YILMAZ ATEŞ ANKARA CHP


YILMAZ ATEŞ ANKARA CHP
Yılmaz Ateş, 2 Ocak 1953′te Tunceli Ovacık’ta doğdu. Babasının adı Doğan, annesinin adı Şehriban’dır.
Gazeteci ve Yayıncı; Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi.
Çeşitli gazetelerde muhabirlik, istihbarat şefliği, yazı işleri müdürlüğü, DİSK Sosyal-İş’te basın müşavirliği yaptı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) işyeri temsilciliği, Türkiye Gazeteciler ve Basın Sanayi İşçileri Sendikası (Basın-İş) Genel Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD)’nin kuruluş çalışmalarına katıldı ve dört dönem genel başkanlık yaptı. Tunceli Kültür ve Dayanışma Vakfı kuruculuğu ve iki dönem yönetim kurulu üyeliği, Türk-İsveç Dostluk Derneği kuruculuğu ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.
20. ve 22. Dönem Ankara Milletvekili. 22. Dönem’de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevini yürüttü.
Ateş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

yilmaz.ates(at) tbmm (dot) gov (dot) tr

Reklamlar

One response to “YILMAZ ATEŞ ANKARA CHP

 1. Bakanlar Sınırdaki Barikatı Kaldırdılar

  Suriye’nin Halep Kentinde Yapılan Türkiye -Suriye Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 1. Bakanlar Kurulu Toplantısında Katılan Türk ve Suriyeli Bakanlar, Esselame Sınır Kapısı’ndan Tampon Bölgeye Geçtiler. Bakanlar Daha Sonra Sınırdaki Barikatı Birlikte Tutarak Kaldırdılar ve Barikatla Bir Süre Yürüdüler.

  Suriye’nin Halep kentinde yapılan Türkiye-Suriye Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 1. Bakanlar Kurulu toplantısında katılan Türk ve Suriyeli bakanlar, Esselame Sınır Kapısı’ndan tampon bölgeye geçtiler. Bakanlar daha sonra sınırdaki barikatı birlikte tutarak kaldırdılar ve barikatla bir süre yürüdüler.

  Türkiye-Suriye Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 1. Bakanlar Kurulu toplantısına katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Devlet Bakanları Hayati Yazıcı ve Cevdet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Suriyeli bakanlar, bu ülkenin Esselame Sınır Kapısı’ndan tampon bölgeye geçiş yaptılar.

  Burada bir süre bekleyen bakanlar, ikram ve halk oyunları gösterilerinin ardından sınırdaki barikatı birlikte tutarak kaldırdılar ve barikatla bir süre yürüdüler.

  Esselame Sınır Kapısı’ndan Suriye halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle uğurlanan bakanlar ve beraberindekileri Öncüpınar Sınır Kapısı’nda Kilis Valisi Turhan Ayvaz, AK Parti milletvekilleri Hasan Kara ve Hüseyin Devecioğlu, Suriye’nin Gaziantep Başkonsolosu Heysem Saad karşıladı.

  Bakanlar daha sonra iki ülke arasındaki vize muafiyeti anlaşmasının imza töreni için Öncüpınar Gümrük Müdürlüğüne geçtiler.

  (Anadolu Ajansı) 13.10.2009

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s