AHMET ORHAN MANİSA MHP


AHMET ORHAN MANİSA MHP
Ahmet Orhan, 5 Haziran 1956′da Manisa Turgutlu’da doğdu. Babasının adı Osman, annesinin adı Meryem’dir.
Kimya Mühendisi; Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.
PETKİM Petrokimya AŞ Aliağa Kompleksi’nde Kontrol Mühendisi, Kontrol Şefi, Başmühendis ve Müdür Muavini olarak görev yaptı. İş hayatı süresince; “Endüstriyel Tesislerin Korozyon Tesirinden Korunması” konusunda birçok seminer ve konferansa katılarak, koruyucu kaplama tekniklerinin uygulanması faaliyetlerini yürüttü. Turgutlu’da organik tarım yöntemlerini kullanarak bağcılık işiyle uğraştı.
İyi düzeyde İngilizce bilen Orhan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

2 responses to “AHMET ORHAN MANİSA MHP

 1. Salihli’ye bağlı Kapancı köyünü ziyaret eden ve üzüm üreticileri ile sohbet eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Ahmet Orhan; “Üzüm fiyatı rekoltenin düşük olmasından dolayı yükselmek zorunda. Üzümünüzü ihtiyacınız kadar satın” dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Salihli ilçe teşkilatı köy ziyaretlerine devam ediyor. MHP Manisa Milletvekili Ahmet Orhan, MHP Salihli İlçe Başkanı M. Nezih Ataoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve Manisa İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çimen, Salihli’ye bağlı Kapancı Köyünü ziyaret etti. Köy ziyaretinde kahveleri gezerek tüm köy halkının elini sıkan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Ahmet Orhan, daha sonra köylülerle sohbet etti. Üzüm üreticilerine ihtiyaçları kadar satmalarını isteyen MHP Manisa Milletvekili Ahmet Orhan; “Bu yıl üzümünüzü borcunuz kadar satın. Çünkü üzümde rekolte geçen yıla göre %50 civarındadır. Bunun için bu yıl üzüm fiyatı yükselmek zorundadır. Eğer Tariş’te 50 bin ton üzüm alırsa bu fiyat daha da artacaktır. Tariş şuan avans fiyatını 2 TL’den 2.5 TL’ye çıkardı” dedi. Üzüm üreticinin şuan üzümünü 4 TL’den satması halinde geçen yıla göre zarar edeceğini belirten MHP’li Orhan; “Geçen yıl üzüm üreticisi dönümden 700 kg ürün aldıysa, bu yıl bunun yarısını alıp, 4TL’den üzümünü satıyorsa aynı parayı alarak zarar edecektir. Çünkü ürünü ne kadar alırsa alsın, aynı masrafı yapmaktadır” dedi.

  • Bir açılım da çek borçlarına
   Hükümet, küresel krizle birlikte gündeme gelen çek mağdurlarının sıkıntısını çözmek için alternatif planlar üretiyor. Son olarak çek borçlarının taksitler halinde ödenmesi alternatifi de gündeme alındı

   Kamuoyunda, karşılıksız çeklere hapis cezasını kaldıran yasa olarak bilinen Çek Yasası’nda değişiklik öngören yasa tasarı, hapis cezasının kaldırılması yönündeki tartışmalar nedeniyle bir türlü hayata geçirilemedi. Karşılıksız çekte hapis cezasının kaldırılması halinde, çekin ödeme aracı olarak kullanılmasına ilişkin özelliğinin kaybolacağı öne sürülüyor. Karşılıksız çeklerde hapis cezası devam ederse, bu kez de yaklaşık 70 bin kişinin daha karşılıksız çekten dolayı hapse girmesi söz konusu olacak. Tartışmaları dikkate alan ekonomi yönetimi, yeni bir alternatif geliştirdi.

   BORCUNU ÖDEYENİN DAVASI DÜŞECEK

   Bulunan alternatife göre, kredi kartı borçları, vergi borçları ve SSK prim borçlarına getirilen ödeme kolaylıkları karşılıksız çekler içinde getirilecek. Bu yöntemle, karşılıksız çeki bulunan tüccarlara, borçlarını taksitler halinde ödeme hakkı tanınacak. Borçlarını ödeyen karşılıksız çek sahiplerinin davaları da düşecek. Ekonomi yönetiminin üzerinde çalıştığı henüz ayrıntıları netleşmeyen çek borçlarına ödeme kolaylığı getirilmesine ilişkin düzenlemenin hayata geçmesi halinde, borçlarını yeniden yapılandıran 70 bin çek sahibi hapisten kurtulacak. Ayrıca, 2009 yılının ekim ayı itibariyle 1.6 milyon protesto edilen çeklerin de ödenmesi için yeni bir kapı açılacak. Ayrıca çeklerinin karşılıksız çıkması nedeniyle hapse giren yaklaşık bin 500 çek mağdurunun da şartlı olarak serbest bırakılmasının önünü açacak. • HÜSEYİN ÖZAY ANKARA

   İNTERNETTE ÖRGÜTLENDİLER

   İnternette biraraya gelerek site kuran çek mağdurları zaman zaman eylemler yapıyor. Çek mağdurları en son eylemi 22 Ekim’de Ankara’da yaptı.

   Her ay 100 bin çek karşılıksız çıkıyor

   Esnafın ve tüccarın elinin darda olup olmadığını gösteren en önemli göstergelerden olan karşılıksız çek sayısında ciddi artışlar dikkati çekiyor. 2007 yılının ilk 7 ayından, 2008 yılının ilk 7 ayına kadar karşılıksız çek sayısında yüzde 11.5 artış yaşanmışken, 2008’den 2009’a bakıldığında artış oranının yüzde 28.2’e çıktığı göze çarpıyor. Türkiye’de her ay yaklaşık 100 bin adede yakın çek karşılıksız çıkıyor ve hukuki işleme tabi oluyor. Sadece 2009’un ilk 6 ayında karşılıksız çek nedeniyle ceza mahkemelerinde 159 bin 774 dava açıldı. Bu davalarda 221 bin 755 kişi hakim karşısına çıktı. 2009’un 6 ayında çek davaları nedeniyle bin 461 kişi hapse girdi. Bunlardan 5’ini çekle ilgili ihtara ve yasaklamaya uymama, 67’sini Çek Kanunu’na muhalefet, diğerlerini de karşılıksız çek keşide etme suçu oluşturdu.
   16 Kasım 2009 Pazartesi, 00:05 STAR Gazete

   https://karsiliksizcek.wordpress.com/category/anasayfa/page/6/

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s