TANSEL BARIŞ KIRKLARELİ CHP


TANSEL BARIŞ KIRKLARELİ CHP
Tansel Barış, 28 Eylül 1952′de Kıbrıs’ta doğdu. Babasının adı Niyazi, annesinin adı Ermaziye’dir.
Tıp Doktoru; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Uzmanlık eğitimini Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı alanında tamamladı.
Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde uzman hekim olarak göreve başladı. Özel Derman Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak iş hayatını sürdürdü. Belediye Meclis Üyeliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Lüleburgaz Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.
İngilizce bilen Barış, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “TANSEL BARIŞ KIRKLARELİ CHP

  1. CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a, sigara konusunda toplumsal bir seferberlik başlatıp başlatmayacaklarını sordu.

    ANKARA (ANKA) – CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a, sigara konusunda toplumsal bir seferberlik başlatıp başlatmayacaklarını sordu.
    CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, sigara yasaklarının uygulanması ve takibi konusunda, Meclis Başkanı Köksal Toptan ile birlikte Meclis çatısı altında örnek bir çalışma başlatılıp başlatılmayacağını sordu. Barış önergesinde şu soruları yöneltti:
    ‘Sigara ithalatını zorlaştırıcı tedbirler almayı, reklam, promosyon, özendirici yayın ve programların sınırlandırılması konusunda ne düşünüyorsunuz? Hükümetiniz, Sağlık Bakanlığı veya Sayın Başbakanın, bakanların ve milletvekillerinin önderliğinde tütün ve tütün mamullerinin zararları ve kullanılmaması konusunda ilgili sivil toplum örgütleri ve yazılı ve görsel basın kuruluşları ile birlikte toplumsal seferberlik başlatmayı düşünüyor musunuz? Yurt dışında en büyük tazminat davalarının sigara üretici firmalarına karşı açıldığını ve çok büyük miktarlarda maddi ve manevi tazminatların kazanıldığını biliyoruz. Yabancı sigara firmalarına karşı ülkemizde açılmış kaç dava vardır? Bu davalardan sonuçlanan olmuş mudur?’ (ANKA)
    (EG/ZG)

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s