ATİLA EMEK ANTALYA CHP


ATİLA EMEK ANTALYA CHP
Atila Emek, 5 Mart 1947′de Antalya Kızılot Köyü’nde doğdu. Babasının adı Mestan, annesinin adı İsmihan’dır.
Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.
Maliye Bakanlığı’nda Bakan Özel Müşavirliği görevinde bulundu. CHP Genel Merkezi’nde halkla ilişkiler ve kamu yönetimi uzmanı olarak çalıştı. Alanya Cumhuriyet Eğitim Vakfı Kurucu Üyesi oldu. Serbest avukatlık yaptı.
22. Dönem Antalya Milletvekili.
İyi düzeyde Almanca bilen Emek, evli ve 2 çocuk babasıdır.

atila.emek(at) tbmm (dot) gov (dot) tr

Reklamlar

One response to “ATİLA EMEK ANTALYA CHP

 1. ANTALYA (CİHAN)-

  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Antalya Milletvekili Atila Emek, hükümetin ‘demokratik açılım’ diye tanımladığı çalışmalarına parti olarak destek vermeyeceklerini açıkladı. Emek, açılımın bölücü başı Abdullah Öcal’ın kurtarılmasına yönelik çalışma olduğunu iddia etti.

  CHP’nin kuruluşunun 86’ncı yıl dönümü dolayısıyla Manavgat parti binasında düzenlenen programda partililere hitap eden Emek, hükümetin Kürt, demokratik açılım ve ‘Türkiye’nin Kardeşlik ve Huzur Projesi’ isimleri altında etnik kimliğe yönelik söylemlerin Türkiye’yi bölünme ve ayrışma noktasına getireceğini savundu. Emek, ülkenin doğusuyla batısıyla bir bütün olduğunu, Hakkari’deki bir Kürt vatandaşın Antalya’da yaşamasının en doğal hakkı olduğunu söyledi.

  AK Parti Hükümeti’nin iktidardan uzaklaştırmanın yolunun sandıktan geçtiğini ifade eden Emek, partililerin 2011 genel seçimleri için çalışmalara yarından itibaren başlaması gerektiğini söyledi. Seçmenin, CHP’nin 2 yıl sonra tek başına iktidara gelme işaret fişeğini 29 Mart yerel seçimlerinde verdiğini belirten Emek, 5 ay önce Manavgat, Gazipaşa, Akseki ve Antalya’ya gösterdikleri kenetlenme başarısını genel seçimlerde göstermeleri halinde iktidara gelmelerine sayılı günler kaldığını söyledi.

  Emek, Antalya’da iktidarın İl Genel Meclisi üyelerinin üzerindeki hegemonyayı kırmak için CHP ile MHP’lilerin iş birliği yaptığını da belirtti.

  İlçe Başkanı Abbas Tarakçı da 9 Eylül 1923 yılında kurulan partilerinin Türkiye’nin demokratikleşmesinde ve çok partili hayata geçmesinde büyük katkı sağladığını ifade etti.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s