EŞREF ERDEM ANKARA CHP


EŞREF ERDEM ANKARA CHP
Eşref Erdem, 2 Haziran 1941′de Ankara Haymana’da doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Şerife’dir.
Gazeteci; Kara Harp Okulu’nu bitirdi.
Kara Kuvvetleri’nde topçu subayı olarak çeşitli birliklerde görev yaptı. Anka Ajans’ta gazetecilik, Turizm ve Tanıtma Bakanlığı’nda Güney Antalya Turizm ve Gelişim Projesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Bayındırlık Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Sarı basın kartı sahibidir.
18, 20 ve 22. Dönem Ankara Milletvekili. Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyeliği yaptı. 23. Dönem’de yeniden Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi oldu.
İyi düzeyde Fransızca bilen Erdem, evlidir.

Reklamlar

One response to “EŞREF ERDEM ANKARA CHP

  1. CHP Parti Meclisi’ne sunulan ve terör örgütü PKK’ya hangi koşullarda af çıkabileceğine ilişkin ifadelerin yer aldığı son açılım raporu, siyasi gündemde büyük tartışma yarattı. CHP’nin resmi nitelikli raporunda yazılı şekilde ilk kez yer alması bakımından önem taşıyan bu ifadeler konusunda parti yönetiminden “1989 tarihli raporda da benzer ifadeler var” değerlendirmesi yapılsa da CHP’de gözle görülür politika değişikliği dikkat çekiyor.

    Raporda ayrıntılar belirtildi Yayınlandığı dönem kamuoyunda büyük tartışma yaratan 1989 tarihli “Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin Doğu ve Güneydoğu Sorununa Bakışı ve Çözüm Önerileri Raporu”nda, PKK’dan isim vermeden, ayrılıkçı terör örgütü olarak bahsedilirken, sorun güvenlik boyutu ile ele alınıyor. Anayasa ve yasalarda demokratikleşme yönünde değişiklikler yapılması gerektiği vurgulanan raporda, ana dilde eğitim ve yayın hakkı savunuluyor. Parti Meclisi’ne sunulan bu raporun bir bölümünde ise, PKK’dan “hareket” olarak söz edilirken, terör örgütünün aşamalı olarak ne yapması gerektiği aşamalı olarak sıralanıyor.

    Rapor, af koşullarının yazılı ve ayrıntılı olarak ilk kez yer alması bakımından önem taşıyor. CHP’de daha önce de bazı yöneticiler tarafından bireysel çalışmalar yapılmış ancak CHP bu taslak çalışmaları sahiplenmemişti. PKK’ya af koşullarının sıralandığı PM raporu ise, çarşamba günü milletvekillerine, parti yöneticilerine ve basına dağıtıldı. Ayrıca dün de (Cuma) partinin internet sitesinde yer aldı. Özyürek: 1989’un arkasındayız CHP Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek, rapordaki ifadelerin daha önce 1989 tarihli raporda da yer aldığını söyleyerek, “Bunları daha önce de dile getirdik. 1989 raporunda da var. Biz 1989 raporunun arkasında durduğumuzu daha önce defalarca açıkladık. Bu rapora kamuoyuna hatırlatma niteliğinde yeniden konulmuş” dedi.

    Eşref Erdem: Baykal Başbakan ile görüşmeli…

    CHP’nin güneydoğu politikalarını eleştirerek genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden, partinin Kürt kökenli milletvekillerinden CHP Ankara Milletvekili Eşref Erdem CHP’nin demokratik açılım sürecindeki politikasını eleştirdi. CHP’nin sürece olumsuz açıklamalarla katılmasının yanlış olduğunu belirten Erdem, Baykal’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi gerektiğini de söyledi. Erdem, “Görüşmeden peşinen retçi bir tutum son derece yanlış. Başbakan’ı dinlemeli, kendisi de görüşlerini, kırmızı çizgilerini çok net anlatmalı. Sorun ülmemizin Türkiye’nin sorunu” dedi.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s