ABDÜLKADİR AKCAN AFYONKARAHİSAR MHP


ABDÜLKADİR AKCAN AFYONKARAHİSAR MHP
Abdülkadir Akcan, Mayıs 1952′de Afyonkarahisar Bolvadin’de doğdu. Babasının adı Bekir Sami, annesinin adı Ayşe Dudu’dur.
Veteriner Hekim ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni Kürsüsü’ne asistan oldu. Doktora eğitimini, Almanya Hannover Veteriner Yüksek Okulu Hayvan Yetiştiriciliği ve Kalıtım Araştırmaları Enstitüsü’nde tamamladı.
Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde 1983′de yardımcı doçent, 1986′da doçent, 1992′de profesör oldu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Çiftlik Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı, Senato Üyeliği, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Kurul Üyeliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Kurucu Dekanlığı ve Üniversitelerarası Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.
21. Dönem Afyon Milletvekili. 21. Dönem’de Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyeliği yaptı. 57. Hükümet’te Bayındırlık ve İskân Bakanlığı görevini yürüttü.
Almanca bilen Akcan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

2 responses to “ABDÜLKADİR AKCAN AFYONKARAHİSAR MHP

 1. FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM
  28.09.09 : 12:27:02

  MHP İl Kongresinde, Eski Bayındırlık Bakanı ve milletvekili Abdülkadir Akcan’ın, Bakan Eroğlu hakkındaki sert sözleri damgasını vurdu. Akcan *Eroğlu seni TBMM’de fellik fellik takip etmezsem ve söylediğin bu sözü burnundan fitil fitil getirmezsem namerdim* dedi.

  MHP Milletvekili Akcan seçim öncesi Haydarlı’ya gölet sözü veren fakat seçimi bölgede kaybettiği için bu sözünü yerine getirmediği iddia edilen Bakan Eroğlu’na sert çıktı; “Haydarlı Belediye Başkanımıza söylediğin sözü burnundan getirmezsem namerdim”

  2009 yerel seçimlerinde Haydarlı Köyünde AK Parti ve MHP teşkilatları arasında yaşanan “Aday anlaşması”nı ve ona bağlı olarak Bakan Eroğlu’nun vaat ettiği gölet iddiasını ortaya atan Milletvekili Abdulkadir Akcan yeni bir tartışmaya daha başlattı. Bakan Eroğlu’nu kazanamadığı yerlere hizmet etmemekle suçlayan Akcan Haydarlı’ya söz veren ancak burada seçimi kazanamadığı için gölet yapmadığı iddia edilen Bakan Eroğlu’na seçim öncesi tüm partilerce verilen “Rozet gözetmeksizin hizmet edeceğiz” sözünü hatırlattı.

  Eroğlu Akcan takibinde
  Seçim öncesi Bakan Eroğlu ile geçen diyalogu Milletvekili Akcan’a aktaran Haydarlı’nın MHP’li Belediye Başkanı Osman Över “Bakanımız bize seçimden önce ‘Gölet istiyorsanız MHP aday göstermesin’ dedi. Ancak ben buna karşı çıkarak aday oldum ve kazandım. Ramazan Bayram’ında kendisine gölet sözünü hatırlattığımda ise ‘Haydarlı anlaşmaya uymadı onlar şöyle dursun’ şeklinde konuştu biz buna üzüldük” dedi. Bu durumu “adaletsizlik” olarak değerlendiren Milletvekili Akcan ise. “Eroğlu seni TBMM’de fellik fellik takip etmezsem ve söylediğin bu sözü burnundan fitil fitil getirmezsem namerdim” dedi. (Odak)

 2. AKP: Geri Adımda Sakınca Yok CHP: Gökçek’e Ders Olmalı

  Bahçelievler 7. Cadde’de Yapılacak İçki Referandumunun İptali Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Farklı Yorumlara Yol Açtı. Önerge Sahibi AKP’li Yılmaz, “Olaylar Farklı Yerlere Çekildi” Derken, CHP’li Güleken “Kamuoyunun Tepkisi Gökçek’e Ders Olmalı” Dedi.
  Bahçelievler 7. Cadde’de yapılacak içki referandumunun iptali Büyükşehir Belediye Meclisi’nde farklı yorumlara yol açtı. Önerge sahibi AKP’li Yılmaz, “Olaylar farklı yerlere çekildi” derken, CHP’li Güleken “Kamuoyunun tepkisi Gökçek’e ders olmalı” dedi.

  BAHÇELİEVLER 7. Cadde’deki referandumdan içkili yer bölgesi ilanıyla ilgili sorunun çıkarılmasına Büyükşehir Belediye Meclisi’nden farklı tepkiler geldi. Önerge sahibi AKP’li Ayhan Yılmaz, “Olaylar farklı yere çekildi. Madem maksadını aşan bir durum oldu, geri adım atmakta sakınca yok” derken, Çankaya Belediye Meclisi Başkan Vekili ve Büyükşehir Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Fazıl Güleken, “Huzursuzluk yaratarak hizmet olmaz. Umarım kamuoyunun tepkisi Gökçek’e ders olur” dedi.

  7. Cadde’deki referandum Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki üç parti grubunda da farklı ses getirdi. İşte ilk tepkiler.

  AKP Grup Başkan Vekili Ayhan Yılmaz: İnsanlar üzüm yemekten vazgeçip bağcı yemeye başladılar. Bu konuda uygulama yaparken halkın fikrini almakta sakınca yoktur. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 7. Cadde konusunda uygulama yapılması için karar alınmadı. O bölgedeki insanlar ne düşünüyor o sorulacaktı. Ama buna bile tahammül edilemedi. Olaylar farklı yere çekildi. Madem maksadını aşan bir şey oldu o zaman geri adım atmakta bir sakınca yok diye düşünüyorum.”

  CHP’li Meclis Üyesi Fazıl Güleken: Büyükşehir Belediyesi’nin görevi Ankara halkının ve kentinin gelişmesini, insanların daha huzur içerisinde daha iyi bir kentte yaşamasını sağlamak, bu hizmetleri uygulamak olmalı. Akay Kavşağı’nda olduğu gibi içki meselesinde de yurttaşlar arasında gerginlik ve hizmet eksikliklerini gündemden düşürmek için gölgeleme yapmak doğru bir yönetim tarzı değil. Gökçek Ankara’da rahatsızlık verici kamplaşmalardan temel hak ve özgürlüklerde sorgulayıcı anlayıştan vazgeçmeli. Kamuoyu yoklaması konusunda da Ankara’da Gökkuşağı gibi Eskişehir Yolu’ndaki çelik kafes gibi kentte rahatsızlık yaratan konularda görüş almalı. Umarım Gökçek kamuoyu tepkisinden ders alır”

  Başbakan Gökçek’i uyarsın

  CHP Milletvekili Zekeriya Akıncı’nın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması için verdiği soru önergesinde, şu ifadeler yer aldı: “Bu ülkede birliğin ve bütünlüğün sağlayıcısı olması gereken kamu yöneticilerinin, tam aksi ortamları doğuracak, bu tür olumsuz girişimlerini sadece izlemekle mi yetineceksiniz? Yok, eğer bu tartışmalar sizi de rahatsız ediyorsa, Ankara’nın bunca sorunu çözüm beklerken, böyle abuk sabuk işlerle uğraşan Belediye Başkanınızı ve yöneticileri bu tür girişimlere son vermeleri için uyarmayı düşünüyor musunuz?”

  Yaşam hakkı oylanamaz

  YAŞAM hakkının oylanamayacağını ifade eden Türkiye İnsan Hakları Vakfı Genel Sekreteri Dr. Metin Bakkalcı ise, “Alkolün zararlı etkileri olsa da, oylamaya sunulması doğru değildir. Yaşam tarzının oylanmasını ve sorgulanmasını doğru bulmuyoruz” dedi. AKP İstanbul Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Halide İncekara da, “Bireyler sokağı rahatsız etmediği sürece sorun yoktur” dedi. 17.09.2009

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s