ERKAN AKÇAY MANİSA MHP


ERKAN AKÇAY MANİSA MHP
Erkan Akçay, 2 Nisan 1961′de Burdur Yeşilova’da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Hatice’dir.
Maliyeci; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi.
Maliye Bakanlığı’nda Muhasebat Kontrolörlüğü görevine başladı. İzmir Defterdar Yardımcılığı, Manisa Defterdarlığı, Balıkesir Defterdarlığı ve Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.
İngilizce bilen Akçay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklamlar

One response to “ERKAN AKÇAY MANİSA MHP

 1. MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, ekonomik krizin 2008 yılı Eylül ayından itibaren derinleşmeye başladığını ve 2008 yılı bütçesinde ciddi hasarlara yol açtığını belirterek, `Kriz yılın son 4 ayında bütçeyi alt üst etmiştir` dedi.

  ANKARA (ANKA) -MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, ekonomik krizin 2008 yılı Eylül ayından itibaren derinleşmeye başladığını ve 2008 yılı bütçesinde ciddi hasarlara yol açtığını belirterek `Kriz yılın son 4 ayında bütçeyi alt üst etmiştir` dedi.

  MHP Manisa Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Erkan Akçay, Meclis`te düzenlediği basın toplantısında, ekonomik krizin 2008 ve 2009 yılı bütçelerine etkisini değerlendirdi. Bir süredir Türkiye`de de yaşanan ekonomik krizin 2008 yılı Eylül ayından itibaren derinleşmeye başladığını ve 2008 yılı bütçesinde ciddi hasarlara yol açtığını belirten Akçay, AKP hükümeti tarafından krizin önemi ve büyüklüğünün kavranamadığını söyledi.

  Akçay, `Hükümet bu krizin yönetiminde çok kötü bir performans sergileyerek bırakın birkaç yıllık bütçe tahminini, birkaç aylık tahminlerini bile tutturamamıştır. 2008 yılı bütçe sonuç rakamlarına göre krizin 2008 yılının son dört ayında ülkemizi şiddetli bir şekilde etkilediği, gerek makro gerekse mikro ekonomik düzeyde ülkemizde ciddi hasarlar bıraktığı görülmektedir.` dedi.

  Krizin etkilerinin sadece harcama kalemlerinde görülmediğini vergi gelirlerinde de önemli düşüşler yaşandığını ifade eden Akçay, `2009 bütçesinin TBMM`ne sevk edildiği Ekim ayı itibariyle revize edilen 2008 yılı rakamları kamuoyuna açıklanmış; ancak 2008 yılı sonuna gelindiği zaman bu revize rakamlarının bile çok uzağında kalındığı görülmüştür. Hükümet krizi iyi yönetemediği gibi bütçeyi de kontrol edememiş, mali disiplin ve istikrar söylemi sözde kalmıştır. `dedi.

  AKP hükümetinin 2009 yılında bütçe açığını kapatılmak için harcamalarda kemer sıkma politikası uygulayarak kamu çalışanlarının ücretlerinden kesintiler yapacağı, kamu yatırımlarını azaltacağı, sosyal güvenlik kurumlarında katılım payı altında çeşitli ücretler alarak bütçe harcamalarını düşürmeye çalışacağını belirten Akçay, `Merkez Bankası verilerine göre 2007 yılında kredi kartını ödeyemeyenlerin sayısı 172 bin iken 2008 yılının 11 ayında 431 bine çıkmış, yani 11 ayda 2.5 kat artmıştır. Diğer kredi kartı kullanıcılarının limitlerinde azalma görülmüş, kredi kartı harcamaları Mayıs 2008`den itibaren azalmaya başlamıştır. Ferdi kredi borcunu ödeyemeyenlerin sayısı aynı dönemde 45 bin 500`den 204 bin 250`ye çıkmıştır` diye konuştu.

  Akçay, ekonominin ve bütçenin temel göstergelerinin AKP hükümetinin çizdiği pembe tabloları tekzip ettiğini de söyledi. (ANKA)

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s