ŞİNASİ ÖKTEM İSTANBUL CHP


ŞİNASİ ÖKTEM İSTANBUL CHP
Şinasi Öktem, 6 Eylül 1955′te Gümüşhane’de doğdu. Babasının adı Tahir, annesinin adı Kebire’dir.
İktisatçı ve Çiftçi; İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi.
Ümraniye Belediye Başkanı olarak görev yaptı.
Öktem, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “ŞİNASİ ÖKTEM İSTANBUL CHP

 1. DSP Lideri Sezer Aşure Gününde

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Akkav Vakfı, Aydos Dernekleri Federasyonu ve Cem Vakfı Ankara Şubesi Tarafından Düzenlenen Aşure Günü’ne Katıldı.
  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Akkav Vakfı, Aydos Dernekleri Federasyonu ve Cem Vakfı Ankara Şubesi tarafından düzenlenen Aşure Günü’ne katıldı. Sezer, “Önceleri bir arada, huzur içinde yaşayan insanları şimdi Alevi-Sünni, Türk-Kürt ayrımı yaparak çatışmaya sürüklemeye çalışıyorlar ama Alevi-Sünni, Sünni-Alevi karşı karşıya değildir” dedi.

  Akkav Vakfı, Cem Vakfı ve Aydos Dernekler Federasyonu’nun her yıl geleneksel olarak düzenledikleri Aşure Günü, Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Aşure Günü, etkinliği siyasileri de bir araya getirdi. Aralarında DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, MHP Genel Başkan Yardımcısı Abbas Bozyol, CHP Milletvekilleri Zekeriya Akıncı, Bayram Meral, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz ve Divriği Vakfı Başkanı Arif Ali Atay’ın da yer aldığı birçok konuk aşure gününde hazır bulundu.

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer burada yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajları verdi. DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, “Önceleri bir arada, huzur içinde yaşayan insanları şimdi Alevi-Sünni, Türk-Kürt ayrımı yaparak çatışmaya sürüklemeye çalışıyorlar ama Alevi-Sünni, Sünni-Alevi karşı karşıya değildir. Cemevleri de caminin karşısında değildir. Alevi de bizim, Sünni de bizim, Türk de bizim, Kürt de bizim” dedi. Sezer konuşmasında hükümeti de eleştirerek, yargı kurumlarını, Cumhuriyet kurumlarını karşı karşıya getirmek isteyenlerin olduğunu öne sürdü.

  Sezer’in konuşmasının ardından geleneksel olarak dua okunup aşure dağıtıldı. CHP Parti Meclis Üyesi Faruk Demir de türküleriyle aşure etkinliğine renk kattı. (ANKA)

  (GO/BÜN) (Ankara Haber Ajansı) 11.01.2009

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s