ALİ UZUNIRMAK AYDIN MHP


ALİ UZUNIRMAK AYDIN MHP
Ali Uzunırmak, 22 Mayıs 1958′de Aydın Atça Bucağında doğdu. Baba adı İbrahim, anne adı Naciye’dir.
Çiftçi ve İş Adamı; Aydın Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nü bitirdi.
Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticiliği ve Ankara Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı.
21. Dönem Aydın Milletvekili.
İngilizce ve Almanca bilen Uzunırmak, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “ALİ UZUNIRMAK AYDIN MHP

 1. Hükümetin büyük tartışmalar yaratan ve bu nedenle bölücülük suçlamalarına maruz kaldığı açılım çalışmalarına bir tepki de Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak’tan geldi.

  AKP’nin MHP’ye iftiralar attığını ve “APO’yu siz kurtardınız” iddiasında bulunduğunu söyleyen MHP Aydın Milletvekili Uzunırmak, “O dönemde meclisteki partiler idamın kaldırılmasından yana oy kullanırken, biz karşı oy kullandık. Buna rağmen nasıl oluyor da bize böyle bir ithamda bulunabiliyorlar?” dedi.

  “Benim mecliste o dönemde yapmış olduğum bir konuşmam vardır. AB’nin Türkiye’den kabul etmesini istediği yasalar için bir yorum yapmıştım. Eğer AB bizim üyelik yolculuğumuzu güvenle yapabileceğimizi garanti ediyorsa, yolculuğun sonunda üyelik hedefine varacağımızı garanti ediyorsa, yolculuk boyunca bize gelebilecek her türlü saldırıdan koruma garantisini veriyorsa bu yasaları çıkarabiliriz.

  Ama AB bu garantileri vermiyor, savunma aygıtlarımızı bıraktırıp bizi çırılçıplak bırakmak istiyor. S

  en AB olarak bana hiçbir garanti vermiyorsun, o zaman niye o yasaları çıkartayım? Demiştim.” şeklinde konuşan Ali Uzunırmak, açılım tartışmalarıyla ilgili olarak da Yugoslavya ve Slovenya örneklerini verdi.

  Milletvekili Uzunırmak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben Yugoslavya ve Slovenya örneklerini iyi bilirim. Bir kere o örnekte ayrılma talebi fakir ve azınlık olan kesimden değil, zengin ve güçlü kesimden gelmiştir.

  Slovenya gayri safi milli hasılasının Avusturya’ya yakın olduğunu, yani Makedonya ve Kosova’dan daha gelişmiş ve zengin olduğunu iddia ederek, bu iki ülkenin yükünü niye çekeyim demiştir. Ayrılıkçı İrlanda Kurtuluş Hareketi IRA’nın terör eylemlerinin de kuzey İrlanda’da zengin petrol yatakları bulunduktan sonra güçlendiği bilinmektedir. Türkiye’de de PKK enerji hatlarının öneminin artmasından sonra güçlendi.”

  Bir konuşmada Ahmet Türk’ün “Eşit vatandaşlık istiyoruz” dediğini nakleden Uzunırmak, “Ben de kendisine Eşit değil, zaten imtiyazlı vatandaşsınız dedim. Siz hiç doğma büyüme Aydın’lı birinin Erzurum’dan milletvekili olduğunu gördünüz mü? Ama Dengir Mir Mehmet Fırat Adıyaman’lı olduğu halde kalkmış Mersin’den milletvekili olabilmiş. Eşitsizlik nerede?” şeklinde konuştu.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s