FARUK BAL KONYA MHP


FARUK BAL KONYA MHP
Faruk Bal, 28 Ekim 1950′de Konya Argıthan’da doğdu. Babasının adı Ramazan, annesinin adı Zeynep’tir.
Hukukçu; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.
Siirt, Türkeli, İvrindi, Bursa ve Ankara’da hâkim olarak görev yaptı. Londra Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Yabancı Mahkeme Kararlarının Tenfizi ve Tanınması konusunda inceleme yaptı. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ve Personel Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
21. Dönem Konya Milletvekilliği, TBMM İçişleri Komisyon Başkanlığı ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyeliği yaptı. 57. Hükümet’te Devlet Bakanlığı görevini üstlendi.
İngilizce bilen Bal, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Reklamlar

2 responses to “FARUK BAL KONYA MHP

 1. MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, cinayet zanlısı Cem Garipoğlu’nun teslim olması ile ilgili olarak, “Bu konunun bu kadar Türkiye’nin gündeminde tutulmasını doğru bulmuyorum” dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, cinayet zanlısı Cem Garipoğlu’nun teslim olması ile ilgili olarak, “Bu konunun bu kadar Türkiye’nin gündeminde tutulmasını doğru bulmuyorum” dedi.

  Konya’nın Beyşehir ilçesinde partisinin ilçe teşkilatını ziyaret eden Faruk Bal, partililere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’nin günlerdir gündemini meşgul eden açılım konusunu değerlendirdi. Türkiye’de günlerdir açılımın konuşulmasını eleştiren Bal, Türkiye’nin birçok meselesi olduğu halde bu konunun gündemde tutulmasına tepki gösterdi. Bal, “Niye açılım bugün konuşuluyor?” diye sorarak, “Türkiye’nin binlerce derdi var, işsizlik var kimse konuşmuyor bu konuda. Açlık var, sefalet var, tasfiye edilen
  tarım var, buğday, arpa, su, süt, çay fiyatı var, bunlar konuşulmuyor. Açılım konuşuluyor” dedi.

  Gazetecilerin lise öğrencisi Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun teslim olmasıyla ilgili sorusu üzerine Bal, Türkiye’de yüz binlerce adli vaka olduğunu vurgulayarak, “Bu konunun bu kadar Türkiye’nin gündeminde tutulmasını doğru bulmuyorum. Zaten yargıya intikal etmiş bir konuda da herkesin konuşması çok yanlış” şeklinde konuştu.

  • Bir açılım da çek borçlarına
   Çek borçlarının taksitler halinde ödenmesi alternatifi gündeme alındı…

   Pazartesi 16.11.2009 – 08:40

   Hükümet, küresel krizle birlikte gündeme gelen çek mağdurlarının sıkıntısını çözmek için alternatif planlar üretiyor.

   Kamuoyunda, karşılıksız çeklere hapis cezasını kaldıran yasa olarak bilinen Çek Yasası’nda değişiklik öngören yasa tasarı, hapis cezasının kaldırılması yönündeki tartışmalar nedeniyle bir türlü hayata geçirilemedi. Karşılıksız çekte hapis cezasının kaldırılması halinde, çekin ödeme aracı olarak kullanılmasına ilişkin özelliğinin kaybolacağı öne sürülüyor. Karşılıksız çeklerde hapis cezası devam ederse, bu kez de yaklaşık 70 bin kişinin daha karşılıksız çekten dolayı hapse girmesi söz konusu olacak. Tartışmaları dikkate alan ekonomi yönetimi, yeni bir alternatif geliştirdi.

   BORCUNU ÖDEYENİN DAVASI DÜŞECEK

   Bulunan alternatife göre, kredi kartı borçları, vergi borçları ve SSK prim borçlarına getirilen ödeme kolaylıkları karşılıksız çekler içinde getirilecek. Bu yöntemle, karşılıksız çeki bulunan tüccarlara, borçlarını taksitler halinde ödeme hakkı tanınacak. Borçlarını ödeyen karşılıksız çek sahiplerinin davaları da düşecek. Ekonomi yönetiminin üzerinde çalıştığı henüz ayrıntıları netleşmeyen çek borçlarına ödeme kolaylığı getirilmesine ilişkin düzenlemenin hayata geçmesi halinde, borçlarını yeniden yapılandıran 70 bin çek sahibi hapisten kurtulacak. Ayrıca, 2009 yılının ekim ayı itibariyle 1.6 milyon protesto edilen çeklerin de ödenmesi için yeni bir kapı açılacak. Ayrıca çeklerinin karşılıksız çıkması nedeniyle hapse giren yaklaşık bin 500 çek mağdurunun da şartlı olarak serbest bırakılmasının önünü açacak. • HÜSEYİN ÖZAY ANKARA

   İNTERNETTE ÖRGÜTLENDİLER

   İnternette biraraya gelerek site kuran çek mağdurları zaman zaman eylemler yapıyor. Çek mağdurları en son eylemi 22 Ekim’de Ankara’da yaptı.

   Her ay 100 bin çek karşılıksız çıkıyor

   Esnafın ve tüccarın elinin darda olup olmadığını gösteren en önemli göstergelerden olan karşılıksız çek sayısında ciddi artışlar dikkati çekiyor. 2007 yılının ilk 7 ayından, 2008 yılının ilk 7 ayına kadar karşılıksız çek sayısında yüzde 11.5 artış yaşanmışken, 2008’den 2009’a bakıldığında artış oranının yüzde 28.2’e çıktığı göze çarpıyor. Türkiye’de her ay yaklaşık 100 bin adede yakın çek karşılıksız çıkıyor ve hukuki işleme tabi oluyor. Sadece 2009’un ilk 6 ayında karşılıksız çek nedeniyle ceza mahkemelerinde 159 bin 774 dava açıldı. Bu davalarda 221 bin 755 kişi hakim karşısına çıktı. 2009’un 6 ayında çek davaları nedeniyle bin 461 kişi hapse girdi. Bunlardan 5’ini çekle ilgili ihtara ve yasaklamaya uymama, 67’sini Çek Kanunu’na muhalefet, diğerlerini de karşılıksız çek keşide etme suçu oluşturdu.

   Timeturk ‘den alıntıdır.

   https://karsiliksizcek.wordpress.com/category/anasayfa/page/6/

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s