ALİ TOPUZ İSTANBUL CHP


ALİ TOPUZ İSTANBUL CHP
Ali Topuz, 1932′de Rize Çayeli’nde doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Nazmiye’dir.
Yüksek Mühendis Mimar; İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi.
İstanbul Belediyesi, İller Bankası ve İstanbul İmar Planlama Müdürlüğü’nde çalıştı. Serbest mimarlık yaptı. Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında büyük inşaat projeleri uyguladı. Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Türkiye Kızılay Derneği, Türkiye Çocuk Esirgeme Kurumu ve Darülacezeye Yardım Derneği’nde yönetim görevleri üstlendi. İstanbul Huzurevi ve çok sayıda dernek ve kuruluşun kurucuları arasında yer aldı.
15(IV), 16(V), 18, 20, 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 37. Hükümet’te İmar ve İskân Bakanlığı, 40. Hükümet’te Köyişleri Bakanlığı, 42. Hükümet’te Köyişleri ve Kooperatifler Bakanlığı görevlerini yürüttü. 23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu.
Topuz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “ALİ TOPUZ İSTANBUL CHP

 1. CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz irticanın bugün Türkiye’de tam anlamıyla işbaşına geldiğini söyledi.

  CHP Grup Başkanvekili Topuz, “Hükümetin nerede saman altından su yürüttüğünü bulmak çok zor. Bunlara karşı gerilla mücadelesi vermek gerekir” diye konuştu.
  Topuz, Ömer Dinçer’in irtica tanımında “teröre karışmışları” örnek verdiğini belirtti ve “siyasal İslamcılar yani başbakan, AKP yöneticileri bunun dışında bırakılıyor” değerlendirmesini yaptı.

  Ali Topuz, Başbakan Erdoğan’ın Meclis’teki danışmanı olduğunu belirttiği Yalçın Akdoğan’ın bir gazetedeki makalesine de dikkat çekti.
  Topuz, Akdoğan’ın yazısında “Devlet mi, toplum mu Müslümanlaştırmalı, Müslüman toplum mu devleti dinileştirmeli” yorumunu yaptığını söyledi.

  CHP Grup Başkanvekili, AKP iktidarının Türkiye’yi adım adım şeriat devletine götürdüğünü öne sürerek “Nerede, nasıl saman altından su yürütülüyor bilmiyoruz, gerilla mücadelesi vermek gerekiyor” dedi.

  2004-01-21 17:03:14

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s