ŞENOL BAL İZMİR MHP


ŞENOL BAL İZMİR MHP
Şenol Bal, 2 Ekim 1956′da Bursa’da doğdu. Babasının adı Vedat, annesinin adı Nurhayat’tır.
Öğretim Üyesi; Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Sitogenetik alanında tamamladı.
Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Biyoloji ve Fen Bilgisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi (Yrd.Doç.Dr.) olarak görev yaptı. Bitki Sitogenetiği ve Fen-Biyoloji eğitimi ile ilgili çok sayıda yurtiçi ve yurtdışında bilimsel makalesi yayınlandı. Yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen çok sayıda sempozyum, panel ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı. Türk Ocakları Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. Türk Dünyası Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği’nin kurulmasına öncülük etti. Halen derneğin Genel Başkanı olarak ve Türk Dünyası Kadın Birliği ile Balkan Türk Kadın Birliğinin Yürütme Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.
İyi düzeyde İngilizce bilen Bal, evli ve 2 çocuk annesidir.

Reklamlar

3 responses to “ŞENOL BAL İZMİR MHP

 1. geldim mehtap abla

 2. Ankara- MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 2 yıldır İsviçre’nin arabuluculuğu ile yürütülen Türkiye-Ermenistan görüşmelerinin, Türkiye ve Azerbaycan kamuoyunda özel bir dikkatle takip edildiğini söyledi.

  Şenol Bal, iki kardeş toplumun birbirlerine karşı, doğru olmaması muhtemel dedikodular yüzünden, husumet beslemeleri ve güven bunalımı oluşmasını kimsenin arzu etmeyeceğini dile getirerek, tamamen iyi niyetle, Azerbaycan Milli Meclisi üyesi kadın parlamenterlerden oluşan bir heyeti, yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için Türkiye’ye davet ettiğini kaydetti.

  Heyeti, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan‘ın da aralarında bulunduğu bazı devlet yetkilileriyle görüştürdüğünü ifade eden Bal, ”Ancak, Sayın Başbakandan randevu talebimize, tüm ısrarlarıma rağmen maalesef cevap alamadım. Dolayısıyla Başbakanla görüşme gerçekleşmedi” diye konuştu.

  MHP’li Bal, şöyle konuştu:

  ”Sayın Başbakan, Meclis grubu toplantısında ve partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında, Azerbaycan’dan gelenleri ve görüşmeleri, ‘fitne unsuru’ olarak nitelendirmiştir. Bunun neresinde fitne vardır? Doğrusu çok merak ediyorum. Gelen heyet, kendi toplumlarının düşünce ve görüşlerini gayet açık bir şekilde ortaya koydular. Görüşmelerinde ve basına verdikleri mülakatlarda, iki ülke arasındaki kardeşlik, dostluk, güven, saygı ve sevgi temaları işlendi. Bu konuların hangisi fitne? Başbakan, bunu izah etmeli.

  Başbakanın bu beyanları Azerbaycan’lı kadın parlamenterleri üzmüş ve bu, Azerbaycan toplumuna da sirayet etmiştir. Başbakan, kuruntularından ve vehimlerinden kurtulmalıdır. Kimse, fitne fesat peşinde değildir.”

  “Başbakanı öfke nöbetlerine mi maruz bırakıyor?”

  Şenol Bal, Başbakanın böyle beyanlarda bulunmasının sebebini anlayamadıklarını söyledi. ”Yoksa gizledikleri ve duyulmasını istemedikleri, kapalı kapılar arkasında kotarılmış konuların açığa çıkması, Başbakanı böyle öfke nöbetlerine mi maruz bırakıyor?” diyen Bal, Başbakan Erdoğan’ın bu üslubunun, iki toplum arasında yeni kırgınlık ve küskünlüklerin sebebi olacağını iddia etti.

  MHP’li Bal, Başbakan Erdoğan’a şöyle seslendi:

  ”İlan ettiğiniz, parafladığınız yeni yol haritasında, sınır kapısının kapatılmasına sebep olan dağlık Karabağ ve işgal altındaki Azerbaycan toprakları meselesinin yer almaması ve bu konuların Minsk grubuna tamamen terk edilmiş olması, Azerbaycan’ın şikâyetlerini haklı kılmıyor mu? Konunun Minks grubuna havale edilmesi, geçen 17 yıllık gelişmeler de gözönüne alınırsa, ipe un sermekten öte bir anlam ifade ediyor mu? Bu yol haritasındaki uyutma ve aldatma politikalarını dikkatlerden kaçırarak, gündemi ve konuyu saptırmak için mi bu ifadeleri kullanıyorsunuz? Yol haritası denilerek kamuoyuna yansıyan belgede, Türkiye-Ermenistan, Azerbaycan-Ermenistan arasındaki hangi probleme net bir çözüm ortaya konmuştur? Kamuoyuna yansıdığı kadarıyla anlı şanlı yol haritası vesikasında, Ermenistan’la bütün meselelerimiz komisyonlara havale ediliyor. Bir konunun komisyona havale edilmesinin anlamı, bütün problemlerimiz çözümsüzlük sürecine sokulmuş demektir. Ermenistan’la hiçbir problemimiz çözülmemiştir. Buna rağmen sınır kapısının açılacağı anlaşılmaktadır. Sayın Başbakana soruyorum; öyle mi, değil mi? İnsanlara iftira etmekten vazgeçiniz.”

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s