GÜRCAN DAĞDAŞ KARS MHP


GÜRCAN DAĞDAŞ KARS MHP
Gürcan Dağdaş, 20 Mayıs 1960′da Kars’ta doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Hatun’dur.
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nden mezun oldu.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı olup halen bu görevini sürdürmektedir.
20. Dönem İstanbul Milletvekili. 54. Hükümet’te Devlet Bakanı olarak görev yaptı.
Dağdaş, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Reklamlar

2 responses to “GÜRCAN DAĞDAŞ KARS MHP

 1. Son zamanlarda yağan yağışların sele dönüşüp bölgeye verdiği zararlar konusunda Kars Milletvekili Gürcan Dağdaş Karsın afet bölgesin kapsamına alınması için TBMM’ye soru önergesi verdi.

  Bayındırlık Ve İskan Bakanı Sayın Mustafa Demir Tarafından Yazılı Olarak Cevaplandırılmasını isteyen Dağdaş’ın suru önergesi

  1. Seçim Bölgem Olan Kars Yöremizde Temmuz Ayı İçerisinde Ani Ve Hızlı Yağmurların Yağması Sonucu Su Taşkınları Ve Sel Baskınları Yaşanmış Olup Özellikle Şehrimiz Halitpaşa Mahallesi, Sukapı Mahallesi, Aydınlık Evler Mahallesi, Bülbül Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Paşaçayır Mahallesi Ve Karadağ Mahallesinde Bulunan Mevcut İmar Yollarımızda Su Kanalizasyon Hatlarımızda Çökmeler Ve Hat Kırıkları Oluşmuştur. Bu Nedenle Oluşan Zararların Karşılanması Adına Bakanlığınızca Yapılan Herhangi Bir Çalışma Mevcut Mudur?

  2. Belediyelerde Bulunan İtfaiye Araç Ve Gereçleri, İhtiyacı Karşılayacak Derecede Yeterli Değildir. Bu İhtiyaca Yönelik Bir Çalışmanız Var Mıdır?

  3. Hasara Uğramış Bölgelerdeki Kişilerin Mahkemelerden Talepte Bulunmaları, Kıymetli Evrakların Kaybolması, Zarar Görmesi, Resmi Evrakların Kullanılmaz Hale Gelmesi Gibi Durumlarda Hayati Önem Taşımaktadır. Bu Sebeple, Gerek Afet Tedbirleri Kapsamında Gerekse Hukuk Usulü Kanunu Kapsamında, Vergi Mevzuatı Açısından, Yapılacak Tespitlerin Harçtan Muhafiyetinin Hukuki Düzenleme Altına Alınması, Gerekli Olan Giderlerin İl Özel İdareleri Bütçelerinden Karşılanması Konusunda Çalışmanız Var Mıdır?

  4. Afet Bölgesi Kapsamı Dışında Tutulan Kars İlimizi Bu Kapsamın İçine Dahil Edilmesi Konusunda Herhangi Bir Çalışmanız Mevcut Mudur?

  Kadir Öztürk/ Siyasal Birikim

  • Başbuğ ve Ergin’den PKK’nin geleceği
   28.08.2009 – 06:30
   Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ, PKK üyelerini teslim olmaya ve Türk adaletine güvenmeye çağırdı. Adalet Bakanı Ergin ise Kürt açılımı kapsamında belli unsurlara yönelik düzenleme yapmayacaklarını söyledi.
   Zafer Haftası kutlamalarına katılmak üzere Afyon’a giden Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, gazetecilerin terörle mücadele raporu hakkındaki soruları üzerine bazı açıklamalar yaptı.

   Başbuğ: Gelin teslim olun
   Temmuz ayında 14 PKK üyesinin teslim olduğunu, bunların on ikisinin adli soruşturma ya da tutuksuz yargılama neticesinde serbest bırakıldığını, ikisinin mahkemeye sevk edildiğini belirten Başbuğ, “Baştan beri söylediğimiz de bu zaten. Türk adaletine güvenin. Her zaman söylüyoruz, gelin Türk adaletine teslim olun” dedi.

   Adalet Bakanı Sadullah Ergin de dün çeşitli konuların yanı sıra Kürt açılımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kabine revizyonuyla Bakanlık koltuğuna oturan Ergin, NTV’ye verdiği röportajda teslim olan PKK’lılar ile ilgili soruları yanıtladı.

   Belli unsurlara yönelik düzenleme yapmayız
   “Demokrasi açılımı ya da Kürt açılımı ile, burada sizin bakanlığınızı da ilgilendiren çok önemli bir düzenleme gündeme gelebilecek. Açılım kapsamında teröre bulaşmamış eylemlere bulaşmamış teröristlerin dağdan indirilmesini kolaylaştıracak bir yasal düzenleme gündeme gelebilecek. Buna gerek var mıdır? İlk etapta yapılabilir mi ya da TCK’nın ilgili maddesi zaten bunun için yeterli mi?” şeklindeki soruyu yanıtlayan Ergin, söz konusu sürecin “Kürt açılımı değil demokratik açılım” olduğunu söyleyerek söze başladı.

   Bundan dolayı sürecin sadece Kürtleri ilgilendirmediğini ve sadece belli unsurları kapsayan bir çalışma yapmadıklarını vurgulayan Ergin, amaçlarının her gelişmiş demokraside olduğu gibi Türkiye’deki 72 milyon vatandaşın kendini hür ve rahat hissetmesini sağlayacak tedbirleri almak olduğunu söyledi.

   Ergin, “Kendini farklı şekilde kültürel anlamda hisseden insanımız kendi kültürünü kendi inanışlarını geleneklerini kendi kutsallarını özgürce yaşayabilmeli bunu ifade edebilmeli. Herkesin kendini birinci sınıf vatandaş hissetmesini sağlamak ve sağlatmak bunu hissettirmek, devletin görevidir. Yoksa etnik anlamda bir gruba bir sınıfa ayrıcalıklı bir düzenleme söz konusu değil böyle bir çalışmamız yok” diye konuştu.

   Ergin’in “teröristler” ile ilgili soruya Kürt halkı ve etnisite üzerinden yanıt vermesi gözden kaçmadı.
   (soL – Haber Merkezi)

   https://karsiliksizcek.wordpress.com/2009/11/04/cek-kanunu-yoktur/

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s