AHMET KÜÇÜK ÇANAKKALE CHP


AHMET KÜÇÜK ÇANAKKALE CHP
Ahmet Küçük, 28 Ağustos 1958′de Çanakkale Çakırlı Köyü’nde doğdu. Babasının adı Ömer, annesinin adı Hikmet’tir.
İnşaat Mühendisi; İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi.
Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalıştı. Biga Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu.
20, 22. Dönem Çanakkale Milletvekili. 22. Dönem’de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi olarak görev yaptı. 23. Dönem’de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı İdare Amiri oldu.
İngilizce bilen Küçük, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ahmet.kucuk(at) tbmm (dot) gov (dot) tr

Reklamlar

2 responses to “AHMET KÜÇÜK ÇANAKKALE CHP

 1. Umarım Ç.Kale’ye boğaz köprüsü yapılmaması konusunda da girişimleri olur Sn. Küçük’ün…

 2. Süt ve pirinç soru önergesi..

  .
  28-Nisan-2008 Pazartesi- Ahmet Küçük, Çanakkale Milletvekili

  58. 59. 60. AKP Hükümetlerinin son 6 yılda uyguladığı tarım ve hayvancılık politikaları sonucu üreticinin sorunları her geçen gün daha da artmış, üreticinin tarımsal üretim ve hayvancılıkta en önemli girdi maliyetini oluşturan tohum, gübre, mazot ve yem fiyatlarında ciddi artışlar meydana gelmiştir. Bu gelişme sonucunda üreticimiz üretemez hale gelmiş, üretebilenler ise ciddi zararlara uğramıştır. Her türlü zorluğa rağmen üretmeye devam eden çiftçimize gereken destekleme zamanında ve yeterli miktarda yapılmamıştır.

  İzlenen bu yanlış politikalar sonucunda dünyanın en verimli arazilerini coğrafyasında barındıran ülkemiz tarımsal ve hayvansal ürün üreticisi ve ihracatsısı konumundan kontrolsüz ve sınırsız bir tarım ve hayvancılık ürünleri ithalatçısı ülke durumuna getirilmiştir.

  Bu durum neticesinde iç piyasada halkımızın temel tüketim ürünlerinden olan pirinç fiyatları kontrolsüz bir şekilde yükselmiştir. Kontrolsüz yükselen bu fiyatlar hem üreticiyi hem de tüketiciyi ciddi bir şekilde madur etmiştir ve gelecekte de ciddi bir şekilde madur edeceği görülmektedir.

  Bu doğrultuda,

  1- Son günlerde pirinç fiyatlarındaki kontrolsüz fahiş fiyat artışlarını önlemek için ne gibi tedbirler aldınız, almayı düşünüyorsunuz, meydana gelen artışın dolayısıyla vatandaşların 2-3 katı fiyatlara pirinç tüketmek durumunda kalmasının sorumlusu kim veya kimlerdir?

  2- Pirinç fiyatlarında yaşanan bu olumsuz gelişmenin diğer temel tüketim maddelerine de ( ekmek, süt, et, mercimek, bulgur vs.) yansımasını önleyici tedbirler almayı düşünüyor musunuz, düşünüyorsanız bu konuda hangi tedbirleri ne zaman alacaksınız, düşünmüyorsanız vatandaşlarımızı piyasadaki spekülatörlerin ve birkaç firmanın inisiyatifine mi bırakacaksınız ?

  3- Bakanlığın uyguladığı yanlış politikalar ve yaşanan kuraklık tahıl ürünleri üretimini azaltmış, azalan üretim sonucu hububat fiyatları yükselmiş dolayısıyla da yem fiyatları artmış, hayvancılıktaki maliyetler çok yükselmiştir. Hal böyle iken süt fiyatlarında yurdun çeşitli bölgelerinde 10-15 ykrş düşüşler yaşanmıştır. Bu gelişme sonucunda hayvancılıkla uğraşan üreticilerin önümüzdeki dönemde üretimlerine devam edebilmeleri mümkün olmayacaktır. Üreticinin içinde bulunduğu sorunu düzeltmek ve sürdürülebilir bir üretimi sağlamak için ilave bir destek veya destekleme fiyatlarında bir artış düşünüyor musunuz, düşünmüyorsanız üreticinin içinde bulunduğu mağduriyeti nasıl gidereceksiniz?

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s