ERTUĞRUL KUMCUOĞLU AYDIN MHP


ERTUĞRUL KUMCUOĞLU AYDIN MHP
Ertuğrul Kumcuoğlu, 1938′de Aydın Sultanhisar’da doğdu. Babasının adı Yusuf, annesinin adı Necibe’dir.
Maliyeci, Diplomat ve Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını ABD’de State Üniversity of New York’ta tamamladı.
Maliye Müfettişliği, Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, Maliye Müsteşarlığı ve Maliye ve Gümrük Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. Lefkoşa Büyükelçisi ve Başbakan Başdanışmanı olarak görev yaptı. BM Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği Maliye ve Ekonomi Müşaviri, TÜMOSAN, TPAO, PETKİM’de Yönetim Kurulu Üyesi, Elektrik İşleri Etüt İdaresi’nde Denetim Kurulu Üyesi olarak bulundu. Çeşitli bankalarda yönetim kurulu üyesi ve başkanı, Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey Başkanı, Aydın Vakfı Başkanı olarak görev yaptı. Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen BJK ikinci Başkanı’dır.
21. Dönem Aydın Milletvekili. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı yaptı.
İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Kumcuoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “ERTUĞRUL KUMCUOĞLU AYDIN MHP

 1. 23 Eylül 2009 Yazan incirliova
  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Millet Vekili Ertuğrul Kumcuoğlu 16 Eylül Çarşamba günü Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesinde yapılan törenle şahsi kütüphanesinde bulunan uzun yılların birikimlerinden oluşan kitaplarını Adnan Menderes Üniversitesi Tarih bölümüne bağışladı.
  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Millet Vekili Ertuğrul Kumcuoğlu 16 Eylül Çarşamba günü Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesinde yapılan törenle şahsi kütüphanesinde bulunan uzun yılların birikimlerinden oluşan kitaplarını Adnan Menderes Üniversitesi Tarih bölümüne bağışladı.
  Törende konuşma yapan Kumcuoğlu, tarih disiplinini ve Üniversitemizin son zamanlarda yapmış olduğu yakın ve uzak tarih çalışmalarını takip eden biri olarak, çalışmalardan çok mutlu olduğunu ve Üniversitemizle yakın temas kurma ihtiyacında bulunduğunu söyleyerek; bu serveti hediye edilebilecek en doğru yerin Üniversitemiz olduğunu belirtti. Kumcuoğlu konuşmasını Aydın halkını da ADÜ’ye destek sağlamaya davet ederek tamamladı.
  Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Atatürk ilkeleri ve İnkılâp Tarihi Araştırma Uygulama Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Günver Güneş Üniversitemizin en mutlu günlerinden birini yaşadığını ve bu bağışla bölümün canlanacağını ifade etti.
  Törene ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Kandamar ve öğretim üyeleri katıldı. Yapılan bağışla ADÜ Türk Parlamento Tarihi ve Osmanlı İmparatorluğu (Mebussan Meclisi, Ayan Meclisi) kitap serisiyle bir daha güçlendi.

  Etiketler: Ertuğrul Kumcuoğlu Kütüphanesini ADÜ’ye bağışladı
  Kategori Eğitim

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s