SACİD YILDIZ İSTANBUL CHP


SACİD YILDIZ İSTANBUL CHP
Sacid Yıldız, 15 Ekim 1948′de Afyonkarahisar Sultandağı’nda doğdu. Babasının adı Hakkı, annesinin adı Atike’dir.
Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Uzmanlık eğitimini aynı Üniversitenin Üroloji Anabilim Dalı’nda tamamladı.
1982′de doçent, 1989′da profesör oldu. International Hospital Hastanesi’nde Üroloji Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kurucularından olup, Üroloji Anabilim Dalının da kuruculuğunu ve başkanlığını yaptı. İstanbul Tabip Odası, Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği, Türk Üroonkoloji Derneği, Endoüroloji Derneği, (SIU) Societe Internationale D’Urologie, (EAU) European Association of Urology ve Bizim Ülke derneklerinin üyeliğinde bulundu. Ulusal ve uluslararası dergilerde bilimsel makaleleri yayınlandı.
İyi düzeyde İngilizce bilen Yıldız, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

2 responses to “SACİD YILDIZ İSTANBUL CHP

 1. CHP İstanbul Milletvekili Sacid Yıldız, Zeynep Mutlu Eğitim Vakfı’nın Kemerburgaz’daki Kemer Okulları’na ait binaların yıkılmasını TBMM gündemine taşıdı. Yıldız, Bayındırlık ve İskân Bakanı Mustafa Demir’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde, Kemerburgaz’da Kemer Okulları’na ait binaların kaçak oldukları gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Eyüp Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından yıkıldığını anımsattı.
  “İstanbul’da çok sayıda kaçak yapı varken çağdaş bir eğitim kurumunun gece yarısı operasyonuyla yıkılmasının” doğru bir uygulama olup olmadığını soran Yıldız, “Neden özellikle bu eğitim kurumu hedef alınmıştır? Bu yıkımın altında yatan gerçek nedenler nelerdir?” dedi.

  Gözdağı mı veriliyor…
  Yıldız, soru önergesinde şu soruları yöneltti: “Kemer Okulları’nın kaçak olduğu gerekçesiyle alınan bu elim karar, yıllardır görmezden gelinen, İstanbul’da kaçak işletilen tarikat ve birtakım kurslar için de uygulanacak mıdır? Hükümete karşı çıkan ve eleştirel yaklaşan tüm kurum ve kuruluşlara ait binalar da aynı şekilde yıkılacak mıdır? Bu yıkım ile ülkenin laik, mevcut iktidarı eleştiren insanlarına gözdağı mı verilmeye çalışılmaktadır? Yoksa asıl hedef, bunu sıradan bir yıkım gibi göstererek çağdaş eğitim ve aydınlanmanın önüne geçmek midir?”

  • Bir açılım da çek borçlarına
   Çek borçlarının taksitler halinde ödenmesi alternatifi gündeme alındı…

   Pazartesi 16.11.2009 – 08:40

   Hükümet, küresel krizle birlikte gündeme gelen çek mağdurlarının sıkıntısını çözmek için alternatif planlar üretiyor.

   Kamuoyunda, karşılıksız çeklere hapis cezasını kaldıran yasa olarak bilinen Çek Yasası’nda değişiklik öngören yasa tasarı, hapis cezasının kaldırılması yönündeki tartışmalar nedeniyle bir türlü hayata geçirilemedi. Karşılıksız çekte hapis cezasının kaldırılması halinde, çekin ödeme aracı olarak kullanılmasına ilişkin özelliğinin kaybolacağı öne sürülüyor. Karşılıksız çeklerde hapis cezası devam ederse, bu kez de yaklaşık 70 bin kişinin daha karşılıksız çekten dolayı hapse girmesi söz konusu olacak. Tartışmaları dikkate alan ekonomi yönetimi, yeni bir alternatif geliştirdi.

   BORCUNU ÖDEYENİN DAVASI DÜŞECEK

   Bulunan alternatife göre, kredi kartı borçları, vergi borçları ve SSK prim borçlarına getirilen ödeme kolaylıkları karşılıksız çekler içinde getirilecek. Bu yöntemle, karşılıksız çeki bulunan tüccarlara, borçlarını taksitler halinde ödeme hakkı tanınacak. Borçlarını ödeyen karşılıksız çek sahiplerinin davaları da düşecek. Ekonomi yönetiminin üzerinde çalıştığı henüz ayrıntıları netleşmeyen çek borçlarına ödeme kolaylığı getirilmesine ilişkin düzenlemenin hayata geçmesi halinde, borçlarını yeniden yapılandıran 70 bin çek sahibi hapisten kurtulacak. Ayrıca, 2009 yılının ekim ayı itibariyle 1.6 milyon protesto edilen çeklerin de ödenmesi için yeni bir kapı açılacak. Ayrıca çeklerinin karşılıksız çıkması nedeniyle hapse giren yaklaşık bin 500 çek mağdurunun da şartlı olarak serbest bırakılmasının önünü açacak. • HÜSEYİN ÖZAY ANKARA

   İNTERNETTE ÖRGÜTLENDİLER

   İnternette biraraya gelerek site kuran çek mağdurları zaman zaman eylemler yapıyor. Çek mağdurları en son eylemi 22 Ekim’de Ankara’da yaptı.

   Her ay 100 bin çek karşılıksız çıkıyor

   Esnafın ve tüccarın elinin darda olup olmadığını gösteren en önemli göstergelerden olan karşılıksız çek sayısında ciddi artışlar dikkati çekiyor. 2007 yılının ilk 7 ayından, 2008 yılının ilk 7 ayına kadar karşılıksız çek sayısında yüzde 11.5 artış yaşanmışken, 2008’den 2009’a bakıldığında artış oranının yüzde 28.2’e çıktığı göze çarpıyor. Türkiye’de her ay yaklaşık 100 bin adede yakın çek karşılıksız çıkıyor ve hukuki işleme tabi oluyor. Sadece 2009’un ilk 6 ayında karşılıksız çek nedeniyle ceza mahkemelerinde 159 bin 774 dava açıldı. Bu davalarda 221 bin 755 kişi hakim karşısına çıktı. 2009’un 6 ayında çek davaları nedeniyle bin 461 kişi hapse girdi. Bunlardan 5’ini çekle ilgili ihtara ve yasaklamaya uymama, 67’sini Çek Kanunu’na muhalefet, diğerlerini de karşılıksız çek keşide etme suçu oluşturdu.

   Timeturk ‘den alıntıdır.

   https://karsiliksizcek.wordpress.com/category/anasayfa/page/6/

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s