KAMİL ERDAL SİPAHİ İZMİR MHP


KAMİL ERDAL SİPAHİ İZMİR MHP
Kamil Erdal Sipahi, 28 Haziran 1948′de Ankara’da doğdu. Babasının adı Mehmet Reşat, annesinin adı Nurinnisa’dır.
Subay; Kara Harp Okulu’nu, Zırhlı Birlikler Okulu’nu, Kara Harp Akademisi’ni, Silahlı Kuvvetler Akademisi’ni ve Federal Almanya Sevk ve İdare Akademisi’ni bitirdi.
Kars’ta Kurmay Subay, Kara Harp Akademisi’nde Öğretim Üyesi, Genelkurmay Özel Kuvvetleri’nde, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümeni Kurmay Başkanı, 18. Zırhlı Alay Komutanı, Genelkurmay Kara Plan Harekât Şube Müdürü, Tuğgeneral olarak; Şırnak’ta 23. Sınır Jandarma Tugay ve Güvenlik Komutanlığı, Genel Kurmay İç Güvenlik Harekât Daire Başkanlığı, Federal Almanya’da Silahlı Kuvvetler Ataşeliği, Tümgeneral olarak; Balıkesir’de Sınıf Okul Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Karargâhında görev yaptı. 1 Mart 2003 tezkeresi öncesi Kuzey Irak’ta harekât yapacak kuvvetlerin komutanı olarak görevlendirildi.
İyi derecede Almanca bilen Sipahi, evli ve 2 çocuk babasıdır

Reklamlar

One response to “KAMİL ERDAL SİPAHİ İZMİR MHP

 1. Hasan ESER/FOÇA (İzmir), (DHA)

  ‘Terörün yapamadığını AKP iktidarı yapıyor’

  MHP İzmir Milletvekili Kamil Erdal Sipahi, ‘Kürt açılımı’ konusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Sipahi, “ 25 yılda terörün yapamadığı yıkımı AKP iktidarı açılım adı altında ihanet projesi ile bugün gerçekleştirmek üzeredir” dedi.

  MHP’liler İzmir’in Foça İlçesi’nde düzenlenen iftar yemeğinde buluştu. Foça Mavi Rıhtım Restaurant’ta düzenlenen yemeğe MHP İzmir Milletvekili Kamil Erdal Sipahi, MHP İzmir İl Başkanı Musavat Dervişoğlu, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrehim Aydemir, Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Günal Menemenli, DSP Foça İlçe Başkanı Köksal Gider, Saadet Partisi Foça İlçe Başkanı Selahattin Şen ile MHP’lilerden oluşan yaklaşık 250 kişi katıldı. İftar sonrasında partililere hitap eden MHP İzmir Milletvekili Kamil Erdal Sipahi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetine sert eleştiriler yöneltti.

  ‘Kürt açılımı’ konusunda Gül ve Erdoğan’ı eleştiren Kamil Erdal Sipahi, Eruh ve Çukurca’da askerlerin şehit olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurtuluş Savaşı yıllarından bu yana en kritik ve tehlikeli dönemden geçtiğini söyledi. Sipahi şunları söyledi: “Maalesef nereden nereye diyerek geçmişi kötüleyip, açılım, dönüşüm, çözüm, yol haritası gibi bir takım ne olduğunu anlamadıkları kavramlarla Türkiye’nin tarihini, geleneklerini, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerini sorgulamaya, irdelemeye ve yabancılarla işbirliği halinde sözüm ona çözüm adı altında bir ihanet sürecine el atmaya çalışan bir iktidar şu anda Türkiye’de iş başındadır.” 25 yıldır süren terörle mücadelede verilen şehit sayısının son bir haftada verilen 12 şehitle 6170’i geçtiğini vurgulayan Sipahi, “Bunların içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şehit sayısı 4680’e yaklaşmıştır. Bu verdiğim rakamlar Kurtuluş Savaşımızın en kanlı muharebeleri olan Sakarya taarruzundan daha fazladır” dedi. Bu 25 yılık teröre karşın Türk insanının birbirine yan bakmadığını kaydeden Kamil Erdal Sipahi, “Binlerce yıllık kardeşliğin verdiği gözlük ile birbirine daima samimi ve içten davranmıştır. Ama maalesef 25 yılda terörün yapamadığı yıkımı AKP iktidarı açılım adı altında ihanet projesi ile bugün gerçekleştirmek üzeredir. Durum vahimdir 25 yılda terörün başaramadığını AKP iktidarı ihanet projesi içersinde Türkiye’de başarıyla uygulama çabasındadır” diye konuştu.

  ABD Başkanı Obama’nın Türkiye’den, Kuzey Irak’taki Kürtlerle iyi geçinmesini, Kürt açılımını gerçekleştirmesini, Ermenistan sınırını açmasını, Kıbrıs konusunu halletmesini ve patrikhaneyi etkin hale getirip Heybeli Ada’daki papaz okulunu açmasını istediğini savunan MHP’li Sipahi, “Cumhurbaşkanının, Başbakanın ve AKP iktidarının telaşı aldıkları talimatı gününde yerine getirmek içindir” dedi.

  CUMHURBAŞKANI GÜL’E AĞIR SÖZLER

  Sipahi, Ermeni açılımı için 6 hafta süre ön görülmesine de tepki gösterirken, “Neden 6 hafta. Neden 7, 8 hafta değil? Asırlardır problem olan konular 6 hafta içersinde nasıl çözülecek?” diye sordu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ermenistan’a milli maç izlemeye gitmisini, Bitlis’in Güroymak İlçesi’ne de Norçin demesini eleştiren Sipahi, “Bir gecede 2 tane protokol imzaladık diyorlar. Kime danıştınız, kime sordunuz?” dedi.

  MHP’li Sipahi, Cumhurbaşkanı Gül’en katıldığı şehit cenazesinde yetim çocuğun başını okşarken üzgün göründüğünü, bir saat sonra da Çankaya Köşkü’nde yaptığı ‘Kürt açılımı’ destek toplantısında gülücükler dağıttığını belirterek, “Timsal gözyaşı döküyor. Bize diyorlar ki şehitler üzerinden siyaset yapma. Esas şehitlere rağmen siyaset yapan AKP’nin kendisidir. Cumhurbaşkanıdır, Başbakanıdır, hükümetidir” diye konuştu.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s