Adaletiniz çocuklarımın geleceğini yok ediyorsa, benim size saygım yoktur.


Merhabalar,
Ben 3 çocuk babası işinde başarılı olmuş yıllarca çalışıp küçücük dükkanımı 15 yıl boyunca büyütüp yanımda 140 kişiye iş imkanı sağlayan biriydim.
1,5 yıl evvel aldığımız büyük bir parti siparişte tüm malzememizi çeklerimizle almış üretimimizi yapıyorken Müşterimizden gelen bir telefonda sudan siparişin iptal olduğunu duyduk. Çeklerimizi ödeyebilmek için finan kuruluşlarından kredi kullanmak istedik hemde kendi çeklerimizi teminat vererek ! Borcumuz namusumuzdur dedik ve bu Finansçı girdabına girdik bikere bir baktıkki işi gücü bırakmışız finansçıların parası peşine düşmüşüz. Neyimiz var satıp ödeyebildiğimizi ödedik işimizde bozuldu bir yandan hacizler üzerine hacizler geldi darmadağın bir kişi ailesi dağılmış beçare şekile geldik, tamda bana yardım eli lazımken çeklerden dolayı hapislerde çıkmaya başladı, ve hala kaçamak çalışmaya çalışıyorum çoluk cocuğum panik atak oldu benle birlikte. Devletime sesleniyorum iyi bişey yapmak istiyorsan okulundan olmuş zavallı çocuklarımla birlikte at beni hapise çünki Cezayı bana vermediniz o çocuklara verdiniz. Sayın kanun koyucular Adeletiniz Zavallı çocukların geleceklerini yok ediyorse benim size saygım yoktur.
teşekkürler.

Ali Ak

28.Mayıs.2009

Ali Ak rumuzlu okuyucu tarafından  “karşılıksız çek ve yasal düzenlemeler “ bloguna bırakılmış yorumlardan alıntıdır.

Reklamlar

2 responses to “Adaletiniz çocuklarımın geleceğini yok ediyorsa, benim size saygım yoktur.

 1. umudu yitirmemek gerekiyor. hala yollar bitmedi ….

  • Hakim ve Savcı Atamaları ile ilgili basın toplantısı
   Perşembe, 29 Kasım 2007 03:00
   -HAKİM VE SAVCI ATAMALARI…

   -CHP, ADALET KOMİSYONUNUN, MUHALEFET ŞERHİNİ BEKLEMEDEN RAPORUNU YAZMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

   -CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KILIÇDAROĞLU:

   -”EŞKIYA, DÜN GECE HUKUKÇU KİMLİĞİYLE PARLAMENTOYA İNMİŞTİR”

   -CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL:

   -”OLAY, HAKİM VE SAVCILARI, AKP İKTİDARININ MEMURU HALİNE GETİRMEK, ÜLKEYİ 1957’YE GERİ DÖNDÜRMEKTİR”

   -CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKAY:

   -”TBMM BAŞKANI TOPTAN, BİR SINAVLA KARŞI KARŞIYA”

   ANKARA (A.A) – 29.11.2007 – CHP, TBMM Adalet Komisyonunun dün 9 saatlik görüşmelerden sonra benimsediği hakim ve savcı atamalarının yasal dayanağa kavuşturulmasını öngören kanun teklifine ilişkin raporunu, muhalefet şerhini beklemeden hazırlamasına tepki gösterdi.

   CHP Grup başkanvekilleri Kemal Anadol, Kemal Kılıçdaroğlu ve Hakkı Suha Okay ile Adalet Komisyonunun CHP’li üyeleri, Parlamento’da basın toplantısı düzenleyerek, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un Hakimler ve Savcılar Kanununda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifini eleştirdi.

   Kemal Anadol, yasa teklifi olarak gündeme getirilen düzenlemenin ”gizli tasarı” olduğunu savundu. Sınavı kazanan hakim ve savcı adaylarının başarısının eğer AK Parti’li değillerse, mülakat marifetiyle ortadan kaldırılacağını, partizanca atamalar yapılacağını öne süren Anadol, ”Olay, hakim ve savcıları, AKP iktidarının sıradan memuru haline getirmek. Bu, 1957’ye ülkeyi geri döndürmektir” dedi.

   Yargıç güvencesi yoksa, demokrasi ve hukukun üstünlüğünden söz edilemeyeceğini anlatan Kemal Anadol, sivil anayasa tartışmalarında, AK Parti’nin ”demokrasiden yana, çoğulcu, katılımcı”, CHP’nin ise ”statükocu” gösterildiğini ifade etti. ”İşte test burada” diyen Anadol, sıradan yurttaşın, sokakta, kahvehanede, maçta, mitingde başı derde girdiği zaman, ”Hakimin karşısına çıkarım, hakkımı orada ispat ederim” diye bir güvenceye sahip değilse, o ülkede demokrasinin olmayacağını kaydetti.

   CHP’li Anadol, ”Eğer o hakimi, toplumda adalet dağıtmakla görevli kamu görevlisi değil de mevcut iktidarın emrindeki bir polis memurundan, bir tapu memurundan farksız bir memur olarak görürse, o ülkede hukuktan, demokrasiden bahsedilemez” diye konuştu.

   -”ANAYASAYI PASPAS GİBİ ÇİĞNEYEN…”-

   Kemal Anadol, Danıştay’ın hakim ve savcı adaylarının atanmasına ilişkin yönetmeliğinin yürütmesini durmasından sonra 400’ün üzerinde kişinin işe başlatıldığını öne sürerek, bu nedenle bütçeden önce yasa teklifinin Genel Kuruldan geçirilmek istendiğini, yoksa söz konusu hakim adaylarına maaş verilemeyeceğini belirtti.

   Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya’nın, dün CHP’li üyelere muhalefet şerhlerini yazmaları için 2 saat süre verdiğini de ileri sürerek eleştiren Anadol, CHP’li üyelerin bütün gece çalışıp hazırladığı 162 sayfalık raporu, saat 13.00’de Komisyona sunacaklarını söyledi.

   CHP Grup Başkanvekili Anadol, şöyle konuştu:

   ”Bu, saat 13.00’ü beklemeden, gece yarısı Meclisi basan o günkü İçişleri Bakanı Faruk Sükan için İsmet Paşa, ”Eşkıyanın ne yapacağı belli olmaz’ demişti. Aynen onu hatırlatırcasına CHP’li üyelerin muhalefet şerhi beklemeden rapor basıldı. Parlamento tarihinde ilk defa oluyor. Tek parti döneminde bile böyle bir olay söz konusu değil. İşledikleri suçu, yasal kılıfa büründürmek için bu kanunsuzluğu yapmayı göze alabiliyorlar. İşte hukuku paspas yerine koyan, İçtüzüğü, Anayasayı paspas gibi çiğneyen bir iktidar. Eğer muhalefet şerhimizi içine alan bir komisyon raporu çıkmazsa, eğer bu kağıtlar (yasa teklifi) iptal edilmez ve İçtüzüğün amir hükmüne uygun bir komisyon raporu çıkmazsa, CHP olarak Anayasadan, İçtüzükten doğan hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Demokrasimizi tehdit eden, hakim ve savcıları birer memur haline sokacak bu girişimde suç üstü yakalanan AKP iktidarından bunun hesabını sonuna kadar soracağız.”

   -”EŞKIYA, PARLAMENTOYA İNDİ…”-

   CHP Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu da ”Eşkıya dün gece hukukçu kimliğiyle parlamentoya inmiştir” diyerek, şunları söyledi:

   ”Eğer eşkıya hukukçu kimliğiyle parlamentoya inmişse, parlamentoda demokrasi yok demektir. AKP’nin her dediğinin geçtiği, dayatmacı mantığının kabul edildiği, demokrasinin askıya alındığı, muhalefetin, muhalefet gerekçesini dahi yazmasına olanak verilmediği yeni bir farklı, AKP demokrasisi anlayışıyla karşı karşıyayız.”

   -”KORSAN YASA…”-

   İçtüzüğe göre, milletvekillerinin karşı görüş yazmasının bir hak olduğunu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, ”Yazacağız. ‘Siz yazmayın, vermeyin. Biz, bunu basacağız. Parlamentoya getireceğiz ve çıkaracağız’ Bunun adı, korsan yasa çıkarmaktır. Parlamento, korsanlara teslim edilmemelidir. Meclis Başkanı da bu korsan yasa çıkarma anlayışına karşı çıkmalıdır. Bunu derhal toplatmalıdır” dedi.

   CHP Grup Başkanvekili Okay da Danıştayın kararından sonra yapılan hakim ve savcı atanmalarını eleştirdi.

   Düzenlemeyi, ”Yapılan hukuksuzluğa kılıf bulma, parlamentoyu buna alet etme girişimi” olarak niteleyen Okay, AK Parti’nin yargıyı ele geçirmek istediğini, düzenlemenin rejimle ilgili olduğunu iddia etti.

   CHP’li Okay, seçildiğinde ”tarafsız” davranacağı konusunda söz veren TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın, bir sınavla karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s