MEHMET ŞEVKİ KULKULOĞLU KAYSERİ CHP


MEHMET ŞEVKİ KULKULOĞLU KAYSERİ CHP
Mehmet Şevki Kulkuloğlu, 17 Ocak 1965′te Kayseri’de doğdu. Babasının adı Şaban, annesinin adı Yüksel’dir.
Tıp Doktoru ve Sanayici; Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesi Dış Ticaret Enstitüsü’nde tamamladı.
Bursa Kestel Şevketiye Sağlık Ocağı’nda Hükümet Tabipliği, GESİAD Bursa Yönetim Kurulu Üyeliği ile GESİAD Kayseri Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Forbo Krommenie BV, Ursania AG ve Lentex SA’nın Türkiye Distribütörlüğü, SONTEKS Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret AŞ, Nesta Mobilya ve Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Nesta Benelux BV ve Nesta Ukraine LLC’nin kuruculuğunu ve Yönetim Kurulu Başkanlıkları’nı yaptı. Halen, Dünya Evtekstil Üreticileri Birliği Üyeliği, EVSİAD Evtekstil Sanayici ve İşadamları Derneği Üyeliği, Türk Kültür Vakfı ve AFS Üyeliği. Mülhak Gavremzade Abdülkadirağa Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Dünya Uyku Ürünleri Üreticileri Birliği Üyeliği yapmaktadır.
Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve Rusça bilen Kulkuloğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “MEHMET ŞEVKİ KULKULOĞLU KAYSERİ CHP

 1. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Serdar Altuntuğ, düzenlediği basın toplantısıyla CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ve Gesi Belediye Başkanı Sami Eker’in iddialarına belgelerle cevap verdi.

  Şevki Kulkuloğlu ne demişti ?
  “CHP Kayseri Milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu, kamunun, Kayseri Kadir Has Stadyumu ihalesinde 20 milyon 298 bin 266 lira zarar ettiğini ileri sürerek, bu zararı kimin karşılayacağını sordu. Kulkuloğlu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, stadyumun yapım ihalesine 8 firmanın katıldığını, ancak en yüksek teklifi veren değil, 4. sıradaki Boz-Paşalı İnşaat Ortak Girişiminin teklifinin kabul edildiğini belirtti. Ortak girişimin, inşaatın yüzde 40’ını tamamladıktan ve yaklaşık 45 milyon lira aldıktan sonra, ekonomik sıkıntı nedeniyle inşaatı durduğunu, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin de sözleşmeyi fes ettiğini kaydeden Kulkuloğlu, ek ihaleler sonucunda stat inşaatının 87 milyon 485 bin 6 liraya mal edildiğini savundu. Kulkuloğlu, ihale sonucunda yetersiz bir firmanın seçildiği ve kamunun 20 milyon 298 bin 266 lira zarar ettiğinin ortaya çıktığını ileri sürerek, ”Kamunun oluşan zararı kim tarafından karşılanacak? İhale yetkilileri hakkında bakanlığınızca soruşturma açılacak mı?” diye sormuştu.”

  İlk olarak CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu’nun İçişleri Bakanlığı’na verdiği soru önergesinde ‘Stadyum inşaatında 20 milyon lira zarar ettirildi’ şeklindeki iddiasına cevap veren Başkan Vekili Altuntuğ, böyle bir durumun kesinlikle sözkonusu olmadığını belirterek, “İhaleye giren firmalar, ihale öncesi Kamu İhale Kanunu’na göre yeterlilik sahibi mi değil mi diye bakılır. Stadyum inşaatını yapan Boz İnş.-Paşalı İnş. Ortak Girişimi de diğer 7 firma gibi bu yönden sıkıntısı olmayan bir firma olarak ihaleye girdi ve 56 milyon 938 bin YTL teklifte bulundu. En yüksek teklif ise 79 milyon 500 bin YTL’lik teklif ise İlsan-İlci İnş. Ortaklığı tarafından verildi. Boz İnş.-Paşalı İnş. Ortak Girişimi, sayın Kulkuloğlu’nun iddia ettiği gibi dördüncü sırada değil, size dağıtılan belgelerde de görüldüğü üzere en düşük teklifi veren firmadır. İşi alıp yapım çalışmaların başlayan bu firma, diğer şehirlerde yaptığı işlerden kaynaklanan ekonomik sıkıntısı nedeniyle işi yürütemedi ve nihayetinde teminatını el konularak iş akti feshedildi. O tarihe kadar Boz İnş.-Paşalı İnş. Ortak Girişimi’ne 43 milyon 668 bin YTL hakediş ödenmişti. Sonrasında yapılan ikmal inşaatı ihalesini de 13 milyon 269 bin YTL’lik teklifi ile Kayseri İmar ve İnşaat A.Ş şirketi aldı ve işi bugüne kadar getirdi. Verilen rakamlardan da anlaşılacağı üzere bu stadın yapımından dolayı kamunun 20 milyon YTL’lik bir zarara uğratılması sözkonusu değildir. Pazar günü oynanacak olan Kayserispor-Fenerbahçe maçı nedeniyle tüm Türkiye’nin gündeminde bu stad varken, Kayseri içinden ve dışından maçı izlemek, stadı görmek için yoğun ilgi gösterilirken, sayın Kulkuloğlu’nun, yıllar önce yapılan ihaleyi şimdi gündeme getirmesi çok manidardır. Üstelik gerek internet sitemizden gerekse bir telefonla öğrenebileceği bir konuyu meclis gündemine taşıması da çok ilginçtir” dedi.

  SINIRSIZ BORÇLANMA OLAMAZ

  Daha sonra Gesi Belediye Başkanı ve MHP Melikgazi Belediyesi Başkan Adayı Sami Eker’in ‘sınırsız borçlanma’ iddialarına yanıt veren Başkan Vekili Altuntuğ, İller Bankası’nın limiti belli olmayan, rakamı tespit edilmeyen kredi talebini gündemine dahi almadığını belirterek, “Sizlere dağıtılan meclis tutanaklarında da yer aldığı gibi, raylı sistem için İller Bankası’ndan talep edilen 52 milyon liralık bir kredidir. Kaldıki İller Bankası tarafından kabul edilip onaylanan bu rakamın çok az bir kısmı kullanılmıştır. İller Bankası’na yapılan kredi taleplerinde rakam mutlaka belirtilir, talepte limit miktarı yazılır. Aksi takdirde kredi talebi gündeme dahi alınmaz. Ayrıca günü gelmeyen vadelerin borç olarak gösterilmesi de doğru bir yöntem değildir. Kayseri raylı sistemi, hizmete girdikten sonra kendi borcunu ödeyebilecek bir sistemdir. Seçim öncesi bu tür ithamlar olabiliyor. Biz adayları siyaset yapmaya ve yapacakları işleri anlatmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

  06.03.2009

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s