HAMZA HAMİT HOMRİŞ BURSA MHP


HAMZA HAMİT HOMRİŞ BURSA MHP

H. Hamit Homriş, 9 Haziran 1944′te İstanbul’da doğdu. Babasının adı Mustafa Şehabettin, annesinin adı Cavidan’dır.
Subay; Kara Harp Okulu’nu bitirdi.
Muhtelif kıta ve karargâhlarda, Kıbrıs ve NATO’da subay olarak görev yaptı. TÜPRAŞ’da Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Kıbrıs ve Hizmet Beratları aldı.
23. Dönem’de NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi oldu.
İyi düzeyde İngilizce bilen Homriş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “HAMZA HAMİT HOMRİŞ BURSA MHP

 1. Hükümet “Demokratik Açılım” Dese De, Vatandaşın Derdi İşsizlik

  Hükümet, Demokratik Açılım Çalışmaları Kapsamında, Kürt Sorununa Yoğunlaşsa da, Vatandaşın En Büyük Derdinin İşsizlik Olduğu Ortaya Çıktı. Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Tarafından Yapılan Bir Ankete Göre, Vatandaş, Türkiye’nin En Önemli Probleminin “İşsizlik” Olduğunu Düşünüyor.

  Hükümet, demokratik açılım çalışmaları kapsamında Kürt sorununa yoğunlaşsa da, vatandaşın en büyük derdinin işsizlik olduğu ortaya çıktı. Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi tarafından yapılan bir ankete göre, vatandaş, Türkiye’nin en önemli probleminin “işsizlik” olduğunu düşünüyor.

  Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi, (AKAM) Türkiye’nin siyasi gündemine ilişkin, İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Edirne’den, Van, Erzurum, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a kadar toplam 23 il’i kapsayan bir anket çalışması yaptı. 2 bin 150 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilen ankette, çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Buna göre, ankette yer alan “Size göre Türkiye’nin en önemli problemi nedir?” sorusuna, katılımcıların çoğunluğunu oluşturan yüzde 29,0’lık kesim, “İşsizlik” cevabını verdi. En büyük sorun olarak görülen işsizliği, yüzde 26,9’la “Ekonomik problemler” takip etti. Hükümetin ilk gündem maddesi olan “Kürt sorunu” ise, yüzde 17 ile üçüncü sırada yer aldı. Türkiye’nin en büyük problemi, “Eğitim” diyenler ise, yüzde 11 oldu. Katılımcıların yaklaşık yarısı ise, diğer bir soruya verdikleri cevapla, ekonomik krizden olumsuz olarak etkilendiklerini ifade etti.

  -VATANDAŞLARIN ÇOĞU, “YARGI ÜZERİNDE BASKI VAR” DEDİ-

  Ankette yer alan, “Türkiye’de ki yargı sistemine siyasi baskı yapıldığını düşünüyor musunuz?” sorusuna ise, katılımcıların yüzde 48, 5’i “Evet” cevabını verdi. Yargıya siyasi baskı yapılmadığını düşünenlerin oranı da yüzde 34 oldu. Katılımcıların yine çoğunluğunu oluşturan, yüzde 38’lik kısmı, diğer bir soruya “Evet” cevabını vererek, “Ergenekon davasının siyasallaştığını düşündüğünü” ifade etti.

  -“TSK YIPRATILIYOR”-

  Araştırmada, ortaya çıkan bir diğer dikkat çekici sonuç ise, Türk Silahlı Kuvvetlerine ilişkin oldu. Katılımcılara yöneltilen “Türk Silahlı Kuvvetlerinin sistemli olarak yıpratıldığına inanıyor musunuz?” sorusuna yüzde 50,2 oranında Evet cevabı verildi. “Hayır İnanmıyorum” diyenler de yüzde 37,0 oldu.

  -“DOKUNULMAZLIKLAR KALKSIN”-

  “DTP’li milletvekillerinin polis zoruyla ifadelerinin alınması konusunda doğan krizi engellemek için dokunulmazlıkların genişletilmesini nasıl karşılıyorsunuz?” sorusuna ise dikkat çekici oranda “olumsuz” cevabı verildi. Vatandaşların, yüzde 71’i, DTP’liler için dokunulmazlıkların genişletilmesini “olumsuz karşılarken”, diğer bir soru üzerine de, yüzde 79,9’u “dokunulmazlıkların tamamen kaldırılması gerektiği” cevabını verdi.

  -AKP YÜZDE 30, CHP YÜZDE 25-

  AKAM’ın 23 ilde, 2 bin 150 kişiyle yaptığı anket sonucuna göre, Seçim sandığından ise AKP çıktı.

  “Yarın genel Seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna, katılımcıların yüzde 30’u AKP, yüzde 25,3 ise CHP dedi. MHP yüzde 14,5, DTP yüzde 5,2, SP yüzde 4,5, BBP yüzde 2,2, DP ise yüzde 2 oranında kaldı. (ANKA)

  (GO/BÜN) (Ankara Haber Ajansı) 12.10.2009

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s