EŞREF KARAİBRAHİM GİRESUN CHP


EŞREF KARAİBRAHİM GİRESUN CHP
Eşref Karaibrahim, 17 Ağustos 1956′da Giresun Burunucu Köyü’nde doğdu. Babasının adı Ahmet Naci, annesinin adı Gülnur’dur.
Öğretmen; Karadeniz Teknik Üniversitesi Giresun Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi.
Öğretmen olarak görev yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde değişik görevler üstlendi. Değişik kulüplerde amatör olarak voleybol ve futbol branşlarında spor yaptı.
Karaibrahim, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

3 responses to “EŞREF KARAİBRAHİM GİRESUN CHP

 1. Mustafa Durdu

  syın miletvekili sen nezaman ADD üyesi olsun yada ADD de görev aldın bu yalanından utanmanız lazım. Yazıklar olsun Bir CHPli vekile yakışmayan bi söylem..

 2. Çek borçluları eylem yaptı
  Borçları yüzünden cezaevinde yatan mahkumların yakınları, Çek Yasası`nın çıkmasına engel oldukları gerekçesiyle bankaları protesto etmek için Metris Cezaevi önünde buluştu

  Borçları yüzünden cezaevinde yatan mahkumların yakınları, Çek Yasası`nın çıkmasına engel oldukları gerekçesiyle bankaları protesto etmek için Metris Cezaevi önünde buluştu.

  Yaklaşık 20 kişilik grup sabah saatlerinde geldikleri Metris Cezaevi önünde eylem yaptı. Çek Mağdurları Birleşim Başkanı Burhan İşcan yaptığı açıklamada, `Bugün burada bir türlü çıkmak bilmeyen Çek yasasının çıkmamasına neden bankaları protesto etmeye geldik. Bankalar meclisin çıkardığı kanunu tanımamıştır. Meclis üzerinde üstünlük kurduklarını iddia etmektedirler. Hükümet yeni çek yasasını hazırlamıştır ancak bankaların sorumluluk almaması nedeniyle yasanın yasalaşmamasına neden olmaktadır. Şuanda bin

  tane çek mağduru hapis yatmaktadır. Bunların aileleri bölünmüş, parçalanmıştır` dedi.

  Oğlunun 16 aydır cezaevinde olduğunu söyleyen Hatice Özdemir ise `Anayasamızda kimse borcu yüzünden hürriyetinden yoksun bırakılamaz hükmü bulunmaktadır. Ancak cezaevinde yatanlar var. Böyle bir şey sadece Türkiye`de var` şeklinde konuştu.

  Eşi Çanakkale Cezaevi`nde yatan 3 çocuk annesi Elif Yıldızhan da eyleme çocukları ile birlikte geldi. Eşinin 21 aydır cezaevinde yattığını anlatan Yıldızhan, `Eşim, ortağının dolandırması ve çekte imzası bulunması nedeniyle cezaevinde yatıyor. 26 ay ceza verildi ve 5 ayı kaldı. Biz hala Çek Yasası`nın çıkmasını bekliyoruz. Borç yatarak mı ödeniyor. Bizim evimiz dağıldı, çocuğum okulunu değiştirdi` şeklinde konuştu.

  Elif Yıldızhan`ın küçük kızı Bilge ise babasını çok özlediğini belirterek, `Babamın çıkmasını istiyorum. Çek mağduru olduğu için cezaevinde. Çıkınca onunla oyun oynayacağım` dedi.

  Mahkum yakınları yaptıkları eylemin ardından olaysız şekilde dağıldı.

  2009-07-14 ihlassondakika

 3. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ermenistan’la İmzalanan Protokolün Azerbaycan’da Hayal Kırıklığına Yol Açtığını, Karabağ’da İşgal Sona Ermeden Sınırların Açılamayacağını Söyledi.
  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ermenistan’la imzalanan protokolün Azerbaycan’da hayal kırıklığına yol açtığını, Karabağ’da işgal sona ermeden sınırların açılamayacağını söyledi.

  Deniz Baykal, parti merkezinde Türkiye’de çeşitli temaslarda bulunan Azerbaycan Milli Meclisi Uluslararası ve Parlamentolararası İlişkiler Komisyonu heyetini kabul etti.

  Yaklaşık 45 dakikalık görüşmenin ardından Baykal ile Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı ve heyette yer alan Nizami Caferov basın karşısına geçti.

  Deniz Baykal, Ermenistan’la Türkiye arasında protokol imzalanmasının TBMM’de onaylanmadan yürürlüğe girmeyeceğini ifade etti.

  Protokolün Azerbaycan’ın Kafkasya’daki beklentilerine uygun olmadığını vurgulayan Baykal, “Kafkasya’da daha öncelikle ele alınması gereken, acil çözülmesi gereken daha önemli konular vardır. Bunların başında da Azerbaycan topraklarının 5’te birinin Ermenistan tarafından işgal edilmeye devam ediliyor olmasıdır. Bu işgale son verilmesi öncelikli sorundur, ama bu konuda hiçbir yeni, umut verici, ciddi somut adımın atılamamış olması, buna karşılık Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınırın açılacağına yönelik bir protokolün imzalanması çok doğal olarak Azerbaycan halkının bu konularda hayal kırıklığı içine girmesine neden olmuştur. Bunu görmek ve bunu anlamak lazımdır.” diye konuştu.

  Başbakan Erdoğan’ın Bakü ziyaretinde işgal ortadan kalmadan sınırların açılmayacağını söylediğini hatırlatan Baykal, Türkiye’nin bu sözlere sahip çıkarak, baskılara ve zorlamalara kararlılıkla karşı koyması gerektiğini dile getirdi.

  Baykal, işgalin ortadan kalktığı netlik kazanmadan sınırların açılması kararının Meclis tarafından alınamayacağına işaret ederek, “İşgalle ilgili süreç başlıyor, başladı, başlayacak, ilk adımlar atılıyor, siz de sınırları açıverin’ aldatmacalarına düşmemek için yine gerekli duyarlılığı hep beraber sergileyeceğiz.” dedi.

  Baykal, protokolün TBMM’den geçmemesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini kaydetti.

  Azerbaycan’ın yalnız Türkiye için değil, bölge için de çok önemli bir ülke olduğunu aktaran Baykal, Avrupa’nın gelecekteki gaz ve petrol ihtiyacının önemli bir bölümünün buradan karşılanacağına dikkat çekti.

  Baykal, “Azerbaycan, Kafkasya’daki hiçbir ülkeyle pazarlık yapılacak bir ülke değildir. Azerbaycan’la bir can kardeşliğimiz vardır. Bu platonik değil, gerçekçi bir duygudur. En küçük bir tereddüdün buraya gelmemesini sağlamak mutlak zorunluluktur.” ifadesini kullandı.

  Ermenistan protokolünün günün siyasi şartları nedeniyle imzalandığını ileri süren Baykal, Türkiye’nin Azerbaycan’ın küskünlüğüne yol açacak bir harekette bulunamayacağını belirtti.

  Hiç kimsenin Azerbaycan halkında hayal kırıklığına sebep olacak bir anlaşmayı imzalayamayacağını kaydeden Baykal, iktidara seslenerek şunları söyledi: “İşgale de sahip çıkın, işgali de ortadan kaldırın, sınırların açılması için de gerekli ilişkiyi, işbirliğini de hep beraber sergileyelim. Yani işin özü, temeli bilinmelidir ki Kafkasya’daki istikrarı bozan ana olay Azerbaycan topraklarının yüzde 20’sinin işgal altında tutuluyor olmasıdır. Bir milyonun üzerinde göçmenin yerlerinden uzaklaştırılmış olmasıdır. Derhal düzeltilmesi, öncelikle düzeltilmesi gereken budur. ‘Canım onu sonra düşünürüz, siz şimdi sınırı açıverin’ diye yaklaşmak o sorunun çözümüne katkı yapmaz. O sorunun çözümü ve sınırın açılı eşgüdüm içinde düşünülmelidir.”

  CAFEROV: AZERBAYCAN HİÇBİR SINIRIN AÇILMASININ ALEYHİNDE DEĞİL

  Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı Caferov ise Azerbaycan’ın hiçbir sınırın açılmasının aleyhinde olmadığını belirtti.

  Dünyada hiçbir kimsenin sınırların açılmasının karşısında olamayacağını aktaran Caferov, Azerbaycan’ın son yıllarda sanayi başta olmak üzere birçok alanda ekonomisinin katlanarak büyüdüğünü söyledi.

  (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 14.10.2009

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s