OKTAY VURAL İZMİR MHP


OKTAY VURAL İZMİR MHP
Oktay Vural, 9 Şubat 1956′da Diyarbakır’da doğdu. Baba adı Hasan anne adı Harbiye’dir.
Hukukçu ve İktisatçı; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde, iktisat doktorasını Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.
ABD Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’da araştırmalarda bulundu. Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF’de 1988′de yardımcı doçent olarak öğretim üyeliği yaptı. Başbakanlık Müşavirliği, BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyeliği, Türkiye Gübre Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü; Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu.
21. Dönem İzmir Milletvekili. 21. Dönem’de NATO PA Üyesi ve Doğu-Batı Ekonomileri İşbirliği Komitesi Başkanlığı ile TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 57. Hükümet’te Ulaştırma Bakanlığı yaptı.
Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Vural, evli ve 2 çocuk babasıdır.

One response to “OKTAY VURAL İZMİR MHP

  1. Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), Türkiye ile Ermenistan arasında protokol imzalanmasına tepki gösterdi. Partisinin görüşlerini dile getiren MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, imzalanan protokolle Türkiye’nin itibar kaybettiğini iddia etti.

    Vural, Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu temsilcilerini kabulünün ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Oktay Vural, Türkiye ile Ermenistan arasında protokol imzasının hatırlatılması üzerine, “Başbakan, kendi kalesine gol atmakta maruf biri. Bu tarihi anı, jest yapmak suretiyle topu kendi kalemize göndermekle ne kadar barışçıl olduğunu göstermiştir.” dedi.

    Vural, Türkiye-Ermenistan maçına Azerbaycan bayraklarının alınmamasına da tepki gösterdi. Bu durumun kanına dokunduğunu ifade eden Vural, “Azerbaycan bayrağının neyinden utanıyorsunuz? Bu yaranmanın, teslimiyetin sonunun nereye gittiğini biliyor musunuz?” şeklinde sordu. Vural, şöyle konuştu: “Bayrak söylemleri, Türk milletinin milli menfaatlerine, kardeşliğine gölge düşürmüştür. Utanacak bir şey mi var? Azerbaycan bayrağını, Ermenistan’a kurban eden anlayışla karşı karşıyayız. Başbakan’ın, Dışişleri Bakanı’nın ön şartı olmayabilir. Türk milletinin ön şartı, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarından çıkması, Türk toprak bütünlüğüne saygı göstermesi ve soykırım yalanına son vermeleridir.”

    MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, protokolün Türkiye-Ermenistan sınırının açılmasını öngördüğünü hatırlattı. Protokolün reddedilmesini isteyen Vural, “Protokol, TBMM’ye gelmemeli. Eğer gelirse milletvekilleri tarafından Türk milletinin menfaatleri doğrultusunda reddedilmelidir. Türkiye ile Azerbaycan arasındaki dostluk tarihidir, milletler arasındadır. Hükümetlerin yaptığı gaflet, bu dostluğu bozamayacaktır.” dedi. Vural, gelinen noktanın ABD Başkanı Barack Obama’nın TBMM’de dediği ‘sınırı açın’ ev ödevini yerine getiren bir süreç olduğunu savundu. (CİHAN)

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s