MÜNİR KUTLUATA,, SAKARYA, MHP


MÜNİR KUTLUATA SAKARYA MHP
Münir Kutluata, 10 Mayıs 1946′da Bolu Akçakoca’da doğdu. Babasının adı Celalettin, annesinin adı Fatma’dır.
İktisatçı ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Doktora eğitimini fakültede tamamladı.
Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde asistan olarak göreve başladı. ABD Oklahoma State Üniversitesi’nde çalışmalar yaptı. Ohio State Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev aldı. 1978′de Doçent, 1988′de Profesör oldu. Bölüm Başkanlığı, Enstitü Müdürlüğü görevlerinde bulundu. İktisat Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı görevini üstlendi. Bir araştırma kuruluşunun koordinatörü olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim üyeliği görevine geri dönerek “İktisat Politikası” Anabilim Dalı Başkanı oldu. Bir kitabının yanı sıra, çeşitli araştırmaları ve iktisadi konuda çok sayıda makalesi yayınlandı.
İyi düzeyde İngilizce bilen Kutluata, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “MÜNİR KUTLUATA,, SAKARYA, MHP

 1. AKP’li 6 Kürt Kökenli Vekil Tezkereden Kaçtı

  6 Kürt Kökenli AKP’li Milletvekili, Sınır Ötesi Operasyona Yetki Veren Tezkere Görüşmelerine Mazeretsiz Katılmadı.

  Sınır ötesi operasyona yetki veren tezkerenin önceki gün Meclis görüşmelerine katılmayan 49 AKP’li milletvekilinden 39 milletvekili bugün parti yönetimini arayarak mazeretlerini bildirdiler. Ancak, AKP’nin Kürt kökenli Adana Milletvekili Fırat, Hakkari Milletvekili Rüstem Zeydan, Şırnak Milletvekili Abdullah Veli Seyda, Diyarbakır Milletvekilleri Kudbettin Arzu ile Abdurrahman Kurt henüz mazeret bildirmediler.

  Önceki gün TBMM Genel Kurulu’nda AKP, CHP ve MHP’nin ittifakıyla geçen Hükümet Tezkeresi görüşmelerine 475 milletvekili katıldı. 23 ret oyuna karşı tezkere 452 oyla kabul edildi. 21 DTP’li milletvekili, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ufuk Uras ve CHP Ankara Milletvekili Eşref Erdemi’in ret oyu kullandığı tezkerede 6 Kürt Kökenli AKP’li milletvekilinin özellikle tezkere görüşmelerine katılmadığı kaydedildi.

  Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’le (Oyu yok) birlikte toplam 49 milletvekili katılmadı. Şahin ve Meclis Başkanvekili Nevzat Pakdil’in dışında aralarında bakanların da olduğu 47 milletvekilinden 39 milletvekili yurt dışında olduğu, görevli yada raporlu olduğu gerekçesiyle grup yönetimini arayarak mazeret bildirdiler.

  Ancak 6 Kürt kökenli milletvekili şu ana kadar mazeret bildirmediler.

  Oylamaya katılmayan Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, ANKA’nın sorusunu “katılmadım” diyerek yanıtlarken, Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek, önceki gün “vicdanen rahatsız” olduğunu belirterek katılmadığını söyledi.

  Diyarbakır Milletvekilleri Kudbettin Arzu ile Abdurrahman Kurt, Hakkari Milletvekili Rüstem Zeydan ve Şırnak Milletvekili Abdullah Veli Seyda tezreke oylamalarına niye katılmadıklarına ilişkin henüz bir mazeret bildirmedikleri öğrenildi. (ANKA)

  (BK/BÜN) (Ankara Haber Ajansı) 07.10.2009

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s