METİN ERGUN MUĞLA MHP


METİN ERGUN MUĞLA MHP
Metin Ergun, 23 Şubat 1963′te Muğla ili Milas ilçesi Kargıcak köyünde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Nazife’dir.
Öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek Lisansını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.
Erzurum Atatürk ve Konya Selçuk Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1996′da doçent, 2006′da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Üyeliği görevinde bulundu.

21. Dönem Muğla Milletvekili.

İyi düzeyde İngilizce ve Rusça bilen Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “METİN ERGUN MUĞLA MHP

 1. Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili Metin Ergun, Devlet güvencesi altında ev yapan Toki`nin Muğla ve diğer illerimizde yapmış olduğu yatırımlarda vatandaşı mağdur ettiğini vurgulayarak Türkiye Büyük Millet Meclisine soru önergesi verdi. Ergun, soru önergesinde

  “Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOGAN` tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunda gereğini arz ederim”

  TOKİ diğer illerimizde olduğu gibi Muğla ilimizde de konut üretmek ve dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak amacıyla konut yapmaktadır. Son olarak da 880 adet konut hak sahiplerine teslim edilmiştir. Vatandaşlar Devlet güvencesi altında diyerek hiç tereddüt etmeden bu konutları tercih etmişlerdir. Ancak ne yazık ki Devlet vatandaşın sorunlarını gidereceği yerde mağduriyetine neden olmuştur. Teslim edilen konutların tavanıarında, duvarlarında, kapılarında, asansörlerinde vs. sorunlar ve arızalar çıkmaya başlamış, vatandaşımız TOKİ`den konut aldıklarına bin pişman olmuşlardır.

  1- TOKİ`nin bir devlet kuruluşu olması nedeniyle karsız olarak vatandaşa en iyi hizmeti sunma amacı taşıması gerekirken, çok yüksek maliyetli ve düşük kalitede inşaatlar yapması hangi amaca yöneliktir?

  2- TOKİ, inşaat devam ederken ve inşaat bittiğinde ihale ile işi verdikleri taşoran firmaların sözleşme kurallarına uyup uymadığının kontrolünü yapıyor mu? Yapıyor ise bu kadar ucuz ve kalitesiz malzemeye nasıl izin veriliyor?

  3- Yaşanan bu sorunların çözümü için herhangi bir çalışma yapılıyor mu? Yapılıyor ise vatandaşın mağduriyeti ne zaman sona erecektir?

  4- İlimizde. yapılan TOKİ konutları diğer pek çok ilde yapılan TOKİ konutlanndan daha pahalıya malolmuştur. Bunun özel bir nedeni var mıdır?

  5- Vatandaşlarımıza daireleri teslim edilirken çıkacak sorunlarla ilgili bir garanti güvencesi verilmiş midir? Verilmiş ise garanti süresi ne kadardır?

  6- Yapılan konutlar TOKİ denetiminde taşoran firmalara yaptınlmaktadır. Bu taşoran firmaların seçimi nasıl yapılıyor? Firmalarda hangi kriterler aranmaktadır?

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s