MEHMET AKİF PAKSOY KAHRAMANMARAŞ MHP


MEHMET AKİF PAKSOY KAHRAMANMARAŞ MHP
Mehmet Akif Paksoy, 1 Ocak 1956′da Kahramanmaraş’ta doğdu. Babasının adı Hacı Ömer, annesinin adı Zeynep’tir.
Ziraat Yüksek Mühendisi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdi.
Kahramanmaraş Topraksu Başmühendisliğinde Proje Mühendisi, Kontrol Mühendisi ve Başmühendislik, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde Etüt Proje Şube Müdürü, Başbakanlık Kıbrıs İşleri Müşavirliği’nde Uzman, KKTC Yardım Heyetinde Müşavir ve Koordinatör, TC Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti Başkanı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda Bakanlık Müşaviri ve Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürü olarak görev yaptı.
Orta düzeyde İngilizce bilen Paksoy, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “MEHMET AKİF PAKSOY KAHRAMANMARAŞ MHP

 1. Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif PAKSOY, ülkenin kötü yönetildiğini toplumun bel kemiği sayılabilecek esnaf ve sanayicinin durumunun her geçen gün kötüye gittiğini belirterek “hükümet gerçek gündem yerine kayıkçı kavgasına devam ederse korkarım ki sosyal patlama olur” dedi. Hükümetin yanlış ekonomi politikaları sonucu esnafın ve sanayicinin büyük bir mağduriyet yaşadığına dikkat çeken Paksoy “Bu konuda gerek partimizin, gerekse de ilgili platformların temsilcilerinin görüş ve önerileri bir takım afakî verileri gerekçe gösterilerek dikkate almadı. Bu olumsuz şartlara hükümetin hazırlıksız yakalandığı global ekonomik kriz de eklenince durum daha da vahimleşti” dedi.

  Sosyal patlama olursa altından kalkamazsınız

  Konuyla ilgili olarak Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker’e sorular yönelten Paksoy “seçim bölgem Kahramanmaraş’tan size bir örnek vermek istiyorum. Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’nin merkez nüfusu 12 bin, toplam nüfusu 60 bindir. Bu ilçemizde yukarıda Ağustos 2008’den bu yana 225 iş yeri faaliyetine son vermiştir.

  1 milyon nüfuslu Kahramanmaraş ilinin genelinde işsiz kalanlarının toplamının 100 bini bulmasından endişe etmekteyiz. Küresel krizin etkisinin de artarak devam edeceğini varsaydığımızda bu rakamlar kentimizde ve ülkemizde bir sosyal patlama ihtimalini gündeme getirmektedir” dedi.

  Yanlış politikalarla sorun çözülmez.

  MHP Kahramanmaraş Milletvekili PAKSOY açıklamasını şöyle sürdürdü. “Yoksul vatandaşlarımıza yapılan sosyal yardımların ve işsiz vatandaşlarımıza yönelik geçici tedbirlerin uzun vadede sorunu çözmeyeceği aşikârdır. Kapanan işyerleri, fabrikalar ve işsiz kalan vatandaşlarımızın sayısının daha fazla artmaması maksadıyla uzun vadeli, yapısal tedbirler alınması gerekmektedir. Bu konuda sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri ve diğer partilerin görüş ve önerilerini dikkate alınması gerekir.

  Çiftçi alacağını alamıyor, kapısına icra dayandı.

  “Hükümetin sözde çiftçinin yanında olduğuna dair açıklamaları her gün kamuoyuna yansımaktadır. Ancak çiftçilerimizin durumu hükümetinizin çizdiği pembe tabloya rağmen çok kötüdür ve çiftçilerimiz tabir caizse kan ağlamaktadır. Bu konuda tarafıma çok sayıda yakınma ve talep gelmektedir.

  Kahramanmaraş’ta bir vatandaşımız, 03.12.2008 tarihinde 448 ton mısırını TMO’ya teslim etmiş, kendisine 25 günde ödeme yapılacağı ifade edilmesine rağmen bu güne kadar alacağı ödenmemiştir. Vatandaşımızın Ziraat Bankasına 100 bin TL dolayında borcu bulunduğunu ancak parasını bugüne kadar alamadığını ifade etmiştir.

  Vatandaşımız kendi borcuna yüksek faiz çalışırken, kendi alacağına faiz çalışmadığından vatandaşımız icra takibi ile karşı karşıya kalmıştır. Çiftçilerimizin Kahramanmaraş özelinde ve Türkiye genelinde TMO’dan alacaklarının süratle ödenmesi gerekmektedir. Veya çiftçilerimizin Ziraat Bankasına olan borçları ile ilgili bir mahsuplaşma yapılmalıdır”

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s