MEHMET ALİ ÖZPOLAT, İSTANBUL, CHP


MEHMET ALİ ÖZPOLAT İSTANBUL CHP
Mehmet Ali Özpolat, 9 Ocak 1947′de Kahramanmaraş Afşin’de doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Emine’dir.
Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.
Serbest avukatlık yaptı.
22. Dönem İstanbul Milletvekili.
Özpolat, evli ve 1 çocuk babasıdır

Reklamlar

One response to “MEHMET ALİ ÖZPOLAT, İSTANBUL, CHP

  1. Özpolat’tan Kenan Evren yorumu

    CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Özpolat, ”Sayın Kenan Evren’in ‘Yargılanırsam intihar ederim’ sözü, vicdanının kendisine verdiği sıkıntının dışa vuruluşudur” dedi.

    Özpolat, partisinin Gümüşhane il örgütünü ziyaret için geldiği kentte AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geldiği durumun baş mimarının Kenan Evren olduğunu savundu.

    Evren’in, vicdanında kendi kendini yargıladığını öne süren Özpolat, ”O, ülkeyi soktuğu bu sıkıntıyı gördükçe, Cumhuriyetin, demokratik, laik ve sosyal ilkeler ile hukuk ilkelerinin, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye’nin düştüğü durumu gördükçe vicdanında her gün kendi kendini yargılıyor” diye konuştu.

    Özpolat, ”Evren’in ‘Yargılanırsam intihar ederim’ sözü,vicdanının kendisine verdiği sıkıntının dışa vuruluşudur. Kendini rahatlatmaya çalışıyor. Bu sözüyle kendisiyle ilgili kararını kendisi vermiştir” dedi.

    Askeri personelin sivil yargıda da yargılanmasıyla ilgili yapılan değişikliğin Cumhurbaşkanının imzasına sunulduğunu belirten Özpolat, şöyle devam etti:

    ”CHP’nin anlaştığı metin dışında bir değişiklik yapılmıştır. Gece yarısı hile yapmak, onların adeta ruhuna işlemiş. Hile-i şeriye yapmayı çok seviyorlar. Gece geç saatte, partimizle anlaştıkları metnin içine, verilen önergeyle sıkıştırılmış bir teklif yapıldı. Bundan bizim partili arkadaşlarımızın hiçbirinin haberi olmadı. Tamamıyla bizim bilgimiz dışında geçen bir maddedir.

    Olacaksa da bu oturulup konuşulur. Bunun Anayasa boyutu da var. Onun için Genel Başkanımız talimat verdi. Önümüzdeki süreçte Anayasa Mahkemesine götüreceğiz. Şimdilik Cumhurbaşkanını bekliyoruz. Veto edecek mi, etmeyecek mi onu bekliyoruz. Eğer veto etmezse CHP olarak Anayasa Mahkemesine götüreceğiz.”

    Özpolat, Genel Merkez tarafından feshedilen Gümüşhane il örgütündeki gelişmeleri de incelediklerini, bu izlenimlerini Genel Merkeze aktaracağını belirterek, ”Genel Merkez en kısa zamanda ilimizle ilgili kararı açıklayacaktır” dedi.

    (aa)

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s