ABDULAZİZ YAZAR HATAY CHP


ABDULAZİZ YAZAR HATAY CHP
Abdulaziz Yazar, 1 Şubat 1951′de Hatay İskenderun’da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Hatice’dir.
Eczacı; İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Eczacılık Yüksek Okulu’nu bitirdi.
Serbest eczacılık yaptı. Gözcüler Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.
22. Dönem Hatay Milletvekili. 23. Dönem’de İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) Türk Grubu Üyesi oldu.
Arapça bilen Yazar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

aziz.yazar(at) tbmm (dot) gov (dot) tr

Reklamlar

One response to “ABDULAZİZ YAZAR HATAY CHP

  1. CHP Milletvekili Abdulaziz Yazar, eczanelerin hala yangın yeri olduğunu, sorunlarının katlanarak büyüdüğünü söyledi. Yazar, “14 Mayıs Eczacılar Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda, 32 bin eczacı ve çalışanının, öğrenci, öğretim üyesi, sorunlarını dile getirmek, eczanelerin yangın yerine döndüğünü haykırmak için 21 Aralık 2008 tarihinde meydanlara indiğine dikkati çekti.

    O gün on binlerce eczacının, ekonomik krizin bedelini eczacıların ödemeyeceğini anlatmaya çalıştığını savunan Yazar, şöyle devam etti: “Çalışmayan provizyon sisteminin düzeltilmesini istediler, muayene ücretlerinin eczaneden tahsiline, kurum ıskontosuna, avans ödemelerine, zincir eczaneye hayır dediler. O gün o meydanda seslendirilen sorunlar hala çözüme kavuşmamıştır. Eczaneler hala yangın yeridir.

    Sorunlar katlanarak büyümektedir. Bu sorunların çözümü için söz değil, artık icraat gereklidir. Provizyon sistemi acilen düzene girmelidir. Artık muayene ücretleri tahsilatı, eczanede değil, kaynağında yani sağlık kuruluşlarında yapılmalıdır. Çoğu hastane eczanesinde eczacı istihdam edilmemektedir. Kaliteli bir ilaç hizmeti açısından yatak sayısı başına eczacı istihdamı zorunluluğu getirilmeli ve eczacılarımızın bu alanda da görev alabilmeleri sağlanmalıdır.

    Kamu kurumlarında çalışan eczacıların durumlarının iyileştirilerek bu alanda çalışma daha cazip hale getirilmeli ve yeni eczacı kadroları açılarak hizmet kalitesi arttırılmalıdır. Sosyal Güvenlik Kurumlarının geri ödeme sürelerinin kısaltılması, avans uygulamalarının önüne geçilmesi ve haksız kesintilere son verilmesi gerekmektedir. Bu duygu düşüncelerle Önümüzdeki 14 Mayıs’larda eczacılarımızın, bütün sorunlarının bir an önce çözüme kavuşması dileğiyle, tüm eczacılarımızın gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s