KADİR URAL MERSİN MHP


KADİR URAL MERSİN MHP
Kadir Ural, 22 Mart 1968′de Mersin Silifke’de doğdu. Babasının adı Mevlüt, annesinin adı Refika’dır.
Öğretmen ve Eğitimci; Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi.
Öğretmen olarak görev yaptı. Atayurt Belediye Başkanlığı’na seçildi ve bu görevini iki dönem sürdürdü. Göksu Sulama Birliği Başkanlığı ve Taşeli Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Ural, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “KADİR URAL MERSİN MHP

 1. MERSİN (İHA) –

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Kadir Ural, hükümetin Demokrasi Açılımına tepki göstererek, “Sayın Başbakan açılım dediniz saçılım dediniz, bu memleketi striptizciye döndürdünüz” dedi.

  MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik ile birlikte partisinin Mut İlçe Teşkilatı’nca verilen iftara katılan Ural, yemekten sonra yaptığı konuşmada hükümetin Demokrasi Açılımını eleştirdi.

  Ülkede Kürt sorunu değil demokrasi sorunu olduğunu söyleyen Ural, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde demokrasi sorunu varsa Mut’taki vatandaşın da demokrasi problemi var. Edirne ve Van’daki insanın da demokrasi problemi var. Demokrasi sorunu var ise kaldırın dokunulmazlıkları, bu demokrasi problemini ortadan kaldıralım. Bu memlekette açılım yapacaksanız işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluk üzerine açılım yapınız” dedi.

  MHP’nin terörden beslendiği yolundaki iddialara da cevap veren Ural, “MHP eğer terörden beslenseydi 1999 ile 2002 seçimleri arasında 3 yıllık koalisyon hükümeti döneminde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde mantar tabancası patlamıyordu. 2002 seçimlerinden sonra yani AKP tek başına geldiği dönemden sonra Güneydoğu’da terör problemi denilen insanlarımızı öldürmeye vurmaya yok etmeye Kürt, Türk, Laz ve Çerkez’iyle bu milleti yok etmeye çalışan bir PKK terörü denilen şeyi hortlattınız” diye konuştu.

  Hükümetin Demokrasi Açılımına yönelik tepkilerini de dile getiren Ural şunları söyledi:

  “Sayın Başbakan, açılım dediniz saçılım dediniz bu memleketi striptizciye döndürdünüz. Striptiz yapıyorsunuz. Ermenilerle, Kürtlerle ve Rumlarla açılım yapıyorsunuz. Bu Türk milletiyle de bir açılım yapınız. Türk milletini de en iyi şekilde en güzel şekilde yönetmeye talip olan bir başbakansınız bu milletin yoksulluk, işsizlik diye bir derdi var. Bunlara da bir açılım yapın.”

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s