SÜLEYMAN LATİF YUNUSOĞLU TRABZON MHP


SÜLEYMAN LATİF YUNUSOĞLU TRABZON MHP
Süleyman Latif Yunusoğlu, 25 Nisan 1953′te Trabzon’da doğdu. Babasının adı Mahmut Şevket, annesinin adı Bahriye Muzaffer’dir.
Öğretmen; Fatih Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ve özel dershanelerde görev yaptı. Gençlik kuruluşları, yapı kooperatifi, esnaf odaları, sosyal yardımlaşma ve sanat muhtevalı derneklerde yöneticilik görevi üstlendi. Özel bir şirkette müdürlük görevinde bulundu.
Orta düzeyde İngilizce bilen Yunusoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “SÜLEYMAN LATİF YUNUSOĞLU TRABZON MHP

 1. MHP Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu Gürcistan ile yaşanan sorunla ilgili Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından cevaplanması istemiyle yazılı bir soru önergesi verdi.
  Yunusoğlu önergelerinde şu ifadelere yer verdi:

  “Trabzon ve Sinop açıklarında uluslararası sularda seyir halinde olan Buket ve Afrostar adlı yük gemilerine Gürcistan tarafından Abbazya’ya yük taşıdıkları gerekçesiyle uluslar arası hukuk kuralları görmezden gelinerek el konulduğu, gemi kaptanlarının yargılandığı ve 24 yıl hapse mahkûm edildikleri, mürettebatın gemilerde gözaltında tutulduğu ve gemilerin satışa çıkarıldığı bilinmektedir. Türkiye Somali yakınlarındaki korsanlarla mücadele için askerlerini görevlendirmiş bir ülke olarak, Gürcistan tarafından korsanca, hukuk kuralları görmezden gelinerek gemilere el konulmasına karşı önlem almayan bir ülke görünümündedir.

  Dışişleri Bakanlığı olarak Gürcistan Hükümeti nezdinde el konulan gemilerimizle ilgili hangi girişimlerde bulundunuz?
  Gürcistan tarafından Abhazya ile ticari ilişkide bulundukları gerekçesiyle el konulan gemi sayısı kaçtır?
  Türkiye ile Gürcistan arasında Abhazya’ya ihracat yapılamayacağına dair bir anlaşma var mıdır? Var ise bu anlaşmanın tarihi ve imzalanmasının amacı nedir?
  Uluslararası hukuk bakımından Türk gemilerinin Abhazya’ya yük götürmesinde bir sakınca var mıdır?
  Dışişleri Bakanlığı olarak bu sorunu çözemiyor olmanızın ve bu nedenle gemi sahiplerinin, gemi kaptanları ve mürettebatının mağdur olmasının gerekçesi nedir?
  Gürcistan’ın Abbazya’ya yük taşıyan Rusya Federasyonu’na ait gemilere ses çıkarmamakta iken, Türk Gemilerine el koyması Türkiye’nin Gürcistan ile olan diplomatik ilişkilerinde hükümetiniz döneminde başarısız olduğunun göstergesi midir?

  DenizHaber.Com

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s