ERGÜN AYDOĞAN BALIKESİR CHP


ERGÜN AYDOĞAN BALIKESİR CHP
Ergün Aydoğan, 18 Haziran 1964′te Balıkesir İvrindi’de doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Gülşen’dir.
Sarraf; Edremit Ticaret Meslek Lisesi’ni bitirdi.
Muhasebeci olarak özel bir şirkette çalıştı. Ticarete atılarak, sarraf-kuyumculuk yaptı. Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı (BAÇEV) Üyeliğinde bulundu.
Orta düzeyde İngilizce bilen Aydoğan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ergun.aydogan(at) tbmm (dot) gov (dot) tr

Reklamlar

One response to “ERGÜN AYDOĞAN BALIKESİR CHP

 1. Ergün Aydoğan KİT Komisyonu’nda

  CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, Sanayi, Ticaret, Enerji, tabii Kaynaklar, bilgi ve Teknoloji Komisyonu’daki görevinin ardından KİT Komisyonu’nda çalışmalara başladı. Aydoğan, AKP’nin “yandaş sektör” yaratmaya çalıştığına dikkat çekerek, “Millete ait olan kaynaklar, özelleştirme adı altında iktidara yakın çevrelere peşkeş çekildi” diye konuştu.

  CHP Balıkesir Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ergün Aydoğan, T.B.M.M. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’ndaki görevinin ardından, KİT Komisyonu’nda çalışmalarına başladı.

  Aydoğan, önceki dönemdeki komisyon çalışmalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

  “Önceki dönemdeki komisyon çalışmalarına aktif bir biçimde katıldık ve komisyona önemli katkılarda bulunduk. Bu anlamda, görevimizi layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Sanayi, Ticaret komisyonu çok önemli bir komisyondur. Geçen dönemde yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili önemli çalışmalar oldu biz de aktif biçimde katıldık. Yenilenebilir enerjiyle ilgili bir alt komisyon kuruldu, yeni yasa tasarısı hazırlandı ama Maliye Bakanı’nın değişmesiyle bu yasa nedeni bilinmeyen bir biçimde geri çekildi. Bu tasarı önemlidir. Önümüzdeki dönemde bununla ilgili olarak komisyon dışında da olsam ilgi ve takibim devam edecek.”

  Aydoğan, KİT Komisyonu’nda görev alışına ilişkin olarak ise şöyle konuştu:

  “Türkiye’de AKP eliyle uygulanan yanlış ekonomi politikaları sonrasında Kamu İktisadi Teşekkülleri’nin hızla yok edilmeye çalışıldığı bir dönem yaşandı. Pek çok önemli ve değerli KİT, özelleştirme adı altında iktidara yakın çevrelere peşkeş çekildi. Türkiye’de hızla KİT’lerin olmadığı, tamamen “yandaş sektörün” yaratılmaya çalışılıp desteklendiği bir sürece tanık olmaktayız. CHP olarak bizim en önemli hassasiyetlerimizden biri kamu kaynaklarının, millete ait olan kaynakların milletin yararına kullanılması konusudur. Bu son dönemde uygulanmak istenen politikaları takip etmek önlemek ve kaynakların devletin, milletin yararına kullanılmasını sağlamak temel önceliğimizdir. Bu hassasiyet nedeniyle KİT Komisyonu’na ayrı bir önem vermekteyiz. Önümüzdeki dönem bu olumsuz uygulamaları engellemeye ve ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecektir.”

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s