OSMAN ÇAKIR, SAMSUN, MHP


OSMAN ÇAKIR SAMSUN MHP
Osman Çakır, 20 Aralık 1952′de Trabzon Sürmene’de doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Gülfidan’dır.
Öğretim Üyesi; ODTÜ Kimya Bölümü’nü bitirdi. ODTÜ’de başladığı yüksek lisans çalışmasını Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi’nden Fiziko Kimya dalında doktora derecesi aldı.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne Yardımcı Doçent olarak atandı. 1986′da doçent, 1991′de profesör oldu. Enstitü Müdür Yardımcılığı, Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Satınalma Müdürlüğü, İhale Komisyon Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği gibi birçok görevi yürüttü. 1996′da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne seçilerek atandı. Üniversitelerarası Kurul Başkanı olarak görev yaptı. Bilim alanında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı dergilerde makaleleri ve kitapları yayınlandı. Haber ve Ortadoğu gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.
23. Dönem’de Türkiye-AB KPK Üyesi oldu.
İyi derecede İngilizce bilen Çakır, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “OSMAN ÇAKIR, SAMSUN, MHP

 1. Kuzu`dan KOBİ sahiplerine çağrı

  Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Güven Kuzu, küçük ve orta ölçekli işletmeleri KOSGEB veri tabanına üye olmaya davet etti.

  ZEKERİYA GÜNEŞ/SİİRT

  STSO Başkanı Güven Kuzu, verilmekte olan kredi faiz desteği programından yararlanabilmek için Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB) veri tabanına kayıtlı olmaları şartı arandığını belirterek, odaları bünyesinde, veri tabanına üye kayıtlarının yapılmaya başlandığını açıkladı. Sinerji Odağı`nın 3 yıl aradan sonra tekrar Siirt`te faaliyete başlaması ile birlikte tüccar ve esnafın Diyarbakır`a gitmekten kurtulduklarını hatırlatan Kuzu, şunları söyledi:

  `Kredi faiz desteği programlarına başvuru koşulları ile başvuru yapılacak bankalar önümüzdeki günlerde kamuoyuna ilan edileceğinden bu kredi faiz desteği programlarından yararlanmak isteyen KOBİ`lerimizden Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı veri tabanına kayıtlı olma şartı aranacaktır. Bu nedenle, KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmayan tüm işletmelerimizin odamız bünyesindeki KOSGEB Sinerji Odağı Hizmet Birimi`ne başvurmaları gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına kayıtlı

  olmayan işletmeler bu kredilerden faydalanamayacaktır.`

  Kuzu, KOBİ sahiplerinin kredilerin yerilmeye başlanmasından önce bu yükümlülüklerini yerine getirmelerinin gecikmeye meydan vermeyeceği için çok daha yararlı olacağını sözlerine ekledi

  2009-10-15 IHA

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s