HASAN ÖZDEMİR, GAZİANTEP, MHP


HASAN ÖZDEMİR GAZİANTEP MHP

Hasan Özdemir, 1 Ocak 1947′de Gaziantep Oğuzeli’nde doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Hadice’dir.

Mülki İdare Amiri; Ankara Polis Koleji’ni ve Polis Akademisi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İş İdaresi Enstitüsü’nde tamamladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün farklı birimlerinde değişik kademelerde görev aldıktan sonra sırasıyla Ağrı, Malatya, Ankara, Samsun, Mersin, İzmir ve İstanbul’da İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptı. Ardahan Valiliğine atanarak bu görevi yürüttü. Merkez Valisi oldu. Merkez Valisi kadrosu ile ikinci kez İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi. İstanbul Merkez Valileri Grup Başkanlığı’nda Merkez Valisi görevinde bulundu. Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde öğretim görevlisi olarak ders verdi.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Özdemir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

4 responses to “HASAN ÖZDEMİR, GAZİANTEP, MHP

 1. TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, Bülent Arınç’ın dün kendisine şiddet uygulayacak durumda olduğunu belirtti.

  TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, dün gensoru görüşmesi öncesi odasına giren Başbakan Yardımcısı eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın kendisine baskı yaptığını yazılı açıklamayla duyurdu.

  Güldal Mumcu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın gün içinde kendisine yönelik “Partinizin militanı gibi hareket ediyorsunuz” sözlerine, “Arınç’ın tavrı en ufak ifadeyle densizliktir. Arınç elinden gelse fiziki şiddet uygulayacak durumdaydı” diye yanıt verdi.

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Partili Mustafa Elitaş’ın tavrını kınadığını bildiren yazılı açıklamasında Mumcu, “Yaptıkları yürütmenin yasamaya baskısından başka birşey değildir” dedi.

  Hareketi “densizlik” olarak niteleyen Güldal Mumcu, “Arınç elinden gelse fiziki şiddet uygulamaktan çekinmeyecek durumdaydı” ifadesini kullandı.

  3.şubat.2010

  • tehdit,şiddet,korkutma,kaba kuvvet
   işçi,mağdur,vatandaş,milletvekili,hiç farketmiyor
   ne kadar demokratik bir anlayışla yönetiliyoruz

   • sn.başbakan GATA’ya alınmadığını idda ettği eşi sn.emine hanımefendinin gözyaşlarına şahitolduğunu tam bir “mağdur”edasında anlattı.
    üstelikte ilgili kurumun kendi ödedikleri vergilerle kurulduğuna da işaret etti.
    sonra sanki “aba altından da sopa gösterircesine” anlatmak isteyipte anlatamadıklarından dem vurdu,”zamanını” ya da siyasetten sonraki zamanı beklediğini söyledi.
    bakışları kin ve tehtit içeriyordu!

    yaptıkları uygulamalarla bu ülkede
    tabiri caiz ise;
    milyonların “anası ağladı..”
    -tekel işçileri kışı ankarada, sokakta geçiriyor!
    gündemimizde yok gündem:emine hanımefendinin gözyaşları.
    -milyonlarca işsiz var!
    gündemimizde yok gündem “darbe planları”
    -işkence ve kötü muameleden ölenler,sakat kalanlar var!
    gündemimizde yok gündem: iki yıl önceki ses kayıtları,peygamberlik tartışması.
    -bu ülkede mağdur olmanız için illede fiili bir durumunuzun olması gerekmiyor,mualif olmanız yeterli..
    gündemimizde yok gündem:bizi yönetenlerin mağduriyetleri.
    – paralı eğitim; aileleri ve öğrencileri zorluyor!
    gündemimizde yok gündem:başbakanın çocuklarıda mağdur olmuş;imamhatip lisesini bitirince,”zor koşullarda”amerikada okumak zorunda kalmışlar..
    vs.vs.vs….

 2. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir, Genelkurmay Harekat Başkanlığı’nın hazırladığı iddia edilen ve Taraf Gazetesi tarafından yayınlanan ‘İrticayla Mücadele Eylem Planı’na ilişkin belgenin içeriğinin yayınlanmasıyla ilgili askeri savcılıkça alınan yayın yasağını doğru bulmadığını ve şeffaflıktan yana olduğunu söyledi. Siyasetin yerinin TBMM olduğunun altını çizen Özdemir, “Hangi ülkede olursa olsun darbe uygun değildir. Türkiye’nin de diğer gelişmiş ülkeler gibi tek çaresi sivil demokrasiyi güçlendirmesidir” dedi.

  Hasan Özdemir, MHP İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Taraf Gazetesi’nin yayınladığı ve Genelkurmay Harekat Başkanlığı’nca hazırlandığı iddia edilen “İrticayla Mücadele Eylem Planı’na ilişkin sorularını cevapladı. Konudan basına yansıdığı kadarıyla bilgi sahibi olduğunu, bu konuda bir yayın yasağının bulunduğunu ve bu nedenle bir yorumda bulunmasının yanlış olacağını dile getiren Özdemir, “Doğrusu neyse gereğini yaparlar diye düşünüyorum. Hem soruşturmaya konu olan hem de basına sansür konulan bir konuda bizim konuşmamız doğru olmaz” dedi.

  Belgenin içeriğiyle ilgili getirilen yayın yasağının doğru olup olmadığına dair soru üzerine de Özdemir, “Ben şahsen açıklıktan; şeffaflıktan yanayım. Yani basından hiçbir şey saklamayacaksın. (Bu tür belgeler) basından saklanmadığı zaman faydalı olur diye düşünüyorum. Basın da, bilinçli ve dikkatli hareket ederse, ülkemiz için faydalı olur diye değerlendiriyorum” ifadelerini kullandı.

  Türkiye’nin de diğer gelişmiş ülkeler gibi demokrasiden başka çaresinin olmadığına vurgu yapan Özdemir, siyasetin mecrasının TBMM olduğunu vurguladı. Özdemir, şöyle devam etti: “Ben belirli bir olgunluğa geldikten sonra ve emekli olmadan MHP’den milletvekili oldum. Milletvekili olmadan evvel İstanbul’da silahlı 36 bin adam yönetiyordum. Bıraktım siyasete geldim. Siyaset yapmak kolay değildir. Bu sıcakta gelip gezeceksin, halkı dinleyip ülkenin meselelerini konuşacaksın. Şimdi hangi ülkede olursa olsun darbe uygun değildir. Herkes siyasete girecek. Hangi parti olursa olsun. Problemlerini anlatacak. Çıkacak bilgilerini görgülerini anlatacak. Ve sivil demokrasi olarak sivil demokrasimizi güçlendireceğiz. Bunun dışında da diğer gelişmiş ülkeler gibi bizimde bundan başka çaremiz yok.”

  Özdemir toplantıda, son günlerde kamuoyunu meşgul eden mayınlı arazilerin temizlenmesi ve kullanımı, PKK ve Kürt sorunu, teşvik paketi ile Büyük Birlik Partisi Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği kazayla ilgili TBMM bünyesinde oluşturulan araştırma komisyonunun çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

  Kürt sorunun ithal edilmiş bir sorun olduğunu savunan Özdemir, Türkiye’de böyle bir sorun olduğunu düşünmediğini, Türk ve Kürtlerin kardeş olduklarını dile getirdi. Mayınlı arazilerin temizlenmesi işinin, TSK yada NAMSA eliyle yapılmasını istediklerini belirten Özdemir, temizlenecek arazilerin de bölge insanına verilmesi gerektiğini belirtti. Gaziantep’in yeni teşvik paketinde 3. bölgede yer almasının da uzun zamandır teşvikten mahrum bırakılmış bir il olarak yerinde olduğunu dile getiren Özdemir, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği kazanın çok yönlü araştırılması amacıyla oluşturulan TBMM komisyonunun çalışmalarının sürdüğünü ve bu konuda elde edilen bilgilerin bir süre sonra kamuoyu ile paylaşılacağını açıkladı.

  (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 15.06.2009 17:34

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s