Karşılıksız Çek’den beraatını göremedi …


….

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde, ısı sistemleri pazarlayan bir şirketin sahibi, ödeyemediği çek nedeniyle hakkında hapis kararı alınmasının ardından intihar etti.

Alınan bilgiye göre, Beşevler Mahallesi Konak Caddesi’nde, ısı sistemleri üzerine faaliyet gösteren bir şirketin sahibi olan A. D. (34), iş yerinin depo kısmında boynuna bağladığı bir kabloyla yaşamına son verdi.

İş yerinde çalışan R.F.  tarafından bulunan A.D.’nun cesedi, güvenlik güçlerinin incelemesinin ardından asılı olduğu yerden indirildi.

A.D.’nun ölüm haberini alarak iş yerine gelen annesi H.D., fenalık geçirdi ve yakınları ile polisler tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

A.D.’nun cesedini bulan R.F. , AA muhabirine, patronunun piyasaya yaklaşık 300 bin TL’nin üzerinde borcu bulunduğunu, bu nedenle de uzun süredir maddi sıkıntı içinde olduğunu söyledi.

A.D.  ‘nun son olarak 1200 TL tutarındaki çeki ödeyemediğini ve bu yüzden hakkında hapis kararı çıkarıldığını belirten R. F., ”Hapis kararı onu çok etkiledi. Kendisini dün hiç görmedim. Ailesi de polise kayıp başvurusunda bulunmuştu. Bugün depoya baktığımda cesediyle karşılaştım” dedi.

Ceset, Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Allah rahmet eylesin …

Reklamlar

24 responses to “Karşılıksız Çek’den beraatını göremedi …

 1. şevket savaş

  Değerli yasa yapıcılar.Devletin devlete bankaların bankalara holdinglerin bankalara ve herkesin birbirine borcu var. Hiçbir devlet banka yada holding yada yöneticileri hapse atılmazken neden vatandaş çekini ödemediği için hapse atılıyor.Hani borcundan dolayı insan özgürlüğü kısıtlanmayacaktı.İdari para cezası ne.zaten parası olan borcunu ödeyecek. Bir çekten dolayı 11 defa haciz gördüm zaten iş yapamayız. Sayın büyüklerim bankalar teminat karşılığı çek versinler. hapse girmek para ödemeyi kolaylaştırmıyor aksine borçluyu tamamen bitiriyor.Lütfen bu hapşis kararları kaldırılsın.saygılarımla.

 2. şevket savaş

  değerli yasa yapıcılar.devletin devlete .bankanın bankaya .holdinglerin bankalara ve herkesin herkese borcu var. ama ne holding patronları ne imf ye borcunu ödeyemeyen devletler hapse atılmıyorda çekini ödeyemeyen vatandaş hapse atılıyor. mahkemeler idari para cezası veriyor.değerli büyüklerim paramız olsa zaten borcumuzu ödeyeceğiz.hapis yatınca borç mu ödeniyor . bu sefer alacaklı da mağdur oluyor.bankalar teminat karşılığı çek verseler bu sıkıntılar yaşanmayacak .LÜTFEN bu hapis cezasını aradan çıkarın. saygılarımla.

 3. merhabalar bir şirket tarafından şirkete sözleşme ile 82.000 tl para ve 500.bin tl lik çek verdim ben malın tarafıma teslimini beklerken şözleşme yaptığım şirket elindeki benim çeklerimi ceşitli banka ve factorink kuruluşlarına verip karsılığında para almış şirket batıp kaçınca tüm bu bankalar ve finans kurumları ben ve benim gibi onlarca magdurun üzerine çullandılar elimizden mallarımız arabalarımız gitti hayatımız bir anda ters döndü benim gibi mahdur olan 20 günlük evli bir arkadaşımızda dayanamayıp intihar etti çocuklarımızın eşimizin yüzüne bakamaz olduk itibarımızı ve yanında herşeyimizi kaybettik intiharı bende cok düşündüm herşeyi göze aldım ama allah korkusunu yenemedim şimdi diyeceğim su hakkımda tam 6 bankanın acmış olduğu cek davası var hem dolandırıldım hemde 3-5 yıl hapis kararı çıkıcak bana çok yakında. yasalarda elinde ceki bulunduran kişilere iyi niyetli üçüncü sahış deniyor banka ve faktorinklerin bu cekleri alırken gerçek satıştan doğup doğmadığının ispatını bile aramamış olması sizce ne kadar iyi niyetlilik
  elimden gelen savası veriyorum ama karsımda dev gibi sermayeleri ile bankalar ve finans kurumları var gücüm yetmiyor başbakanın izmirede olduğunu duydum derdimi anlatmak için gittiğimde korumaları tarafından tartaklandım yani anlayacağınız hem hem dolandırıldım hayatım söndü hemde şimdi sesimi duyuramıyorum kimseye yazıklar olsun bu yasalara yazıklar olsun bu paranın gücünün yanında olanlara durmak yok yola devam….

 4. Taner Bey Merhaba;

  Benimde ağbim cezaevinde malımızı mülkümüzü herşeyimizi sattık.Borçlarını ödemeye yetmedi.Ailece perişan haldeyiz.Sizde bacanağınızı kanundaki boşlulardan faydalanarak cezaevinden çıkarmışsınız,elinizde mahkemeye sunduğunuz dilekçe örnekleri varmış.Kanunlardaki bu boşluktan nasıl faydalandınız? Ve nasıl bir yol izlediniz? Yardımcı olabilirseniz seviniriz.

  (blog yöneticisi notu : Ersoy bey, mail adresinide paylaşmış. Yazışmak isteyen arkadaşlar, yorum yaparak benden isteyebilirler. )

 5. sevgili taner…
  bizlerde senin yakının gibi mağduruz.iflas ettik..Cezaevinden çıkardık demişsin.Dilekçe örnekleri ve emsal kararlar var demişsin..Bizlerle de paylaşır mısın rica etsek? Benim de bacanak içerde ve daha normal şartlara göre 8 ay yatması gerekiyor çekten..Çoluk çocuk perişan vallahi..Bir yardımcı olursan üstadım…teşekkürler şimdiden..

 6. sayın turan bey…

  11 maddelık yenı çek yasa tasarısı ADALET BAKANLIGINDAN BAŞBAKANLIGA gonderılmış ne yazıkı çeklerde hapıslık kalkmıyor bu yasa böyle çıkarsa 1000 ler ce ınsan perışan olacaktır yenı çek yasasını okumak ıçın başbakanlık çek kanunu pdf adresıne gırersenız yenı yasayı görebılırsınız yorumlarınızı beklıyoruz…

 7. ben hasbel kader bu blogdan geçiyordum görünce yazılanları durup okumak istedim.

  eviniz barkınız, çoluğunuz çocuğunuz var ..
  sabredin.. intiharı akla getirmeyin, düşünmeyin.

  allah büyüktür, borclarınızdan kurtaracaktır.

  uzaktan konuşmak belki kolay geliyor diye düşünebilirsiniz, haklı da olabilirsiniz..
  yine de sabredin, allah sizlere bu derdi verdiğine göre dermanı da gelecektir..

  çocuklalarınızın hatrına, sabredin…

 8. 15 yıldır esnafım..4 ay öncesine kadar 25 kişiye iş veriyordum..ama şimdi evim arabam malım 4 ay icinde hacze gitti..15 yıldır dönmeyen cekim 4 ay icinde hepsi döndü..mal mülk hepside öldü fiyatına hacze gitti..ve piyasaya olan 1 milyon tl cek borcumdan 500 bin tlsi kaldı..mal arabalar ev dükkan hepsi hacze gittii..ve ben kalan 500 bin tlyi ödeyemiyorum..ödeyemediğim gibi hapislik cıkacak diye yeni biş de kuramıyorum ki mücadele edeyim..intiharı cok düşündüm ama 9 yaşında ve 6 yaşında iki oğlum gözümün önüne geldi ve intiharı yapamadım..evimde ne buzdolaboı ne tv ne camaşır makinası kaldı..cocuklarım perişan..bunların perişanlığını gördükce kahroluyorum..azda olsa eve ekmek götürebiliyorum şuan..ama hapise girersem bu cocuklar nolacak diye düşünüyor ve intiharın vazgecilmez olduğunu görüyorum..yaşarken ölüyorum zaten..birde itibarım alt üst oluyor ve dolandırıcılık sucundan dava acılacak..15 yıl vergisini devlete veren ve zekatını veren 25 kişiye iş veren birisi olarak hakimin karşısına cıktığımda karşılıksız cekin varmış demicek..karşılıksız cek dolandırıcılık olarak geciyor..ve ben buna katlanabileceğimi sanmıyorum..bu tür sitelere ilk kez yazı yazıyorum..intihar kacınıulmaz oldu..ve acık acık diyorum intihar etcem…………

  • sevgili esnaf dostum.seni çok iyi anlıyorum çünkü yaşadıklarının kat kat fazlasını yaşadım vede yaşamaya devam ediyorum ben anlatırsam inan iki rekat namaz kılıp haline şükredersin.o dediğini bir an bile düşünmedim ve diyorumki sıkma canını olur böyle şeyler yaradanın bu sınavını başarıyla geçmen dileğiyle .Allaha emanet ol ve yardımı ondan iste…..

 9. 15 yıldır esnafım..4 ay öncesine kadar 25 kişiye iş veriyordum..ama şimdi evim arabam malım 4 ay icinde hacze gitti..15 yıldır dönmeyen cekim 4 ay icinde hepsi döndü..mal mülk hepside öldü fiyatına hacze gitti..ve piyasaya olan 1 milyon tl cek borcumdan 500 bin tlsi kaldı..mal arabalar ev dükkan hepsi hacze gittii..ve ben kalan 500 bin tlyi ödeyemiyorum..ödeyemediğim gibi hapislik cıkacak diye yeni biş de kuramıyorum ki mücadele edeyim..intiharı cok düşündüm ama 9 yaşında ve 6 yaşında iki oğlum gözümün önüne geldi ve intiharı yapamadım..evimde ne buzdolaboı ne tv ne camaşır makinası kaldı..cocuklarım perişan..bunların perişanlığını gördükce kahroluyorum..azda olsa eve ekmek götürebiliyorum şuan..ama hapise girersem bu cocuklar nolacak diye düşünüyor ve intiharın vazgecilmez olduğunu görüyorum..yaşarken ölüyorum zaten..birde itibarım alt üst oluyor ve dolandırıcılık sucundan dava acılacak..15 yıl vergisini devlete veren ve zekatını veren 25 kişiye iş veren birisi olarak hakimin karşısına cıktığımda karşılıksız cekin varmış demicek..karşılıksız cek dolandırıcılık olarak geciyor..ve ben buna katlanabileceğimi sanmıyorum..bu tür sitelere ilk kez yazı yazıyorum..intihar kacınıulmaz oldu..ve acık acık diyorum intihar etcem..

  • Sevgili esnaf dostum.

   Allah ‘ın verdiği canı Allah alır.

   Esnaflık, ticaret yapmak kutsal bir işdir. Çünkü riskleri var ve ödül olarakda bir sürü insana ekmek sağlıyoruz.

   Bugünler geçecek, yargıtaydan olumlu bir haber çıkacağını biliyorum.

   Bizlerin muskası, o iş verdiğimiz insanlar olacaktır.

   Sakın umudunuzu yitirmeyin.

   Birlikte, sesimizi duyuracağız ve aydınlık günleri göreceğiz.

   sağlıcakla kalınız.

  • Ya kardeşim deli misin sen, kendini düşünmüyorsan evlatlarını düşün. Şimdi sana diyeceğim şu karşılıksız çek kesmek artık suç kapsamına girmiyor ama kanundaki boşluklardan dolayı. Şimdi karşılıksız çek keşide etmek suçu ile ilgili yeni yasa bekleniyor. Sen sadece dışarıda kalmaya bak evlatlarının başında olmaya çalış. Hapislik kararın varsa dikkatli ol. bir kaç ay daha sabret. Benim bacanağımda iflas etti 10 ay ceza evinde kaldı yeni çıkardık kanun boşluğundan yararlanarak. Dilekçe örnekleri ve emsal kararlarımız var. Dilersen burdan yaz ben sana dilekçe örneğini yazarım. Emsal kararlarıda söylerim cezanın bulunduğu mahkemeye teslim edersin. Şu intihar işi de çok saçma. Gün doğmadan neler doğar. Allah bizi şükredenlerden ve sabredenlerden eylesin.

   • taner kardeşim, elinde ne varsa iletebilirmisin ? sen karar dosya numaralarını ver. ben gidip kopyasını alırım.

    Allah razı olsun.

   • TANER KARDEŞİM DİLEKÇE ÖRNEĞİ VE KARARLARI BANADA GÖNDERİRMİSİN
    OKSUZ90@HOTMAİL.COM

 10. muhittin bey bu 11 maddelik cek yasası bilgisini nereden aldınız..bize acıklarmısınız lütfen…

 11. DAG FARE DOGURUYOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Arkadaslar hazirlanan 11 maddelik yeni cek yasasi eskisinden daha agir ve hapislik cezasi kalkmiyor sizlere soruyorum parasi olan borclu cekin karsiligini yatirir adli para cezasi verilecekmis yatirmayan hapse girecekmis 11 maddelik yeni cek yasasini hazirlayanlara soruyorum.

  isyeri kapanmis evi fabrikasi arabasi gayri menkuleri iflasdan yok pahasina yuzde 60 degerde satiliyor. ceki donen is veren nerden bulsun nakit parayi ki ceklerin karsiligini yatirsin soruyorum sizlere kanun hazirlamak kolay yasada goreyim o zaman 11 maddeye bir fikra daha ekleyin isverenin mali mulku yok opahasina satiliyor ise iflasdan satisdan alinan paranin bir kismi ile cekleri odensin isveren itibarini isini fabrikasini evini arabasini kaybedecek birde hapis yatmasin saygilarimlaa…

 12. karşılıksız çek konusuna bir an önce çözüm getirmezlerse daha çok insan canına kıyar…

  • bu iş çok büyüyecek. Her esnaf alacağı-vereceği olan birer risk kaynağı durumunda…

   her karşılıksız çeki olanı cezaevine göndererek, zincirleme etki oluşacaktır.

   umarım bir çözüm bulunur..

 13. Allah herkese borcunu ödemeyi nasip etsin … Cezaevine girerek ödenmeyeceği belli.

  • borca hapis yanlıştır.

   —————————
   bir umudumuz sizdeydi sayın Kılıçdaroğlu.
   oysa son dönemde medyadaki demokrasi tartışmaları içinde hep sizi görmüştük,
   size bu tavrınızdan dolayı “gandi kemal” bile dedik
   umutlarımızı karartmayınız
   çek mağdurları ilginizi bekliyor

   insan haklarıyla insandır.

   insan hakları hemen şimdi

   Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ; küresel ve yerel çıkar odaklarının baskısı ile ezilen çek mağdurları yardım istiyor. Çek Mağdurları sizi bekliyor.

   Çek Mağdurları, Burhan İŞCAN ve Av. Rahmi OFLUOĞLU sizi ziyaret ettiklerinde konu ile ilgilenme sözü vermiştiniz.

   Sözünüzü tutmanızı bekliyoruz.

   —————————————-
   Sayın Adalet Komisyonu üyeleri,

   Çağdaş bir çek yasası gerekmektedir.

   Durumu bilgilerinize sunarız.

   Ahmet İyimaya Başkan , Adalet ve Kalkınma Partisi, Ankara
   Hakkı Köylü Başkanvekili , Adalet ve Kalkınma Partisi, Kastamonu
   Mehmet Emin Ekmen Sözcü , Adalet ve Kalkınma Partisi, Batman
   İlknur İnceöz Katip , Adalet ve Kalkınma Partisi, Aksaray
   Ahmet Aydın , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Adıyaman
   Zekeriya Aslan , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Afyonkarahisar
   Yılmaz Tunç , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bartın
   Mehmet Tunçak , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bursa
   Mehmet Salih Erdoğan , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Denizli
   Celal Erbay , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Düzce
   Veysi Kaynak , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Kahramanmaraş
   Ali Öztürk , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Konya
   İhsan Koca , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Malatya
   Mustafa Hamarat , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Ordu
   Yahya Akman , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Şanlıurfa
   Halil Ünlütepe , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Afyonkarahisar
   Turgut Dibek , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Kırklareli
   Ali Rıza Öztürk , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Mersin
   Rahmi Güner , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Ordu
   Ali İhsan Köktürk , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Zonguldak
   Hamit Geylani , Üye, Demokratik Toplum Partisi, Hakkari
   Osman Ertuğrul , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Aksaray
   Metin Çobanoğlu , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Kırşehir
   Rıdvan Yalçın , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Ordu

   ———————————————–
   Sayın Anayasa Komisyonu üyeleri, sizlerden çağdaş bir çek yasası için çalışmalarınıza devam etmenizi rica ediyoruz.,

   Burhan Kuzu Başkan , Adalet ve Kalkınma Partisi, İstanbul
   Güldal Akşit Başkanvekili , Adalet ve Kalkınma Partisi, İstanbul
   Ayşe Nur Bahçekapılı Sözcü , Adalet ve Kalkınma Partisi, İstanbul
   Ayhan Sefer Üstün Katip , Adalet ve Kalkınma Partisi, Sakarya
   Mehmet Daniş , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Çanakkale
   Mahmut Durdu , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Gaziantep
   Hacı Hasan Sönmez , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Giresun
   Haydar Kemal Kurt , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Isparta
   Mevlüt Akgün , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Karaman
   Hasan Kara , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Kilis
   Hüsnü Tuna , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Konya
   İsmail Bilen , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Manisa
   Enver Yılmaz , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Ordu
   Suat Kılıç , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Samsun
   Mustafa Çetin , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Uşak
   Atila Emek , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Antalya
   Mehmet Ali Özpolat , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, İstanbul
   Atilla Kart , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Konya
   Şahin Mengü , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Manisa
   İsa Gök , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Mersin
   Aysel Tuğluk , Üye, Demokratik Toplum Partisi, Diyarbakır
   Süleyman Nevzat Korkmaz , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Isparta
   Faruk Bal , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Konya
   Behiç Çelik , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Mersin

   ————————————————

   Sayın İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyeleri,

   çek yasası nedeniyle insan hakları ihlalleri yaşanmaktadır. Çek yasasına katkılarınızı bekliyoruz.

   Mehmet Zafer Üskül Başkan , Adalet ve Kalkınma Partisi, Mersin
   Halide İncekara Başkanvekili , Adalet ve Kalkınma Partisi, İstanbul
   Mehmet Ekici Başkanvekili , Milliyetci Hareket Partisi, Yozgat
   Abdurrahman Kurt Sözcü , Adalet ve Kalkınma Partisi, Diyarbakır
   Ayşe Jale Ağırbaş Katip DSP İstanbul
   Ahmet Koca , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Afyonkarahisar
   Kazim Ataoğlu , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bingöl
   Mehmet Ocakden , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bursa
   Murat Yıldırım , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Çorum
   Mithat Ekici , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Denizli
   Mustafa Ataş , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, İstanbul
   Erdal Kalkan , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, İzmir
   Fatih Arıkan , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Kahramanmaraş
   Ahmet Gökhan Sarıçam , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Kırklareli
   Kerim Özkul , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Konya
   Cemal Yılmaz Demir , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Samsun
   Ali Rıza Ertemür , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Denizli
   Çetin Soysal , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, İstanbul
   Ahmet Ersin , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, İzmir
   Malik Ecder Özdemir , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Sivas
   Akın Birdal , Üye, Demokratik Toplum Partisi, Diyarbakır
   Şenol Bal , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, İzmir
   Gürcan Dağdaş , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Kars

   ————————————————-

   Sayın Sanayi ve Ticaret komisyonu üyeleri,

   Türk Ticaret hayatı çek yasası aksaması nedeniyle darbe almaktadır. Bir hukuk depremi yaşanmaktadır.

   Soner Aksoy Başkan , Adalet ve Kalkınma Partisi, Kütahya
   Hasan Angı Başkanvekili , Adalet ve Kalkınma Partisi, Konya
   Mahmut Mücahit Fındıklı Sözcü , Adalet ve Kalkınma Partisi, Malatya
   Osman Coşkun Katip , Adalet ve Kalkınma Partisi, Yozgat
   Ahmet Edip Uğur , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Balıkesir
   Kutbettin Arzu , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Diyarbakır
   Metin Kaşıkoğlu , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Düzce
   İbrahim Halil Mazıcıoğlu , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Gaziantep
   İsmail Katmerci , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, İzmir
   Eyüp Ayar , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Kocaeli
   Bayram Ali Bayramoğlu , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Rize
   Hasan Ali Çelik , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Sakarya
   Afif Demirkıran , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Siirt
   Mustafa Cumur , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Trabzon
   Kayhan Türkmenoğlu , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Van
   Fazlı Erdoğan , Üye, Adalet ve Kalkınma Partisi, Zonguldak
   Tacidar Seyhan , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Adana
   Hüsnü Çöllü , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Antalya
   Ergün Aydoğan , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Balıkesir
   Mehmet Ali Susam , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, İzmir
   Mehmet Şevki Kulkuloğlu , Üye, Cumhuriyet Halk Partisi, Kayseri
   Mehmet Nezir Karabaş , Üye, Demokratik Toplum Partisi, Bitlis
   Yılmaz Tankut , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Adana
   Cemaleddin Uslu , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Edirne
   Alim Işık , Üye, Milliyetci Hareket Partisi, Kütahya

   ********

   Kemal KILIÇDAROĞLU, Sadullah ERGİN, Zafer ÇAĞLAYAN ve Ayşe ARMAN için açık mektup kampanyamıza destek veriniz. Çek yasası nedeniyle yaşanan insan hakları ihlallerinin durdurulmasını talep ediyoruz.

   ****

   Yaşasın tam bağımsız ve adil Türk Yargısı !
   Yaşasın tam bağımsız Türkiye !
   Yaşasın demokrasinin bekçisi, bağımsız Türkiye Büyük Millet Meclisi !

   insan haklarıyla insandır. İnsan hakları hemen şimdi !

   ***

   Bu bir “sivil direniş” dir. TC Anayasası ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinden doğan haklarımızın, örgütlü olarak kullanılmasından ibaretdir.
   Bu bir “yurttaş hareketi” dir. Benzerleri Türk tarihinde yaşanmıştır : Tramvaycılar grevi, İpek işcileri grevi, Paşabahçe grevi, Askeri mahkemelere direnen anneler, Bergama köylüleri direnişi

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s