ATİLLA KART KONYA CHP


ATİLLA KART KONYA CHP
Atilla Kart, 10 Nisan 1954′te Konya Yeniceoba’da doğdu. Babasının adı Hacı Bekir, annesinin adı Esme’dir.
Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.
Serbest Avukat olarak çalıştı. Konya merkezli sosyal çalışmalar ve dernek yapılanmaları içinde görev üstlendi. Baro yönetiminde görev yapt�

One response to “ATİLLA KART KONYA CHP

 1. TRT, kadrolaşma iddiaları nedeniyle CHP Konya milletvekili Atilla Kart’ı mahkemeye veriyor.

  Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “CHP Konya milletvekili Atilla Kart, bir basın toplantısı düzenleyerek “TRT’de yandaş kadrolaşma” yapıldığını iddia etmiştir. Atilla Kart’ın yalan ve yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmasını, TRT yönetimi, hukuku mecraya çekip; adalet önünde atılan iftiraları soracaktır” denildi.

  TRT’nin konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

  “41 yıllık televizyon tarihimizin en büyük atılımlarını en az personelle yapan ve TRT tarihinin en az personel alan yönetimlerinden birini, mesnetsiz ifadelerle karalayan Atilla Kart; yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmıştır.

  TRT’ye Sn. İbrahim Şahin döneminde iddia edilen rakamlarda eleman alınmamıştır. Yine sağ medyadan alındığı iddia edilen 22 kişi, işe alındığı iddia edilen rakamın ancak yüzde 3’üdür.

  Yine birkaç Amasyalı çalışanımızın ismini kamuoyuna açıklayan Atilla Kart; “hemşehri kadrolaşmasından” bahsederken, 7 bin kişilik çalışanımız içinde bahsettiği Amasyalı çalışan sayımızın binde bir olduğunu unutmamalıdır.

  22 sözleşmeli çalışanımızın adını vererek kimlik baskısı yapan Atilla Kart’ın; TRT’ye sağ basından alınan kişileri öz geçmişleriyle yazıp hedef gösterirken; NTV, TV8, FOX TV, Kanal D, ATV, Sabah, Flaş Tv, CNN, gibi basın kuruluşlarından gelenleri görmezden gelmesi oldukça manidardır.

  Demokrasi ve hukuk alanında her gün yeni bir gelişmenin yaşadığı Türkiye’de, insanları emekleri için sınıflayanlar, hukuk önünde bunun açıklamasını yapacaklardır.”

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s