HASAN ÇALIŞ KARAMAN MHP


HASAN ÇALIŞ KARAMAN MHP
Hasan Çalış, 1956 Aliefendi doğumlu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Eşşe’dir.
Uzman Tıp Doktoru; Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Genel Cerrahi Uzmanlığı eğitimini aynı Fakülte’de tamamladı.
Karaman Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı ve Hastane Başhekimi olarak görev yaptı. Serbest hekim olarak da çalıştı.
21. Dönem Karaman Milletvekili.
Orta düzeyde Fransızca bilen Çalış, evli ve 3 çocuk babası.

Reklamlar

2 responses to “HASAN ÇALIŞ KARAMAN MHP

 1. Hasan Çalış, TBMM’de yaptığı yazılı açıklamada, ”Talepler üzerine kriz ortamında Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve ekonomiye katkısı olur amacıyla TBMM Başkanlığına sunduğumuz ‘Bedelli Askerlik’ konusundaki kanun teklifimizi, Sayın Genel Başkanım Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda geri çekiyorum” ifadesine yer verdi.

  Hasan Çalış ve 4 arkadaşının imzasıyla TBMM Başkanlığına dün sunulan kanun teklifi, 1 Ocak 1983 tarihinden önce doğan yükümlülerin, 7 bin 500 dolar ödemesi halinde Genelkurmay Başkanlığınca belirlenecek birlik ve kurumlarda temel askerlik eğitimlerini yapmaları şartıyla askerlik hizmetlerini yerine getirmiş sayılmalarını öngörüyordu. Ayrıca, 31 Mart 2009 tarihinde 40 yaşını tamamlamış olanların da 15 bin dolar ödemeleri halinde temel askerlik eğitiminden muaf tutulmalarını düzenliyordu.

  • Başbuğ ve Ergin’den PKK’nin geleceği
   28.08.2009 – 06:30
   Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ, PKK üyelerini teslim olmaya ve Türk adaletine güvenmeye çağırdı. Adalet Bakanı Ergin ise Kürt açılımı kapsamında belli unsurlara yönelik düzenleme yapmayacaklarını söyledi.
   Zafer Haftası kutlamalarına katılmak üzere Afyon’a giden Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, gazetecilerin terörle mücadele raporu hakkındaki soruları üzerine bazı açıklamalar yaptı.

   Başbuğ: Gelin teslim olun
   Temmuz ayında 14 PKK üyesinin teslim olduğunu, bunların on ikisinin adli soruşturma ya da tutuksuz yargılama neticesinde serbest bırakıldığını, ikisinin mahkemeye sevk edildiğini belirten Başbuğ, “Baştan beri söylediğimiz de bu zaten. Türk adaletine güvenin. Her zaman söylüyoruz, gelin Türk adaletine teslim olun” dedi.

   Adalet Bakanı Sadullah Ergin de dün çeşitli konuların yanı sıra Kürt açılımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kabine revizyonuyla Bakanlık koltuğuna oturan Ergin, NTV’ye verdiği röportajda teslim olan PKK’lılar ile ilgili soruları yanıtladı.

   Belli unsurlara yönelik düzenleme yapmayız
   “Demokrasi açılımı ya da Kürt açılımı ile, burada sizin bakanlığınızı da ilgilendiren çok önemli bir düzenleme gündeme gelebilecek. Açılım kapsamında teröre bulaşmamış eylemlere bulaşmamış teröristlerin dağdan indirilmesini kolaylaştıracak bir yasal düzenleme gündeme gelebilecek. Buna gerek var mıdır? İlk etapta yapılabilir mi ya da TCK’nın ilgili maddesi zaten bunun için yeterli mi?” şeklindeki soruyu yanıtlayan Ergin, söz konusu sürecin “Kürt açılımı değil demokratik açılım” olduğunu söyleyerek söze başladı.

   Bundan dolayı sürecin sadece Kürtleri ilgilendirmediğini ve sadece belli unsurları kapsayan bir çalışma yapmadıklarını vurgulayan Ergin, amaçlarının her gelişmiş demokraside olduğu gibi Türkiye’deki 72 milyon vatandaşın kendini hür ve rahat hissetmesini sağlayacak tedbirleri almak olduğunu söyledi.

   Ergin, “Kendini farklı şekilde kültürel anlamda hisseden insanımız kendi kültürünü kendi inanışlarını geleneklerini kendi kutsallarını özgürce yaşayabilmeli bunu ifade edebilmeli. Herkesin kendini birinci sınıf vatandaş hissetmesini sağlamak ve sağlatmak bunu hissettirmek, devletin görevidir. Yoksa etnik anlamda bir gruba bir sınıfa ayrıcalıklı bir düzenleme söz konusu değil böyle bir çalışmamız yok” diye konuştu.

   Ergin’in “teröristler” ile ilgili soruya Kürt halkı ve etnisite üzerinden yanıt vermesi gözden kaçmadı.
   (soL – Haber Merkezi)

   https://karsiliksizcek.wordpress.com/2009/11/04/cek-kanunu-yoktur/

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s