BÜLENT BARATALI İZMİR CHP


BÜLENT BARATALI İZMİR CHP
Bülent Baratalı, 1947′de İzmir Urla’da doğdu. Babasının adı Yusuf, annesinin adı Hüsniye’dir.
Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.
Serbest avukatlık yaptı. İzmir Barosu Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Urla Belediye Başkanı, Urla Kent Senatosu Kurucusu, Ege Belediyeler Birliği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi, Yarımada Belediyeler Birliği Kurucusu ve Başkanı, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Kurucusu ve Başkan Yardımcısı, Türkiye Kent Kooperatifleri Kurucusu ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
“Çevre Teşvik”, “İzmir ve Ege’nin en başarılı Belediye Başkanı”, “Son 20 Yılın En Başarılı Belediye Başkanı”, “Abdi İpekçi Dostluk ve Barış” ile 2007′de “Yılın Milletvekili” ödüllerini aldı.
22. Dönem İzmir Milletvekili.
Orta düzeyde Fransızca bilen Baratalı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

One response to “BÜLENT BARATALI İZMİR CHP

 1. CHP’nin 10 milletvekili, sanık avukatlarının önündeki bilgisayar ekranının duvar kağıdında, bir avukat hakkında soruşturma açıldığına ilişkin bilginin kullanılmasını, “Avukatlara baskı amaçlı” olduğu gerekçesiyle savcılar hakkında suç duyurusunda bulunacak.
  SİLİVRİ’DE devam eden “Ergenekon Davası”nı izleyen CHP’li 10 milletvekili, sanık avukatlarının “Bilgisayar duvar kağıdı” aracılığı ile tehdit edildiği ve baskı altında tutulduğu iddiası ile savcılar hakkında Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) başvuracak.

  CHP’nin avukat kökenli milletvekilleri Şahin Mengü, İsa Gök, Malik Cevdet Özdemir, Bülent Baratalı, Ahmet Ersin, Ali Rıza Öztürk, Halil Ünlütepe, Turgut Dibek, Atilla Emek, Ali İhsan Köktürk dün Ergenekon duruşmasını izledi.
  Avukatların önünde bulunan bilgisayardaki duvar kağıdında, bir avukat hakkında soruşturma açtırıldığına ilişkin bilginin yer alması CHP’lilerin dikkatini çekti.

  Tutanak düzenlendi
  CHP’li vekiller, bu duvar kağıdının, sanık avukatlarını baskı altında tutmaya yönelik olduğunu savundular. Bu konuda tutanak düzenleyen CHP’li milletvekilleri, Ergenekon savcıları hakkında bugün HSYK’ya başvuracak.

  13,10,2009/haberler.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s