MEHMET ALİ SUSAM İZMİR CHP


MEHMET ALİ SUSAM İZMİR CHP
Mehmet Ali Susam 20 Ocak 1956′da Bursa Orhangazi’de doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Nezahat’tır.
Kimyager ve İş Adamı; Ege Üniversitesi Kimya Fakültesi Kimyagerlik Bölümü’nü bitirdi.
Buca Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Buca Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir Başkanlar Kurulu Üyesi, Ege Ekonomisini Geliştirme Vakfı (EGEV) Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir Fuarcılık Anonim Şirketi (İZFAŞ) Denetim Kurulu Üyesi, EGE-KOOP Danışma Kurulu Üyesi, İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi, EXPO 2015 Yürütme Kurulu Üyesi, BESAŞ ve TÜTSAB AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.
İngilizce ve Almanca bilen Susam, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “MEHMET ALİ SUSAM İZMİR CHP

 1. Protestolu çek ve senetle ekonomi tahmin edilmez!
  Sanayi Bakanı Çağlayan, İSO Başkanı Küçük`ün “Sanayi kötüye gidiyor” eleştirisine “Protestolu çeke bakıp ekonomi yorumlanmaz” yanıtını verdi..

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan`dan, son dönemde iş dünyasından yüksek sesle dile getirilen “Ekonomi kötüye gidiyor. Hükümet rehavete girdi” eleştirilere cevap geldi: “Ben günde 16 saat çalışıyorum. Rehavete kapılan bakan arkadaşım da yok” İSO Başkanı Tanıl Küçük`ün protestolu çek ve senetlerde rekor kırıldığı değerlendirmesine sert yanıt veren Bakan Çağlayan şöyle konuştu: “Aranızda çek senet kullananlar vardır. Son günlerde bir moda görmeye başladım. Bu, ekonominin kurallarını iyi bilen ve içinde olan biri olarak benim tuhafıma giden bir konu. Protesto edilen senet ve çek sayısının, ekonominin kötü olduğunun göstergesi olduğuna dair bazı yanlış ifadeler var. Dünyanın hangi ekonomik modelinde protesto edilen çek, senet sayısı ekonominin temel göstergesidir? Bu konuda bakılacak parametreler bellidir. 2002`de bankaların vermiş olduğu kredilerin yüzde 37.5`i,takipteki kredilerdir. Bugün takipteki kredilerin alacaklara oranı yüzde 3.5`tir.”

  TÜRBAN YABANCIYI ETKİLEMEZ

  Bakan Çağlayan`ın konuşmasında verdiği mesajlar şöyle:

  * Belki oda başkanı olsam ben de `hükümet rehevate girdi` gibişeyler söylerdim. Ama işin mutfağında biri olarak bunu kabul etmiyorum, reddediyorum

  * Uluslararası yatırımcıların türban konusunda bir endişesi yok. Bu, demokratik bir konudur.

  * Bu kurla ihracat yapmanın çok zor olduğunu bilen biriyim.

  * Türk Ticaret Kanunu`nun önümüzdeki birkaç hafta içinde Meclis genel kurul gündemine gelecek.

  * Sosyal Güvenlik Reformu`nu yapmakta çok geç kalındı. Sosyal güvenlikte işveren primlerine ilişkin 5 puanlık indirimi söz verdiğimiz gibi bu yıl yapacağız. Durumun el vermesi halinde buna devam ederiz.

  2008-02-14 Sabah

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s