DEVLET BAHÇELİ OSMANİYE MHP


DEVLET BAHÇELİ OSMANİYE MHP
Devlet Bahçeli, 1 Ocak 1948′de Osmaniye’de doğdu. Babasının adı Salih, annesinin adı Samiye’dir.
Öğretim Üyesi; Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Dış Ticaret Bölümü’nü bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İktisat Doktorası yaptı.
Yardımcı Doçent olarak, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikası Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyeliği görevini sürdürdü. Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Türk Tarihi ve Dış Politika konularıyla ilgili alanlarda çalışmalar yaptı. Değişik dergi ve gazetelerde makaleleri yayınlandı.
21. Dönem Osmaniye Milletvekili. 57. Hükümet’te Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevini yürüttü. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı.
İyi düzeyde İngilizce bilen Bahçeli, bekârdır.

Reklamlar

One response to “DEVLET BAHÇELİ OSMANİYE MHP

  1. MÇP ve MHP’nin yönetim kadrolarındaki görevi uzun yıllardır sürdüren Bahçeli, çeşitli zamanlarda Genel Sekreterlik, Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği, Merkez Karar Kurulu Üyeliği, Genel Başkan Baş-Danışmanlığı görevlerinde bulundu ve 6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan MHP 5. Olağanüstü Kongre sonrasında Genel Başkanı görevini üstlendi. 1999’da yapılan genel seçimlerde MHP’nin ikinci parti çıkması üzerine DSP ve ANAP ile koalisyon hükümetinde devlet bakanı ve başbakan yardımcılığına geldi. 2002 seçimlerinde partisi barajı geçemediğinden ilk olağan genel kurulda genel başkanlığı bırakacağını ilan etti, ancak daha sonra, parti tabanından gelen yoğun talep ve çabalar üzerine, 12 Ekim 2003 tarihindeki MHP Olağan Kongre’sinde tekrar Genel Başkan seçilmiştir.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s