MÜMİN İNAN NİĞDE MHP


MÜMİN İNAN NİĞDE MHP
Mümin İnan, 24 Mart 1958′de Niğde Aktaş Köyü’nde doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Şükriye’dir.
Sendikacı; Lise mezunu. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulu’ndan sertifika aldı.
Köy Hizmetleri’nde (Toprak Su) işe başladı. Türk-İş’e bağlı Konya Yol-İş Şube’de iki dönem Mali Sekreterlik yaptı. İki dönem Niğde Belediye Başkanlığı’na seçildi. Belediye Başkanlığı sırasında Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan “Çevre ve Arıtma” Konusunda ödül aldı. Niğde Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcılığı, Türkiye Belediyecilik Derneği Başkan Yardımcılığı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkan Yardımcılığı, Mahalli İşverenler Sendikası Genel Başkanlığı’nda Denetim Kurulu Başkanlığı, Niğde Evleri, Kızılelma Evleri, Yeşilkent Toplu Konut Projelerinde Başkanlık görevlerinde bulundu. Şehir ve Başkan Dergisi tarafından iki defa “Yılın Belediye Başkanı” seçildi.
İnan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “MÜMİN İNAN NİĞDE MHP

 1. MHP Niğde Milletvekili Mümin İnan, siyanürün başlı başına bir zehir olduğunun bilindiği söyleyerek, bir tek insan hayatının bile dünyanın bütün zenginliklerinden kıymetli olduğuna vurgu yaptı.

  MHP Niğde İl binasında Ulukışla Bolkar Dağları’nda siyanürle altın aranması konusunda açıklamalarda bulunan İnan, Ulukışla halkının kesinlikle art niyet taşımadığını belirterek, “ İnsanlarımız altın madeninin ya da diğer madenlerin yeryüzüne çıkarılmasına ve ülke ekonomisine katkı sağlamasına asla karşı değildir. Bizim karşı duruşumuz, bir tek insan hayatının bile dünyanın bütün zenginliklerinden çok kıymetli olduğunu düşündüğümüz içindir” dedi.

  Bu konuda yöre halkını yalnız bırakmayacaklarını söyleyen İnan, “Sizin yanındayız kol kolayız. Herkes bunu böyle bilsin, haklı olduğumuz davada mücadelemiz bitmeyecek. Biz bu konuda haklıyız ve bu davayı kazanacağımıza canı gönülden inanıyoruz” diye konuştu.

  Geçtiğimiz aylarda büyük tartışmalara ve protesto gösterilerine sebep olan Ulukışla ilçesindeki, Bolkar Dağları’nda siyanürle altın aranması ve yapılan ihale sonucunda Porsuk Göleti yakınında bulunan arazinin altın şirketine satılması konusunda yöre halkının kaygı ve endişelerini TBMM çatısı altında yaptığı gündem dışı konuşmasında dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niğde Milletvekili Mümin İnan, MHP Niğde İl başkanlığı binasında Ulukışla İlçesi Hasangazi Köyü Muhtarı Ahmet Kiper, Ulukışlalı Meclis Üyeleri ve yöre halkı tarafından ziyaret edildi.

  TBMM’de Ulukışla halkının sesi olan Milletvekili İnan’a bir buket çiçekle teşekkür etmek istediklerini belirten Hasangazi Köyü Muhtarı Ahmet Kiper, “Ulukışla köylüleri adına MHP Milletvekili Sayın Mümin İnan’a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

  Siyanürlü altın arama işleminin yapılmasının halk sağlığı ve çevre açısından zararlı olduğunu biliyoruz. Bütün köy halkı olarak bu olayın sonuna kadar karşısındayız. Haklı davamızda halkının yanında olan milletvekilimize minnetlerimizi sunarız” dedi.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s