MEHMET SEVİGEN İSTANBUL CHP


MEHMET SEVİGEN İSTANBUL CHP
Mehmet Sevigen, 4 Temmuz 1954′te Malatya Arapkir’de doğdu. Babasının adı Mevlüt, annesinin adı Fatma’dır.
İş Adamı; Vefa Lisesi’ni bitirdi.
Amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı.
19, 20 ve 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 52. Hükümet’te Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 22. Dönem’de Küba Dostluk Grubu Üyesi ve 23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu.
Sevigen, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

2 responses to “MEHMET SEVİGEN İSTANBUL CHP

 1. Adı rant ve komisyonculuk iddialarına karışan CHP genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen istifa edip etmeme kararını açıkladı.

  Deniz Baykal’ın en yakınındaki isim CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, C, CHP’deki genel sekreterlik görevinden ve MYK’dan istifa etti.

  Sevigen şunları söyledi:

  Bir süreden planlı bir şekilde benim hakkımda çirkin bir kampanya yürütüldü. İftiraların devam ettiler. Kaset dediler, rant dediler. Ama hiçbirini ispat edemediler. Bunların hiçbirisi doğru değildir.

  Hakkımda bu iddiaları atanları ispat etmeye çağırıyorum. Kimsenin hayisyet celladı olmasına kesinlikle izin vermeyeceğim…

  Şahısmda AKP’nin kirliliği CHP’nin doğruluk ve dürüsütlüğüne bulaştırılmaya çalışılmıştır. Ne kendimin ne de çocuklarımın kursağımdan bir kuruş kul hakkı girmedi. Partim yıpratılmak istendi. Buna izin vermeyeceğim. Sevgili Genel Başkanıma çok teşekkür ederim. Böyle bir insanla berbaer olduğum için çok gururluyum. Genel başkanımı korumak için, partimi korumak için, birlikte çalıştığım arkadaşlarımın haklarını korumak için ve bütün bu yargısız infazların hesabını sormak için partideki görevlerimden ayrılıyorum..

  Kampanyayı başlatan kişinin, Bakırköy Belediyesi konusundaki talebini karşılayamadığım için bütün bu bedelleri ödediğim şu anda üzgün olmadığımı ifade ediyorum. Ne kadar haklı bir iş yaptığımı daha iyi anlıyorum.

  Her kuşun eti yenmez, ellerinde kalem olanlar diledikleri gibi o kalemleri kullanarak insanlara dayatma yaptıramayacaklarını görsünler.

  HABER 7

  • Hükümet `TCK markajında`
   AKP`ye yeni Türk Ceza Kanunu`nda bulunan kaçak yapılaşma, trafik ve karşılıksız çek suçlarına ilişkin maddelerin değiştirilmesi konusunda baskı başladı.

   Türk hukuk sisteminde köklü bir değişiklik yapacak olan Türk Ceza Kanunu(TCK) ve Ceza Muhakemeleri Kanunu(CMK) daha yürürlüğe girmeden, bazı maddelerinin değiştirilmesi için hükümet ve AKP`ye yoğun baskı başladı. İtirazlar gecekondu önleme, karşılıksız çek, mal bildirimi suçlarına erteleme ve trafik cezaları ile ilgili maddeler üzerinde toplanıyor. Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 1 Nisan`da yürürlüğe girecek yasalarda `şimdilik` değişiklik yapılmasından yana görünmüyor. Çiçek, `Önce uygulama ve aksaklıkları görelim, sonra bakalım` diyor. Hükümet`e değişiklik yönünde baskı yapılan maddeler şöyle:

   GECEKONDU YASASI: TCK, kaçak konut, işyeri, gecekondu yapanlara ve yapılmasına izin veren belediye başkanları dahil kamu görevlilerine 5 yıla kadar hapis cezası öngörülüyor. Bu maddeye dayanarak bazı valilikler 2B arazileri üstündeki ruhsatsız, dükkanları kapatıyor. Özellikle İstanbul`da bu arazilerde işyeri olanlar maddeye direniyor.

   KAMU DA BASTIRIYOR: TCK, üst sınırı 2 yıla kadar olan cezalarda erteleme yani kısmi af getiriyor. Bu suçlardan mahkum edilenler yeni bir suç işlemediği sürece cezaevine girmiyor. Mevcut sistemde mal bildirimi ve karşılıksız çek suçlarından hüküm giyenlere erteleme uygulanmıyordu. Yeni TCK ile birlikte bu suçlar için de erteleme hakkı tanındı. Maliye Bakanlığı, SSK ve Bağ-Kur başta olmak üzere bazı devlet kuruluşları ertelemenin para toplamada sıkıntı yaratacağını belirterek iki suç için istisna istiyor.

   TRAFİK SUÇLARI: Trafik terörünü önlemek için getirilen ağır cezalar da tartışma konusu oldu. Alkollü, tehlikeli araç kullanma gibi suçların cezalarının düşürülmesi isteniyor.

   POLİS İSTEMİYOR: Emniyet, Ceza Muhakemeleri Kanunu`nun arama, yer gösterme gibi hükümlerinin değiştirilmesini istiyor. Yeni CMK, hakim ve savcı izni olmadan vatandaşların evi, işyeri ve üstünün aranmasını yasaklıyor. Yer gösterme de savcı ve hakim kararına bağlanıyor. Polis bu yetki elinden alındığı için iş yapamayacağını, suçların artacağını savunuyor. Zübeyde YALÇIN-ANKARA

   2005-02-04 Sabah

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s