GÖKHAN DURGUN, HATAY, CHP


GÖKHAN DURGUN HATAY CHP
Gökhan Durgun, 6 Mart 1957′de Antakya’da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Mirat’tır.
Fizik Mühendisi; Konya Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.
Serbest ticaretle uğraştı. Çukurova Üniversitesi Antakya Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak ders verdi. MKE Antalya Pil Fabrikası Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.
22. Dönem Hatay Milletvekili.
Orta düzeyde İngilizce bilen Durgun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

gokhan.durgun(at) tbmm (dot) gov (dot) tr

Reklamlar

One response to “GÖKHAN DURGUN, HATAY, CHP

 1. Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Şerefettin Canda, Gökhan Durgun tarafından yapılan basın açıklamasında, eleştiri sınırlarının dışına çıkıldığını söyledi.

  Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Şerefettin Canda, Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma hastanesinde yaptığı basın toplantısında, üniversitede yapılan çalışmaların, gösterilen performansın, açılan meslek yüksek okullar, açılan bölümler, artan öğretim üyesi, gittikçe artan ve artmaya devam edecek olan öğrenci sayısı ile devrim niteliğinde çalışmalar yapıldığını vurguladı.

  Daha önceki günlerde Hatay Milletvekili Gökhan Durgun’un yaptığı basın açıklamasında yer alan hususların, basın özgürlüğünü kötüye kullanarak yapılan gerçek dışı, yalan ve ön yargılı maksatlı soyut bir takım iddialardan ibaret olduğunu, Durgun, tarafından yapılan açıklamanın, Üniversite Rektörünü ve Üniversitenin kurumsal kimliğini hedef gösterdiğini dile getirdi.

  İspat Edilmeyen İddialar Ortaya Atılmıştır

  Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Şerefettin Canda, Gökhan Durgun tarafından yapılan basın açıklamasında, eleştiri sınırlarının dışına çıkılarak, varlığı ispat edilmeyen iddialar ortaya atıldığını, daha evvel de aynı milletvekili bizzat kendi sözleriyle kesinleşmiş mahkeme kararlarının önemsenmediğini, açıkladığını, iddiaların hiçbir belgeye dayanmadığını ve İddiaların birer iftira olduğu, sadece çamur atma olarak planlandığı iddia etti.

  Canda, açıklamasının devamında ise; “Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof.Dr. M.Şerefettin Canda hakkında açılmış hiçbir kamu davası olmamasının yanında iddia edilenlerin aksine Üniversite yararına kurulan vakıflarda ve derneklerde yetkili Vakıflar Genel Müdürlüğü ve İç işleri Bakanlığının denetimleri sonucu suistimal yapan kişiler hakkında savcılığa bizzat Vakıf Başkanı Prof. Dr. M.Şerefettin CANDA tarafından suç duyurusunda bulunulmuş ve ayrıca bu kişiler hakkında kamu zararının tazmini için davalar açılmıştır. Bu davalar hakkında, milletvekili Gökhan Durgun’a üniversitemize ziyareti sırasında tatmin edici bilgi verilmesine ve ardından bizzat “konuların kendisi açısından açıklığa kavuştuğu” şeklinde açıklama yapmasına rağmen, maalesef milletvekili bu hususları her nedense görmezden gelmeye başlamıştır. Bu şikâyet ve davaların takibinde yetkili ve görevli kişileri zafiyete uğratmaya çalışanlar, kamunun denetleme ve disiplin işleri görevini yapan üniversitemiz mensubu kamu görevlileri hakkında uydurma suç duyuruları yapmış ve davalar açmıştır. Kamunun denetleme gücünü yıpratma ve yıldırmaya çalışma taktiğinin kamuoyu nezdinde onay görmeyeceğini kesindir. Hiç şüphesiz kamuoyu, kör kuruşun hesabını sorma kararlılığımızı desteklemektedir. Promosyonlarla ilgili olarak idare mahkemesinde üniversitemiz aleyhine açılan 5 dava, üniversitemiz lehine sonuçlanmış olmasına rağmen haberde kasten kamuoyu yanlış yönlendirilmeye çalışılmakta halen bu davaların sürdüğü izlenimi bırakılmaya çalışılmaktadır. Üniversitemiz rektörünün hiçbir kurum çalışanı ile iddia edilen şekilde diyalogu olmamıştır. Kimseyi takip ettirmemiştir. Soyut iftiralar tamamen Gökhan Durgunun hayallerinin ürünüdür. Üniversitemizin en büyük hedefi öğrenci sayısını artırmak, eğitim kalitesini yükseltmek, tercih edilebilirlik, toplam kalite ve entelektüel birikime sahip Türk gençlerini ülkemize kazandırmaktır. Üniversitemiz Rektörünün göreve başladığı yaklaşık 3 yıldan bu yana üniversitemizde okuyan öğrenci sayısı 13 binden, 22 bine çıkarken, Üniversitemizle aynı tarihte kurulan diğer üniversitelerin 50 bin öğrenci ile öğretime başladığını kamuoyu bilmektedir” şeklinde konuştu.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s