SABAHATTİN ÇAKMAKOĞLU KAYSERİ MHP


SABAHATTİN ÇAKMAKOĞLU KAYSERİ MHP
Sabahattin Çakmakoğlu, 25 Kasım 1930′da Kayseri İncesu’da doğdu. Babasının adı Mehmet Kemal, annesinin adı Bedriye’dir.
Mülki İdare Amiri; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Milli Güvenlik Akademisi’ni bitirdi.
Kozaklı, Gülşehir, Ürgüp, Çıldır, Bayburt ve Konya Ereğlisi Kaymakamlıklarında bulundu. Ankara Vali Yardımcılığı; Gümüşhane, Isparta, Edirne, Gaziantep ve Mersin (İçel) Valiliği; Emniyet Genel Müdürlüğü, Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevlerini yürüttü.
48. Hükümet’te TBMM dışından Bağımsız İçişleri Bakanlığı görevine getirildi. 21.Dönem Kayseri Milletvekili. 57. Hükümet’te Milli Savunma Bakanlığı görevini üstlendi.
Az Fransızca ve İngilizce bilen Çakmakoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

2 responses to “SABAHATTİN ÇAKMAKOĞLU KAYSERİ MHP

  1. 2007 yılı cumhurbaşkanlığı seçiminde, MHP, Cumhurbaşkanı adayı olarak Kayseri Milletvekili Sebahattin Çakmakoğlu’nu gösterdi.

  2. MPH Kayseri Milletvekili Sebahattin Çakmakoğlu, Siyasetin, devletin birliğini ve bütünlüğü koruma çerçevesinde yapılması gerektiğini söyledi. Çakmakoğlu, DTP’ye açılan kapatma davasına ilişkin değerlendirmesinde “Yargının inceleme yapdığına dair haberleri okuyorduk. Bu süre zarfında değerlendirme yapmışlar, kapatılmasına ilişkin dava açılmasına dair delilleri vardı” dedi.

    Bu siyasi parti ile ilgili benzer davaların olduğunu ve aynı kökenli partilerin kapatıldığını hatırlatan Çakmakoğlu, “Esas itibariyle devletin birliği ve bütünlüğü, tek millet tek, tek vatan, tek bayrak ilkesiyle siyaset yapmak gereği doğar. Ama bu ilkeler yok sayılmıştır” diye konuştu.
    Çakmakoğlu şöyle devam etti:

    “Bu parti, yeniden aynı konularda ısrar emiştir, dava açılması nedeni doğmuştur. Siyasi kuruluş olduğunda, fikirlerini kamufle ederek, maksatlarını gizlediler. Son olaylar sırasında gerçek niyetlerini ortaya koydular. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, işaretlerini sözlerini ve nabızlarını yokladı. Gerekli inceleme ve derlemeleri topladı ve gerekeni yaptı. Son söz Anayasa Mahkemesi’nin kararında.”
    Anayasa Mahkemesi’nin kısa sürede karar vermesi gerektiğini kaydeden Çakmakoğlu, “Türk milletinin bağımsız devlet, tek bayrak, tek cumhuriyet, tek devlet ilkesi oluşturulması ilke olmalıdır. Bu ilkeleri kabul etmek gerekir. Bu ilkeler doğrultusunda siyaset yapabilir” şeklinde konuştu.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s