MEHMET GÜNAL ANTALYA MHP


MEHMET GÜNAL ANTALYA MHP
Mehmet Günal, 7 Ekim 1964′te Antalya Manavgat’ta doğdu. Babasının adı Turgut, annesinin adı Ayşe’dir.
İktisatçı ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını ABD’de Univesity of Delaware’de; doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.
Merkez Bankası’nda uzman olarak çalıştı. Atılım, Bilkent Üniversitesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak ders verdi. DPT Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü. 2002′de doçent oldu. Gazi Üniversitesi İİBF’de öğretim üyesi ve Bankacılık ve Sigortacılık Araştırma Merkezi’nin Müdürü olarak görev yaptı. Antalyalılar Derneği Başkanlığı, Türk Banka-Sen’in Genel Mevzuat Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ortadoğu gazetesi ve “etikhaber.com” haber sitesinde düzenli ekonomi politikası yazıları yazdı. Ekonomi alanında 5 kitabı yayınlandı.
Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca, orta düzeyde Arapça ve az Fransızca bilen Günal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “MEHMET GÜNAL ANTALYA MHP

  1. MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ‘one minute (bir dakika) diyerek, Türkiye-Suriye sınırında yapılacak mayın temizleme ihale işlemlerine bir an önce son verme çağrısında bulundu.

    Milletvekili Günal, MHP olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Suriye Arap Cumhuriyeti Devleti arasındaki Kara Sınırı Boyunca Yapılacak Mayın Temizleme Faaliyetleri ile İhale İşlemleri Hakkında Kanun Tasarısı’nın TBMM Genel Kurulu’na getirilmesine karşı olduklarını bildirdi.

    Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Günal, Danıştay’ın iptal kararına rağmen tasarının görüşülmeye yeniden getirilmesine bir anlam veremediğini ifade etti. Günal, “MHP olarak tasarının milli güvenlik ve uluslararası ilişkiler açısından sakıncalı hususlar içirdiğini gözlemledik. Mayın temizleme ve toprakların tarım amaçlı tahsisi işini birlikte yapılmasını uygun görmüyoruz. Parti olarak talebimiz sadece mayın temizleme işini Genelkurmay’ın yapması değil, iki işin ayrı yapılmasıdır.” dedi.

    Bölgede mayın temizlemesi yapılacaksa bunu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yapması gerektiğini belirten Günal, TSK’nın daha önce Şanlıurfa -Akçakale Gümrük Kapısı’nı temizlediğini ve bir sorun yaşanmadığını ifade etti. Günal, mayın temizleme ve tarım arazilerinin tahsisinin birarada yapılmasının kafalarda soru işareti oluşturduğunu söyledi. Tarım arazilerinin Ortadoğu’da bir ülkeye peşkeş çekilmemesi için Erdoğan’a Davos’ta Washington Post yazarı moderatör David Ignatius’a söylediği ‘one minute’ sözünü hatırlattıklarını belirten Günal, teknik bir olayla tarım arazilerinin bir arada ihale edilmesine karşı olduklarını kaydetti.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s