SELÇUK AYHAN İZMİR CHP


SELÇUK AYHAN İZMİR CHP
Selçuk Ayhan, 16 Kasım 1953′de Afyon Dinar’da doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Muazzez’dir.
Makine Mühendisi; Ege Üniversitesi Makine Fakültesi’ni bitirdi.
Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Fakültesi Öğrenci Derneğini kurdu. 1978-1980 Yıllarında Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube Sekreterliği görevinde bulundu. Proje ve şantiye mühendisliği yaptı. Ortağı bulunduğu Onursan Limited Şirketi’nde Teknik Müdürlük görevini yürüttü. Umurbey Altınoluk Spor Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu.
Ayhan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Reklamlar

2 responses to “SELÇUK AYHAN İZMİR CHP

 1. CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan, İstanbul ve İzmir’de elektrik sayaçlarının abonelerin bilgisi dışında TEDAŞ görevlileri tarafından değiştirildiği iddialarını soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

  Ayhan Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, İstanbul ve İzmir ile bu illere bağlı bazı ilçelerdeki konutlarda elektrik sayaçlarının, abonelerin bilgisi dışında TEDAŞ görevlileri tarafından değiştirildiğinin iddia edildiğini kaydetti.

  Ayhan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a “İstanbul, İzmir ve İlçelerinde bilgisi dışında kaç abonenin sayacı yenilenmiştir? Bakanlığın tarifesine göre, sayaçların bakım-onarımı kaç TL’dir? Sayaç yenilemesi kaç TL’dir? Değiştirilen sayaçların aboneye yansıyan tutarı, tam olarak nedir? Bu sayaçların abonelere 96 TL’ye satıldığı iddiası doğru mudur? Bu doğru ise neden TEDAŞ tarafından sayaçların 21 TL’ye takıldığı açıklaması yapılmıştır? Elektrik sayaçlarının bakım-onarımı ve yenilenmesi kaç yılda bir yapılmaktadır? Elektrik sayaçlarının bakım-onarımının ve yenilenmesinin, abonelerin bilgisi dışında yapılması yasal mıdır? Aboneleri bilgilendirmeyen, imzalarını almayan ve gerekli evrakları düzenlemeyen görevliler hakkında açılan bir soruşturma var mıdır? Sayaç değiştirme nedeniyle fazla tahsil edilen para varsa ne zaman ve hangi yolla iade edilecektir?” sorularını yöneltti.

  (ANKA)

  • Bir açılım da çek borçlarına
   Çek borçlarının taksitler halinde ödenmesi alternatifi gündeme alındı…

   Pazartesi 16.11.2009 – 08:40

   Hükümet, küresel krizle birlikte gündeme gelen çek mağdurlarının sıkıntısını çözmek için alternatif planlar üretiyor.

   Kamuoyunda, karşılıksız çeklere hapis cezasını kaldıran yasa olarak bilinen Çek Yasası’nda değişiklik öngören yasa tasarı, hapis cezasının kaldırılması yönündeki tartışmalar nedeniyle bir türlü hayata geçirilemedi. Karşılıksız çekte hapis cezasının kaldırılması halinde, çekin ödeme aracı olarak kullanılmasına ilişkin özelliğinin kaybolacağı öne sürülüyor. Karşılıksız çeklerde hapis cezası devam ederse, bu kez de yaklaşık 70 bin kişinin daha karşılıksız çekten dolayı hapse girmesi söz konusu olacak. Tartışmaları dikkate alan ekonomi yönetimi, yeni bir alternatif geliştirdi.

   BORCUNU ÖDEYENİN DAVASI DÜŞECEK

   Bulunan alternatife göre, kredi kartı borçları, vergi borçları ve SSK prim borçlarına getirilen ödeme kolaylıkları karşılıksız çekler içinde getirilecek. Bu yöntemle, karşılıksız çeki bulunan tüccarlara, borçlarını taksitler halinde ödeme hakkı tanınacak. Borçlarını ödeyen karşılıksız çek sahiplerinin davaları da düşecek. Ekonomi yönetiminin üzerinde çalıştığı henüz ayrıntıları netleşmeyen çek borçlarına ödeme kolaylığı getirilmesine ilişkin düzenlemenin hayata geçmesi halinde, borçlarını yeniden yapılandıran 70 bin çek sahibi hapisten kurtulacak. Ayrıca, 2009 yılının ekim ayı itibariyle 1.6 milyon protesto edilen çeklerin de ödenmesi için yeni bir kapı açılacak. Ayrıca çeklerinin karşılıksız çıkması nedeniyle hapse giren yaklaşık bin 500 çek mağdurunun da şartlı olarak serbest bırakılmasının önünü açacak. • HÜSEYİN ÖZAY ANKARA

   İNTERNETTE ÖRGÜTLENDİLER

   İnternette biraraya gelerek site kuran çek mağdurları zaman zaman eylemler yapıyor. Çek mağdurları en son eylemi 22 Ekim’de Ankara’da yaptı.

   Her ay 100 bin çek karşılıksız çıkıyor

   Esnafın ve tüccarın elinin darda olup olmadığını gösteren en önemli göstergelerden olan karşılıksız çek sayısında ciddi artışlar dikkati çekiyor. 2007 yılının ilk 7 ayından, 2008 yılının ilk 7 ayına kadar karşılıksız çek sayısında yüzde 11.5 artış yaşanmışken, 2008’den 2009’a bakıldığında artış oranının yüzde 28.2’e çıktığı göze çarpıyor. Türkiye’de her ay yaklaşık 100 bin adede yakın çek karşılıksız çıkıyor ve hukuki işleme tabi oluyor. Sadece 2009’un ilk 6 ayında karşılıksız çek nedeniyle ceza mahkemelerinde 159 bin 774 dava açıldı. Bu davalarda 221 bin 755 kişi hakim karşısına çıktı. 2009’un 6 ayında çek davaları nedeniyle bin 461 kişi hapse girdi. Bunlardan 5’ini çekle ilgili ihtara ve yasaklamaya uymama, 67’sini Çek Kanunu’na muhalefet, diğerlerini de karşılıksız çek keşide etme suçu oluşturdu.

   Timeturk ‘den alıntıdır.

   https://karsiliksizcek.wordpress.com/category/anasayfa/page/6/

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s