MEHMET ŞANDIR MERSİN MHP


MEHMET ŞANDIR MERSİN MHP
Mehmet Şandır, 1947′de Kantara’da doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Atika’dır.
Orman Yüksek Mühendisi; İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’ni bitirdi.
Orman Bakanlığı ile Gümrük ve Tekel Bakanlığı’nda Kontroller Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Serbest ticaretle uğraştı. Suriye Bayır Bucak Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, Türk Ocakları Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Türkmenistan Dostluk Derneği Kuruculuğu ve 2. Başkanlığı görevlerinde bulundu.
21. Dönem Hatay Milletvekili.
Şandır, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “MEHMET ŞANDIR MERSİN MHP

  1. Meclis Grup Başkanvekili Mehmet Şandır hükümetin Kürt açılımını engellemek için ‘gerekirse dağa çıkabileceklerini’ söyledi.

    MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin geçen hafta sonu yapılan Bursa İl Kongresi’nde “25 yıl dağda gezenlere Türkiye’yi böldürmek istiyorsanız, 50 yıl dağda gezmeye hazır olup, Türkiye’yi böldürmeyen milliyetçi harekete de isteğini vereceksin” demişti.

    Dün Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse ve beraberindeki heyeti kabul eden Şandır, hükümetin ‘Kürt açılımı’nı ‘çıkmaz sokak’ olarak nitelerken şunları söyledi: “Çıkmaz sokağın sonunda PKK, İmralı canisi vardır. Hükümet ya teslim olacaktır ya da geri döndüğünde bu ihanetinin bedelini Yüce Divan’da verecektir. Bu ülke sahipsiz değildir. Bu vatanın bedelini kanlarımızla ödedik. Bu yoldan dönsünler, bu ihanet çukurundan çıksınlar. MHP olarak asla bu yolda kendilerine yardımcı olmayacağımızı, katkı vermeyeceğimizi, bütün gücümüzle karşı çakacağımızı, gerekiyorsa dağa da çıkacağımızı ifade ediyoruz. Bu projeyi milletimizle birlikte engelleyeceğiz.”

    Şandır, Radikal muhabirinin “Yani dağda MHP’li gerillalar mı olacak?” sorusu üzerineyse “Bu ülkeyi bölmek için dağ mücadelesini yeterli görenlere MHP olarak ülkenin birliğini sağlamak için gerekirse 50 yıl mücadele

    21,08,2009

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s