MEHMET CEVDET SELVİ KOCAELİ CHP


MEHMET CEVDET SELVİ KOCAELİ CHP
M. Cevdet Selvi, 20 Mart 1943′de Eskişehir’de doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Fatma’dır.
Makineci, Sendikacı; Eskişehir Yüksek Tekniker Okulu Makine Bölümü’nü bitirdi.
Eskişehir Hava İkmal Merkezi Tayyare Fabrikası’nda ve Türkiye Gübre Sanayi Kütahya Fabrikası’nda çalıştı. Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği, Petrol-İş Kütahya Şube Başkanlığı, Teşkilatlanma Sekreterliği ve Petrol-İş Genel Başkanlığı görevlerini yürüttü. Türk-İş Başkanlar Kurulu Üyeliği, ILO Türkiye Delegeliği görevlerinde bulundu. İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi. SODEP Kurucu Üyesi oldu.
18 ve 22. Dönem Eskişehir, 20. Dönem İstanbul Milletvekili.
Selvi, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “MEHMET CEVDET SELVİ KOCAELİ CHP

 1. CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, ”7 yıllık sürede ekonomi tahrip edilmiş, çalışma yaşamının olumsuz devam etmesi kuşkusu, kaygısı, antidemokratik baskıların, insan hakları ve özgürlükler konusundaki baskıların hızı olağanüstü biçimde artmıştır” dedi.
  Kocaeli- CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, partisinin Kocaeli İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun, fedakarca, vefakarca, umutla bekleyen tüm yurttaşları tedirgin, rahatsız eden, hatta tepkilere sevk eden bir noktaya geldiğini ileri sürdü.

  Sanayi kenti Kocaeli başta olmak üzere esnaf ve sanatkarın son derece güç durumda olduğunu, işsizliğin ise her aileyi bunaltan noktaya ulaştığını, işçi çıkarmanın hızla artmaya devam ettiğini savunan Selvi, kredi kartı borcu olanlara, esnafa, çiftçiye ”cansuyu” ve benzeri şekilde teşviklerin derde deva olmadığı gibi uygulanamaz olduğunun da anlaşıldığını iddia etti.

  ”Sanayici bile kaygı içinde geleceğinden kuşku duymaktadır” diyen Selvi, Türkiye’de değişik ekonomik ve sosyal grupların, ülkenin içinde bulunduğu olumsuzluklardan bunaldığını, tepki ve rahatsızlıklarını aktarır, anlatır hale geldiğini ifade etti.

  Selvi, şunları söyledi:
  ”7 yıllık sürede ekonomi tahrip edilmiş, çalışma yaşamının olumsuz devam etmesi kuşkusu, kaygısı, antidemokratik baskıların, insan hakları ve özgürlükler konusundaki baskıların hızı olağanüstü biçimde artmıştır. AK Parti, 7 yıllık süreden sonra içinde bulunduğumuz şartların farkındadır ve ciddi şekilde kan, ivme kaybetmektedir. Bu süratle gittikçe AK Parti’nin, Başbakan’ın tehlikesi ve ülkeye zararı her geçen gün artmaktadır ve artacaktır. Baskılar artmaktadır.”

  Uluslarararası alanda itibar kaybı…

  Uluslararası alanda da itibar kaybının söz konusu olduğunu savunan Selvi, şöyle devam etti:
  ”BM Uluslararası Çalışma Örgütü Aplikasyon Komitesinin aldığı bir kararla Türkiye sendikal hakları, örgütlenme hak ve özgürlüklerini ihlal eden ülke olarak Kolombiya, Etiyopya, Belarus gibi 25 ülke arasına girmiş, uluslararası alanda itibarımızı, saygınlığımızı kaybedecek noktaya gelinmiştir. Bunlar, dikta hevesinin, faşizan anlayışın gerektirdiği tutum ve tavır içerisine girmiştir.”

  Hukuksuzluk ”olağanüstü noktada” diyen Selvi, şunları kaydetti:
  ”Adaletsizlik tahmin edilemeyecek boyutlardadır ve tescillenmiştir. Türkiye maalesef tehlikeli bir dönemeçte, AK Parti iktidarının çaresiz kaldığı da açıkça ortadadır. Bunu hissettikçe üslupları bozulmakta, sağa sola bağıra çağıra geldikleri gibi devam etmekteler. Bu millet, bu ülkenin sahipleri boş bulunmayacaktır. Hassas, tehlikeli döneme girdik, hepimizin istikrarlı, demokratik, sağlıklı, birliği sağlayacak tavır alma mecburiyeti vardır.”

  Cumhuriyet Portal 22 Haziran 2009

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s