Karşılıksız Çeke Hapis Cezası Var mı ?


Ekşi Duyuru sitesinde konu ile ilgili yazıdır. Yazının tümünü okumak için bu linke tıklayabilirsiniz.  http://www.eksiduyuru.com/index.php?m=d&id=64389&s=1

Karşılıksız çeke hapis cezası?

Malum kriz falan derken etrafımdaki insanların başı birer birer karşılıksız çekten derde girmeye başladı. Kimi aranıyor, kimi hapse giriyor falan..Bir sürü de sırada bekleyen dosya varmış. Ne olacak, bu kadar insan hapse mi girecek?
Bi de aileleri genelde yeni Borçlar Kanunu’ndan umutlu, karşılıksız çeke hapis cezasının kalkacağını hatta hukuki olarak çoktan kalktığını ancak uygulamaya henüz yansımadığını söylüyorlar. Boşuna mı umutlanıyorlar, bi fikri olan var mı?

neslish #64389   Tam olarak senin sorununla mı alakalı bilmiyorum ama.sayısını hatırlayamadıgım(52/b gibi birseydi) bir yasa cıktı.Ceki kestikten sonra bankaya basvuruyosun.Ben ceki keserken suurum yerinde değildi diyosun.Onun gibi birşey işte.Çekin kısa bir surede iptal oluyor.Son gunlerde cok populer bu yasa.Tum banka calısanlarından geniş bilgi alabalirsin.

bilgisizbilgili  (18.03.09 22:07:13)   Çeki karşılıksız çıkan kişi direkt olarak hapis cezasıyla karşı karşıya kalmaz. Öncelikle adli para cezası uygulanır. Suçun tekerrür etmesi durumunda 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası uygulanır.

rimednac  (18.03.09 22:08:22)   Karşılıksız çekte hapis cezası kanunda var olsa bile biraz usul hükümlerini bilenler için yoktur. Bu nedenle birazcık kafası çalışan bir avukat’a danışırsanız isterse 50 tane karşılıksız çekiniz olsun hiç bir para ve hapis cezası almazsınız. Daha fazla detay veremiyorum, kimsenin ekmeğini engellemeyeyim. Avukata müracat edin ve şu anahtar kelimeleri unutmayın temyiz, yargıtay dosya yükü, zaman aşımı….

hasanikisalakosmandört  (19.03.09 00:24:22)   bilgisizbilgi yanlış söylemiş, bu son bahsedilen yasadan önce, çek sahipleri bankaya gidip, çek rızam dışında elimden çıkmıştır deyip işin içinden sıyrılıyordu, ama artık öyle yapamıyorlar, devlet artık onlara kör mü gözün sahip çıksaydın diyor artık…evet bu yasa baya bi populer oldu herkes bunu konuşuyor, bu yasaya göre çek konusunda 1 değişiklik daha var, ona göre de artık çeklerde bildiğin senet gibi bir vade sözkonusu, yani çeki elinde bulunduran arkadaş, sözzkonusu tarihten önce bankaya gidip çeki paraya çeeviremiyor. eskiden böyle bir hakları vardı ve çeki kesen kişinin başına oluyordu bu durum.

yani anlayacağınız, 2 tane değişiklik var çekle ilgili, biri çeki kesenin lehine(2. söylediğim). diğeri ise aleyhine.

asıl soruya gelirsek; şimdi sen çek kesmiş ama parayı ödeyemediği için hapse girenlerin tarafındasın anlaşılan, bu konuda sana yardım etmeyi gerçekten istemiyorum, çünkü bahsettiğin adamlar yüzünden nice işletme batıyor her sene (ben3-4 yıldır banka icra işi yapıyorum, türkiyenin hemen her yerine gidiyorum esnafla konuşuyorum -aslında o esnafa hacze gidiyorum ama laf lafı açıyor falan- kuzenlerin hepsi bankacı, akrabalar esnaf vs. bu yüzden bu işleri bildiğimi düşünüyorum) yanlış anlama senin çevrendekilere dolandırıcı falan demiyorum mutlaka senin bahsettiklerin iyi insandır belki annen baban, amcan, komşun falandır, ama bende çekini ödemeyenlere karşı bir önyargı var, iyi insan da olsalar gıcık oluyorum, bahaneler de hep kriz oluyor, dolar düşer onu bahane ederler, dolar çıkar yine bahane ederler, her zaman kriz var derler, arabayı çocuğunun adına kaydeder, evi de karısının üzerine yapar, sonra ben uğraşırım icrasıyla hacziyle.
diğer soruya gelirsek de, hukuki olarak ortadan kalkmış olsaydı, uygulamaya çoktaan yansırdı, hatta genelde önce uygulamaya yansır, sonra hukuki olarak ortadan kalkar diyeyim ben sana. kısacası yok öyle bir şey. zubundy  (19.03.09 00:28:04)   https://karsiliksizcek.wordpress.com/
“Sonuç olarak karşılıksız çek keşide etmek suçu için 368 sayılı yasada öngörülen yapıtırımda,31.12.2008 tarihine kadar TCK’nın genel hükümlerine uygun düzenleme yapılmadığından 3167 sayılı yasadaki mevcut yasadaki yaptırımı fiilen uygulama imkanının kalmadığı,ayrıca ceza miktarını TCK’nın 52.maddesine göre tayin imkanı da olmadığı,dolayısıla çek yasasındaki mevcut yaptırımın zımmen yürürlükten kalktığı sonucuna varılmış,yaptırımı kalmayan bir eylemi de suç olarak kabul etmek mümkün olmadığı için aşağıdaki gibi karar vermek gerekmiştir.”

hasanikisalakosmandört  (19.03.09 00:47:41 ~ 01:11:54)   @hasanikisalakosmandört: bahsettiğiniz kararı sakarya 1. ağır ceza mı vermiş? peki yargıtayın bu yönde kararı var mı? varsa onun da linkini yazar mısınız, çünkü çalıştığım avukatın elinde karşılıksız çekle ilgili pek çok dosya var ama sanırım o, bu karardan habersiz. ben zaten habersizim.
bu arada neslishin sorusunu unutup kendi derdime düştüm, ama ne yapayım, yeni soru yazıp da siteyi bulandırmak istemedim.
verdiğiniz linkteki yargıtay kararlarını gördüm ama hepsi vadesinden önce yazılmış çek diyor vadesidolanlar için de mahkumiyet kararının bozulduğu bir dosya var mı? bu arada daha 1 yıl önce bize okulda çekde vade olmaz derlerdi, çek konusunda vade diyen, fahiş hata yaptı diye dersten kalırdı.
zubundy  (19.03.09 01:43:47 ~ 01:51:08)   cevaplar için teşekkür ederim.

@zubundy; haklısınız bahsettiğim kişiler yakın çevremden ve bu yüzden objektif olmam zor ancak yine de aynı örnek üzerinden konuşmak gerekirse 30 yıl aktif ticari hayatı olmuş bir insanın, yüzlerce çeki kesip ödediği halde küresel bir kriz varlığında çalıştığı banka kullandırdığı krediyi geri çektiği için hayatı bir anda tepetaklak olduysa ve elinde olmayan sebeplerle çeklerini ödeyemeyecek hale geldiyse, üstelik ‘çeki kestiğimde bilincim yerinde değildi, ya da imza benim değil’ gibi bahanelere sığınmadıysa yani dolandırma kastı olmadığı ve iyi niyeti açık bi şekilde ortadaysa, onu bu eylemi insanları dolandırmak için yapanlarla aynı kefeye koyarak yargılamayı ve kişiyi borcunu istese de ödeyemeyecek şekilde yıllarca hapse mahkum etmeyi, hukuki yönünü bir kenara bırakın akli ve vicdani olarak hiç doğru bulmuyorum. ancak insanlara zarar vermek için bu yolu kullananların da mutlaka cezalandırılması gerektiği konusunda sizinle kesinlikle hemfikirim. bir insanın canını almanın müeyyidesinde dahi ‘kasıt’ önemliyse hürriyeti bağlayıcı bir ceza öngörülen bu suçta da mutlaka yaşla kuruyu ayıran bir yapılandırılma yapılmalı kanımca.
bir de sanırım avukatsınız,yanlış anlamayın işinizi öğretmek gibi olmasın ama ufak bir araştırmayla aldığım duyumları destekleyen şu haberlere ulaştım. sonuçta her değişiklikten anında haberdar olamazsınız, belki bir göz atmak istersiniz.

Önerdiğim yazılar

Reklamlar

6 responses to “Karşılıksız Çeke Hapis Cezası Var mı ?

 1. bende bıtmıs bır ınsanım allah kımseyı dara dusurmesın akrabalarıma yazıdıgım ceklerı odeyemez hala geldım ve benım cancıger akrabalarım benı avukata verıceklerını soledır sımdı duydugum kadarıyla avukat anlasma yoluna gıdıyor bu dogrumudur..mahkemeye versede aynı seymı olur.

 2. ben 30 yıllık esnafım malum kırizden dolyıda olas allah elimizden imkanlarımızı aldı allah şahidimdirki hiç bi zaman art niyetim olmadı kimsenin delikli kuruşuna tenezül etmedim ama 47 yaşım da hayat bana batmak nasıl oluyormuş gösterdi çevremdeki o doslarım hepsi kay boldu ızmarit topladım sigara ihtiyacımı gidermek çin peki boyle bir adama hapise atarak bir darbede devletimiz vurmuyormu arkadaşlar burdan bizi yöneten devlet büyüklerime sesleniyorum bu düzenlemeyi yapın daha çok çoçuklarımız baba şarını hapiste beklemesin

 3. şevket bağıışlıyan

  benimde karşılıksız çek var.ticari hayatımda battım.şu an üniversitede okuyan ve birde lise de okuyan çocuğum var.ev kira şu an bu kriz ortamında para kazanmak için didiniyorum.kimim kimsem yok çekten para cezası gelecek mecburen cezaevi görünecek.ben gönüllü yatmak isterim.cezam varsa çekerim.ama devlet denilince baba akla gelir.benim çocuklarımın eğitimini evimin kirasını kim verecek.çekten cezaevine gir.daha sonra da çocukların eğitimi bitsin evim dağılsın.cezaevinden çıktıktan sonra ne yapmam gerekir.toplum aileden bozulur aklıselim düşünmek gerekirse batmış bir insanı cezaevine at bunun ailesinin çocuklarının günahı ne bunun hesabını kim verecek.avrupa da ki gibi çeklerdeki yasa bizde de olsun.sorumluluk bankalara verilsin

  • Şevket Bey hepimiz aşağı yukarı aynı durumdayız
   birlikte mücadele ederek bu yasacıktan kurtulmalıyız
   mücadelemize destek verin birlikten güç doğar

 4. karşılıksız çeke hala hapis cezası uygulanmaktadır.

  Kemal KILIÇDAROĞLU ‘na açık mektup yazıyoruz. Yaşasın tam bağımsız ve adil Türk Yargısı ! Yaşasın demokrasinin beşiği olan tam bağımsız Türkiye Büyük Millet Meclisi !

  ******

  Adalet komisyonun sayın üyeleri;

  Görüşmekte olduğunuz çek kanundan hapis cezasının ve hapis cezasına yol açabilecek düzenlemlerin çıkartın lütfen. yuvalar yıkılmasın. hapis yatarak borç ödenmez.

  Ahmet İyimaya Başkan AK Parti Ankara
  Hakkı Köylü Başkanvekili AK Parti Kastamonu
  Mehmet Emin Ekmen Sözcü AK Parti Batman
  İlknur İnceöz Katip AK Parti Aksaray
  Ahmet Aydın Üye AK Parti Adıyaman
  Zekeriya Aslan Üye AK Parti Afyonkarahisar
  Yılmaz Tunç Üye AK Parti Bartın
  Mehmet Tunçak Üye AK Parti Bursa
  Mehmet Salih Erdoğan Üye AK Parti Denizli
  Celal Erbay Üye AK Parti Düzce
  Veysi Kaynak Üye AK Parti Kahramanmaraş
  Ali Öztürk Üye AK Parti Konya
  İhsan Koca Üye AK Parti Malatya
  Mustafa Hamarat Üye AK Parti Ordu
  Yahya Akman Üye AK Parti Şanlıurfa
  Halil Ünlütepe Üye CHP Afyonkarahisar
  Turgut Dibek Üye CHP Kırklareli
  Ali Rıza Öztürk Üye CHP Mersin
  Rahmi Güner Üye CHP Ordu
  Ali İhsan Köktürk Üye CHP Zonguldak
  Hamit Geylani Üye DTP Hakkari
  Osman Ertuğrul Üye MHP Aksaray
  Metin Çobanoğlu Üye MHP Kırşehir
  Rıdvan Yalçın Üye MHP Ordu

  *****

  Avrupa Birliği uyum komisyonu’ nun sayın üyeleri,

  görüşmekte olduğunuz çek kanundan hapis cezasının ve hapis cezasına yol açabilecek düzenlemlerin çıkartın, lütfen. yuvalar yılkılmasın. hapis yatarak borç ödenmez.

  Yaşar Yakış Başkan AK Parti Düzce
  Lutfi Elvan Başkanvekili AK Parti Karaman
  Onur Başaran Öymen Başkanvekili CHP Bursa
  Fazilet Dağcı Çığlık Sözcü AK Parti Erzurum
  Osman Çakır Katip MHP Samsun
  Afif Demirkıran Üye AK Parti Siirt
  Burhan Kayatürk Üye AK Parti Ankara
  Yusuf Ziya İrbeç Üye AK Parti Antalya
  Cevdet Yılmaz Üye AK Parti Bingöl
  İbrahim Kavaz Üye AK Parti Erzurum
  Mustafa Öztürk Üye AK Parti Hatay
  Mehmet Sait Dilek Üye AK Parti Isparta
  Mehmet Beyazıt Denizolgun Üye AK Parti İstanbul
  Taha Aksoy Üye AK Parti İzmir
  Musa Sıvacıoğlu Üye AK Parti Kastamonu
  İsmail Hakkı Biçer Üye AK PartiKütahya
  Cüneyt Yüksel Üye AK Parti Mardin
  Çağla Aktemur Özyavuz Üye AK Parti Şanlıurfa
  Nevingaye Erbatur Üye CHP Adana
  Mustafa Şükrü Elekdağ Üye CHP İstanbul
  Algan Hacaloğlu Üye CHP İstanbul
  Osman Coşkunoğlu Üye CHP Uşak
  Ahmet Kenan Tanrıkulu Üye MHP İzmir
  Mithat Melen Üye MHP İstanbul
  Bengi Yıldız Üye DTP Batman
  Hüseyin Pazarcı

  ******

  Ayşe ARMAN, Zafer ÇAĞLAYAN ve Kemal KILIÇDAROĞLU ‘na Türkiye’de yaşanan bu hukuk depremi ile ilgilenmeleri için mektup yazıyoruz. Desteğinizi bekliyoruz.

  https://karsiliksizcek.wordpress.com/2009/08/17/kemal-kilicdaroglu-cek-magdurlarinin-sesini-duyunuz/

  • borç cezaevinde ödenmez.

   Sayın Mehmet Zafer ÇAĞLAYAN,

   Size açık bir çağrı yapıyoruz. Ticaret erbabı mağdurdur. Çek yasası mağdurları oluşmuştur.
   alacaklı ve borçlu tarafta mağdurlar çığ gibi çoğalmaktadır.
   Ekonomik krizin faturası KOBI lere ödetilmek istenmektedir.
   Buna dur deyiniz. Bize çek yasası mağdurlarına destek olunuz.
   Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne uygun bir çek yasasının çıkması için destek veriniz.

   Bizler internetde, özgür bloglar aracılığıyla toplanan çek yasası mağdurlarıyız. Adil bir çek yasası çıkmasını talep ediyoruz. Bu amaçla Sayın Mehmet Zafer ÇAĞLAYAN, Sadullah ERGİN, Kemal KILIÇDAROĞLU ve Ayşe ARMAN ‘a açık duyuru yapıyoruz. Bizim çağrımızı duyunuz.

   Çek yasası mağdurları ile ilgileniniz.

   KEMAL KILIÇDAROĞLU Kimdir ?
   İSTANBUL Milletvekili, Cumhuriyet Halk Partisi
   Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948’de Tunceli Nazimiye’de doğdu. Babasının adı Kamer, annesinin adı Yemuş’tur. Ekonomist ve Maliyeci; Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı, Bağ-Kur Genel Müdürü, SSK Genel Müdürü olarak görev yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü. Hacettepe Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi. Değişik gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanı sıra ayrıca üç kitabı yayınlandı. Ekonomik Trend Dergisi tarafından verilen “Yılın Bürokratı” ödülünü aldı. 22. Dönem İstanbul Milletvekili. Orta Düzeyde Fransızca bilen Kılıçdaroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

   MEHMET ZAFER ÇAĞLAYAN Kimdir ?

   ANKARA Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi
   Mehmet Zafer Çağlayan, 15 Kasım 1957’de Muş’ta doğdu. Babasının adı M.Salih, annesinin adı Muhlise’dir. Makine Mühendisi ve Sanayici; Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Sanayici olarak çalıştı. 1987’de Ankara Sanayi Odası’na Oda Meclisi Üyesi oldu. 1989’da Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, 1991’de Başkanvekili ve 1995’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak, 2007’ye kadar bu görevini sürdürdü. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde üç dönem Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. TOBB Ekonomi Teknoloji Üniversitesi ile Türkiye Ekonomi Araştırma Vakfı’nın Mütevelli Heyet Üyesi oldu. 60. Hükümet’te Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak atandı. Hükümette yapılan değişiklikte, Devlet Bakanlığı görevine getirildi. İngilizce bilen Çağlayan, evli ve iki çocuk babasıdır.

   SADULLAH ERGİN Kimdir ?
   HATAY Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi
   Sadullah Ergin, 6 Temmuz 1964’te Hatay Antakya’da doğdu. Babasının adı Mehmet İsmet, annesinin adı Hatice’dir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nde kurum avukatı olarak çalıştı. Serbest avukatlık yaptı. Çeşitli dernek ve cemiyetlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu. 22. Dönem Hatay Milletvekili. 60. Hükümet’te Adalet Bakanlığı görevine atandı. İyi düzeyde İngilizce bilen Ergin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

   Sayın Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri,

   Çek yasası nedeniyle insan hakları ihlalleri olmaktadır.
   -Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi açıkca ihlal edilmektedir.
   -Farklı mahkemeler farklı kararlar vermektedir.
   -Savunması bile alınmayan kişilere, sırf şikayet üzerine hapis cezası verilmektedir.
   -Cezaevlerindeki mağdurlar umutlarını yitirmektedir.
   -Mağdurlar haklarını arayamamakta, sinmektedirler.

   bize yardım ediniz. Adil bir çek yasası için destek veriniz.

   İnsan haklarıyla insandır. İnsan hakları hemen şimdi !

   Mehmet Zafer Üskül Başkan AK Parti Mersin
   Halide İncekara Başkanvekili AK Parti İstanbul
   Mehmet Ekici Başkanvekili MHP Yozgat
   Abdurrahman Kurt Sözcü AK Parti Diyarbakır
   Ayşe Jale Ağırbaş Katip DSP İstanbul
   Ahmet Koca Üye AK Parti Afyonkarahisar
   Kazim Ataoğlu Üye AK Parti Bingöl
   Mehmet Ocakden Üye AK Parti Bursa
   Murat Yıldırım Üye AK Parti Çorum
   Mithat Ekici Üye AK Parti Denizli
   Mustafa Ataş Üye AK Parti İstanbul
   Erdal Kalkan Üye AK Parti İzmir
   Fatih Arıkan Üye AK Parti Kahramanmaraş
   Ahmet Gökhan Sarıçam Üye AK Parti Kırklareli
   Kerim Özkul Üye AK Parti Konya
   Cemal Yılmaz Demir Üye AK Parti Samsun
   Ali Rıza Ertemür Üye CHP Denizli
   Çetin Soysal Üye CHP İstanbul
   Ahmet Ersin Üye CHP İzmir
   Malik Ecder Özdemir Üye CHP Sivas
   Akın Birdal Üye DTP Diyarbakır
   Şenol Bal Üye MHP İzmir
   Gürcan Dağdaş Üye MHP Kars

   Sayın Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi Ve Teknoloji Komisyonu üyeleri,

   Çağdaş bir çek yasası için mağdurlara yardım ediniz. Türkiye bir ekonomik krizin etkisi altındadır. Suyu kesmek değil, suyun akışını arttırmak istiyoruz. İşletmeler çalışsın, işçiler maaş alsın istiyoruz. Karşılıksız çekin cezası hapis olmamalıdır.

   Adil bir çek yasası için yardım ediniz.

   Ekonomik krizi biz çıkarmadık. Ekonomik krizin kurbanı olmayı red ediyoruz.

   .
   Soner Aksoy Başkan AK Parti Kütahya
   Hasan Angı Başkanvekili AK Parti Konya
   Mahmut Mücahit Fındıklı Sözcü AK Parti Malatya
   Osman Coşkun Katip AK Parti Yozgat
   Ahmet Edip Uğur Üye AK Parti Balıkesir
   Kutbettin Arzu Üye AK Parti Diyarbakır
   Metin Kaşıkoğlu Üye AK Parti Düzce
   İbrahim Halil Mazıcıoğlu Üye AK Parti Gaziantep
   İsmail Katmerci Üye AK Parti İzmir
   Eyüp Ayar Üye AK Parti Kocaeli
   Bayram Ali Bayramoğlu Üye AK Parti Rize
   Hasan Ali Çelik Üye AK Parti Sakarya
   Afif Demirkıran Üye AK Parti Siirt
   Mustafa Cumur Üye AK Parti Trabzon
   Kayhan Türkmenoğlu Üye AK Parti Van
   Fazlı Erdoğan Üye AK Parti Zonguldak
   Tacidar Seyhan Üye CHP Adana
   Hüsnü Çöllü Üye CHP Antalya
   Ergün Aydoğan Üye CHP Balıkesir
   Mehmet Ali Susam Üye CHP İzmir
   Mehmet Şevki Kulkuloğlu Üye CHP Kayseri
   Mehmet Nezir Karabaş Üye DTP Bitlis
   Yılmaz Tankut Üye MHP Adana
   Cemaleddin Uslu Üye MHP Edirne
   Alim Işık Üye MHP Kütahya

   Sayın Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu üyeleri,

   Konuyu baştan beri biliyorsunuz. Çek yasası gecikmiştir. Çek yasası adil değildir. Borca hapis ayıptır.

   adil bir çek yasası için desteğinizi istiyoruz.

   Ahmet İyimaya Başkan AK Parti Ankara
   Hakkı Köylü Başkanvekili AK Parti Kastamonu
   Mehmet Emin Ekmen Sözcü AK Parti Batman
   İlknur İnceöz Katip AK Parti Aksaray
   Ahmet Aydın Üye AK Parti Adıyaman
   Zekeriya Aslan Üye AK Parti Afyonkarahisar
   Yılmaz Tunç Üye AK Parti Bartın
   Mehmet Tunçak Üye AK Parti Bursa
   Mehmet Salih Erdoğan Üye AK Parti Denizli
   Celal Erbay Üye AK Parti Düzce
   Veysi Kaynak Üye AK Parti Kahramanmaraş
   Ali Öztürk Üye AK Parti Konya
   İhsan Koca Üye AK Parti Malatya
   Mustafa Hamarat Üye AK Parti Ordu
   Yahya Akman Üye AK Parti Şanlıurfa
   Halil Ünlütepe Üye CHP Afyonkarahisar
   Turgut Dibek Üye CHP Kırklareli
   Ali Rıza Öztürk Üye CHP Mersin
   Rahmi Güner Üye CHP Ordu
   Ali İhsan Köktürk Üye CHP Zonguldak
   Hamit Geylani Üye DTP Hakkari
   Osman Ertuğrul Üye MHP Aksaray
   Metin Çobanoğlu Üye MHP Kırşehir
   Rıdvan Yalçın Üye MHP Ordu

   Kemal KILIÇDAROĞLU, Sadullah ERGİN, Mehmet Zafer ÇAĞLAYAN ve Ayşe ARMAN için bloglarımızda açık duyuru yayınlıyoruz. Yorum bırakarak destek olunuz. Özgür bloglarımız birer demokrasi okuludur.

   Intenet özgürlüktür. Bizi destekleyiniz. Blog larımıza yorum bırakınız.

   Adalet Bakanlığı konuyu çözmelidir.
   Maliye Bakanlığı tefecilerin ceza mahkemeleri aracılığıyla takip ettiği çeklerde vergi ve fatura kontrolü yapmalıdır.
   Ayşe ARMAN, arkadaşınız Deniz SEKİ ‘nin yaşadığı dramların çok daha fazlasını çek yasası mağdurları sürekli yaşamaktadır.
   Hukuk herkes için gereklidir.
   Karşılıksız çeke hapis anlamsızdır.
   Sanayi Bakanlığı konuya eğilmelidir. Hapis tazyiki ticareti öldürmektedir.
   Çek Mağdurları blogları adalet istemektedir.
   Sanayi ve ticaret bakanlığı ‘ndan destek istiyoruz.
   Profesör Hayri DOMANİÇ ve Profesör Adem SÖZÜER bunları savunmaktadır.
   Yargıtay başkanı Hasan GERÇEKER karşılıksız çeke hapisin kalkması gerektiğini söylemiştir.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s