BEHİÇ ÇELİK MERSİN MHP


BEHİÇ ÇELİK MERSİN MHP
Behiç Çelik, 18 Şubat 1955′te Mersin Anamur’da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Mahmure’dir.
Mülki İdare Amiri; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını yerel yönetimler alanında tamamladı.
Milli Savunma Bakanlığı’nda iktisatçı olarak çalıştı. Kaymakam vekili olarak bulunduğu Taşova ve Göksun’da Belediye Başkanlığı görevlerini de yürüttü. Konya Bozkır, Kırıkkale Delice, Van Muradiye, Bitlis Tatvan’da Kaymakam olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı oldu. Kırıkkale Valiliği görevinde bulundu. Merkez Valiliğine atandı. Yerel yönetimler alanında TODAİE’de ders verdi. Bir kitabın sahibi olup, muhtelif makaleleri yayınlandı.
İyi düzeyde İngilizce bilen Çelik, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Reklamlar

2 responses to “BEHİÇ ÇELİK MERSİN MHP

 1. Behiç ÇELİK’ten Binali YILDIRIMA soru önergesi..

  Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Behiç ÇELİK, Türkiye’nin en önemli prestij yollarından biri olan E90 karayolunun, Ankara’yı Mersin ve Adana’ya bağlayan büyük bir karayolumuz olduğunu belirterek; bu konuda Ulaştırma Bakan’ı Binali YILDIRIM’a bir soru önergesi verdi.

  Behiç Çelik’in verdiği soru önergesinde;Ankarayı Mersin ve Adana’ya bağlayan ve hatta Güneydoğu’ya, Suriye’ye, Lübnan’a bağlayan E90 karayolu sürekli gidiş-geliş yaptığımız ticari önemi büyük bir kara yolumuz olduğunu söyleyen ÇELİK; yol saffının aşırı dalgalı olmasından dolayı seyirde ciddi rahatsızlıklar olduğunu ve ulaşımın adeta işkenceye dönüştüğünü belirtti. Özellikle Kulu makası Aksaray arası ile Aksaray – Niğde il sınırı arası ve Ulukışla – Pozantı arası oldukça elverişsiz olduğunu kaydeden ÇELİK; bu konunun neden bugüne kadar ihmal edildiğini ve bir iyileştirme düşünülüp düşünülmediğini, acil ve ticari önemi olan Karadeniz Otoyolu’nun da ne zaman verimli olarak hizmete sunulacağını sordu.

  • Karşılıksız çekte şartlı tahliye
   Hükümet, büyük beklenti içerisine giren çek mağdurları için denge formülünü buldu.
   19 Kasım 2009 Perşembe, 15:39

   Karşılıksız çekten hapis yatanlara af yerine taraflar arasında imzalanacak “sulh” doğrultusunda şartlı tahliye getiriliyor. TBMM Adalet Komisyonu’nda bekleyen tasarıya, düşünülen formül geçici madde olarak eklenecek.

   Daha önce Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında yaşanan görüş ayrılığı ara formülle çözüldü. Karşılıksız çekte tek tarafı memnun etme yerine her iki taraf için tasarıya eklenecek geçici maddeyle sorun çözülebilecek.
   Yılbaşından önce Adalet Komisyonu’nda yeniden ele alınacak tasarıda şu yenilikler yer alıyor:
   Çek hesabı sahibi gerçek kişi, kendisi adına çek düzenlemek üzere bir başkasını “temsilci” veya “vekil” olarak tayin edemeyecek. Patronun ya da şirket çeklerine imza atmak zorunda kalan ve hapis cezası alan çaycı ve kapıcılar çıkacak yasayla serbest kalacak.
   Bankaların, karşılıksız çıkan her bir çek yaprağı ile ilgili olarak ödemekle yükümlü olduğu 475 liralık miktar ise 1000 liraya çıkarıldı.
   Bankacılar için öngörülen cezalarda indirime gidildi. Kısmen veya tamamen karşılığı bulunmayan çekle ilgili olarak talebe rağmen, “karşılıksızdır” işlemi yapmayan banka görevlisi için öngörülen 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezasının alt sınırı 1 ay olarak belirlendi.
   Çek düzenleme ve çek hesabı açma yasağı kararı verilen kişi adına çek hesabı açan banka görevlisi için öngörülen 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası, 3 aydan 2 yıla kadar olarak düşünülüyor.
   Kanunun yayımı tarihine kadar karşılıksız çek keşidesi suçundan dolayı açılmış davalar, asliye ceza mahkemelerinde görülerek sonuçlandırılacak.
   Yargıtay, lehe olan hükümler yönünden incelemeyi kendisi yapacak. Dosyaları yerel mahkemelere göndermeyecek.
   Öte yandan karşılıksız çekten hapis yatanlar için de yapılan düzenlemeye göre taraflar arasında kredi kartı borcu gibi “borç yapılandırılması” getirilecek. Şartlı tahliye olan borçlu, borcunu bir yıl içerisinde ödemezse, eski suçuna yeni suç işlenerek hapis cezasıyla cezalandırılacak.

   Habertürk, HTEKONOMİ

   https://karsiliksizcek.wordpress.com/category/anasayfa/page/3/

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s