RAMAZAN KERİM ÖZKAN BURDUR CHP


RAMAZAN KERİM ÖZKAN BURDUR CHP
Ramazan Kerim Özkan, 6 Ekim 1958′de Burdur’da doğdu. Babasının adı Ahmet Necati, annesinin adı Ayşe’dir.
Veteriner Hekim; Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni bitirdi.
Antalya Korkuteli ilçesinde 4 yıl kamuda ve 15 yıl serbest olarak veteriner hekimlik yaptı. Antalya İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. Veteriner Hekimler Odası ve Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeliği görevlerinde bulundu.
22. Dönem Burdur Milletvekili.
İyi düzeyde Almanca bilen Özkan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

r.kerim.ozkan(at) tbmm (dot) gov (dot) tr

Reklamlar

2 responses to “RAMAZAN KERİM ÖZKAN BURDUR CHP

 1. Bir açılım da çek borçlarına
  Çek borçlarının taksitler halinde ödenmesi alternatifi gündeme alındı…

  Pazartesi 16.11.2009 – 08:40

  Hükümet, küresel krizle birlikte gündeme gelen çek mağdurlarının sıkıntısını çözmek için alternatif planlar üretiyor.

  Kamuoyunda, karşılıksız çeklere hapis cezasını kaldıran yasa olarak bilinen Çek Yasası’nda değişiklik öngören yasa tasarı, hapis cezasının kaldırılması yönündeki tartışmalar nedeniyle bir türlü hayata geçirilemedi. Karşılıksız çekte hapis cezasının kaldırılması halinde, çekin ödeme aracı olarak kullanılmasına ilişkin özelliğinin kaybolacağı öne sürülüyor. Karşılıksız çeklerde hapis cezası devam ederse, bu kez de yaklaşık 70 bin kişinin daha karşılıksız çekten dolayı hapse girmesi söz konusu olacak. Tartışmaları dikkate alan ekonomi yönetimi, yeni bir alternatif geliştirdi.

  BORCUNU ÖDEYENİN DAVASI DÜŞECEK

  Bulunan alternatife göre, kredi kartı borçları, vergi borçları ve SSK prim borçlarına getirilen ödeme kolaylıkları karşılıksız çekler içinde getirilecek. Bu yöntemle, karşılıksız çeki bulunan tüccarlara, borçlarını taksitler halinde ödeme hakkı tanınacak. Borçlarını ödeyen karşılıksız çek sahiplerinin davaları da düşecek. Ekonomi yönetiminin üzerinde çalıştığı henüz ayrıntıları netleşmeyen çek borçlarına ödeme kolaylığı getirilmesine ilişkin düzenlemenin hayata geçmesi halinde, borçlarını yeniden yapılandıran 70 bin çek sahibi hapisten kurtulacak. Ayrıca, 2009 yılının ekim ayı itibariyle 1.6 milyon protesto edilen çeklerin de ödenmesi için yeni bir kapı açılacak. Ayrıca çeklerinin karşılıksız çıkması nedeniyle hapse giren yaklaşık bin 500 çek mağdurunun da şartlı olarak serbest bırakılmasının önünü açacak. • HÜSEYİN ÖZAY ANKARA

  İNTERNETTE ÖRGÜTLENDİLER

  İnternette biraraya gelerek site kuran çek mağdurları zaman zaman eylemler yapıyor. Çek mağdurları en son eylemi 22 Ekim’de Ankara’da yaptı.

  Her ay 100 bin çek karşılıksız çıkıyor

  Esnafın ve tüccarın elinin darda olup olmadığını gösteren en önemli göstergelerden olan karşılıksız çek sayısında ciddi artışlar dikkati çekiyor. 2007 yılının ilk 7 ayından, 2008 yılının ilk 7 ayına kadar karşılıksız çek sayısında yüzde 11.5 artış yaşanmışken, 2008’den 2009’a bakıldığında artış oranının yüzde 28.2’e çıktığı göze çarpıyor. Türkiye’de her ay yaklaşık 100 bin adede yakın çek karşılıksız çıkıyor ve hukuki işleme tabi oluyor. Sadece 2009’un ilk 6 ayında karşılıksız çek nedeniyle ceza mahkemelerinde 159 bin 774 dava açıldı. Bu davalarda 221 bin 755 kişi hakim karşısına çıktı. 2009’un 6 ayında çek davaları nedeniyle bin 461 kişi hapse girdi. Bunlardan 5’ini çekle ilgili ihtara ve yasaklamaya uymama, 67’sini Çek Kanunu’na muhalefet, diğerlerini de karşılıksız çek keşide etme suçu oluşturdu.

  Timeturk ‘den alıntıdır.

  https://karsiliksizcek.wordpress.com/category/anasayfa/page/6/

 2. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, kültür mantarı üreticilerinin sorunlarını, soru önergesi vererek TBMM gündemine taşıdı.
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, kültür mantarı üreticilerinin sorunlarını, soru önergesi vererek TBMM gündemine taşıdı. Milletvekili Özkan, kültür mantarının tarım ürünlerine alınması, mantarda KDV oranının yüzde 18’den 8’e düşürülmesi ve üreticinin ticari elektrik yerine tarım elektriği kullanması konularında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlü cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

  Türkiye’de kültür mantarı üretiminde Antalya’nın Korkuteli halkının üretimde devletten destek göremediğini belirten Ramazan Kerim Özkan, küresel ekonomik krizi yenmede üretim yaparak model olan üreticinin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından özel ödüllendirilmesi gerektiğini söyledi.

  Kültür mantarı üreticilerinin Meclis gündemine taşımasıyla ilgili CİHAN’a açıklama bulunan Özkan, mantar üreticisinin zor şartlar altında üretim yapmasına rağmen, 3 yıldır hükümet tarafından üvey evlat muamelesi gördüğünü ifade etti. Korkuteli’nde günlük 70 ton halk tabiriyle beyaz altın üretildiğini dile getiren Özkan, yaz aylarında üreticinin kazandığı paranın yüzde 50’sinin elektrik parasına gittiği için rekoltenin düştüğünü kaydetti.

  Özkan, “Kültür mantarı üretimi hükümet acilen tarım ürünlerine alması lazım. Korkuteli halkı mantarı kendi imkanlarıyla yapıyor. 2009 yılında dünyada ekonomik krizin etkileri sürerken Korkuteli halkı evlerinin bodrum katlarında mantar üreterek ülke ekonomisine 80 milyon TL katkı sağlıyor. Bunu devletten hiç bir destek almadan ve pahalı elektrik kullanarak yapıyor. Hükümet işsizliğin önüne geçmek ve istihdam alanı oluşturmak istiyorsa kültür mantarı üreticiliğini teşvik etsin. Bunu da ilk önce tarım ürünleri üretimine alarak yapsın. Mantar üreticisi daha rahat şartlarda üretim yapması için acilen mantarda KDV oranı yüzde 18’den 8’e düşürülmeli.” diye konuştu. Özkan, mantarda KDV oranının düşmesi ve tarım ürünleri arasına alınması için konunun, sonuna kadar Meclis’te takipçisi olacağını kaydetti.

  Korkuteli Mantar Üreticileri Birliği (KOMÜB) Başkanı Mehmet Ölmez’in, yeterli destek görmedikleri için üretimde satışları 15 ilden 81 ile çıkaramadıklarını belirttiğini ifade eden Özkan, mantarın tarım ürünleri arasına alınmasıyla üretimin Antalya’nın Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Serik, Gündoğmuş, İbradı, Elmalı, Aksu, Döşemealtı, Kaş, Kumluca, Finike ve Akseki ilçeleri ile Burdur’un Gölhisar, Tefenni, Çavdır, Karamanlı, Bucak, Kemer, Yeşilova ve Dirmil (Altınyayla) ilçelerinde yaygınlaşacağını söyledi.

  Öte yandan, KOMÜŞ Başkanı Mehmet Ölmez, mantarın tarım ürünlerine alınması ve KDV oranının düşmesi için milletvekillerine birer kilo paketlenmiş kültür mantarı göndereceklerini kaydetti.

  (CİHAN)

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s