AKİF EKİCİ GAZİANTEP CHP


AKİF EKİCİ GAZİANTEP CHP
Akif Ekici, 13 Temmuz 1955′te Gaziantep’te doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Fehime’dir.
Sanayici; Lise mezunu.
Boyaş Boya ve Kimya Sanayiini kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Kurucular Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Gaziantep Serbest Bölgesi Kurucusu ve İşleticisi AŞ (GASBAŞ) Yönetim Kurulu Başkanvekilliği, Gaziantep Organize Sanayici İşadamları Derneği (GOSİAD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Gaziantep Spor ve Gaziantep Tenis ve Atıcılık Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkanvekilliği, Şehitkâmil Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.
Orta düzeyde İngilizce bilen Ekici, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “AKİF EKİCİ GAZİANTEP CHP

 1. Açılım gerginliği toplumu geriyor

  CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, hükümetin “Kürt Açılımı” nedeniyle yaşanan siyasi gerginliğin çok tehlikeli noktalara ulaşabileceğini belirterek, “Bu gergin ortamı siyasi malzeme yapmak haysiyetsizce bir davranıştır” dedi.

  CHP Milletvekili Akif Ekici, “açılım” tartışmaları çerçevesinde şekillenen son siyasi gelişmeleri Güncel’e değerlendirdi.

  Ülkenin ekonomik kriz, yoksulluk ve giderek artan işsizliliğin pençesinde ezildiğini, işçi, memur, emekli ve esnafın perişan halde olduğunu kaydeden Ekici, hükümetin içinde ne olduğu belli olmayan “sözde açılımlarla” gerçek gündemi değiştirmeye çalıştığını söyledi.

  Kürt sorununun da mutlaka tartışılması ve çözüm önerileri konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini ifade eden Ekici, “Ancak, yöntem bu olmamalı. Hükümetin sözde açılım çabaları toplumda kutuplaşmaları artırmaktan başka bir şeye yaramıyor. Hükümet toplumsal mutabakatı mutlaka sağlamalı. Bunun için de açılım projesinde neler varsa kamuoyu ile paylaşmalıdır” diye konuştu.

  Ekici, hükümetin “Kürt Açılımı” nedeniyle yaşanan siyasi gerginliğin çok tehlikeli noktalara ulaşabileceğini belirterek, “Bu gergin ortamı siyasi malzeme yapmak haysiyetsizce bir davranıştır” dedi.

  Türk ve Kürt toplumları arasında hiçbir sorun bulunmadığını, bu iki halkın elele vererek Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıktığını anlatan Ekici, şunları söyledi:

  -“Kürtler de vatandaşlık bağı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin saygın birer vatandaşıdır. PKK teröründen tüm ulusumuz gibi Kürt vatandaşlarımız da büyük acılar çekti ve çekmeye de devam ediyor. Çözüm adı konmuş ve belli etnik kesimlere yönelik açılım paketleri ile sağlanamaz. Çözüm Türkiye’nin demokratikleşmesinde yatıyor. Eğer, Türkiye gerçek anlamda demokratik bir ülke olursa o zaman tüm yurttaşlarımız gibi Kürt kökenli yurttaşlarımız da demokratik hak ve özgürlüklerine kavuşmuş olur.”

  Ekici, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi ve eğitim dilinin Türkçe olduğunu, isteyenlerin özel okullar ve kurslarda Kürtçe eğitimi alabileceklerini de sözlerine ekledi.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s